PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104}

Mała syrenka

The Little Mermaid
7,3 79 020
ocen
7,3 10 1 79020
6,8 18
ocen krytyków
Mała syrenka
powrót do forum filmu Mała syrenka

Przyznaje racje D.Brownowi który w "Kodzie Leonarda Da Vinci"Uświadomił mi jak wiele motywów Dysey przekazuje w swoich jakżę pieknych bajkach.Dysney faktycznie obrazuje ARielke na MArie Magdalene(oczywiscie w wybranych sytuacjach,sekundach filmu...ale jednak).Te włosy ,ta wewnetrzna siła,ta chęć bycia przy mężczyźnie dla niej najwazniejszym,ta niemoc w byciu cielesnym z nim-z Księciem,z RYBAKIEM,z wyjatkowym kawalerem od którego opinia publiczna żądała ożenku..te i wiele innych przesłań tak sprytnie ukazanych w romantycznej oprawie.Jęsli Dyney faktycznie strzegł tajemnicy Gralla to faktycznie odzwierciedlał ją w swoich filmach.

A gdyby niepatrzec na wszystkie te przenośnie i motywy to "MAła syrenka" jest naprawde piekną opowieścią o miłości:dojrzałej ale jakżę uległej OJCOWSKIEJ gdzie szczęście i zycie córki jest najważniejsze ,oraz tej szalonej ,młodzieńczej ,wymarzonej ,pierwszej i jedynek damosko-męskiej,pełnej wyrzeczeń która diametrialnie zmienia nasze życie.

ocenił(a) film na 10
sunset_2

Ohhh bardzo przepraszam za okropne pomyłki....DISNEY oczywiscie:/

sunset_2

czy był w zakonie to nie wiem - ale był masonem: http://www.wlnp.pl/slawni_swiat.htm [www.wlnp.pl/slawni_swia...]

ocenił(a) film na 10
sunset_2

moim zdaniem to niemozliwe zeby disney byl w Gralu, był tylko zwyklym człowiekiem, który na dodatek sam miał ogromne ze sobą problemy psyhiczne, poprostu nie ma szans, porownujac go do innnych osobistosci strzegacych tajemnicy itd. A takie doszukiwanie się to... przesada. to moim zdaniem

__Magda__

Disney sam nie zrobił tego filmu :D Małą Syrenkę zrobiono trochę czasu po jego śmierci :D Tzn. Disney opracował też swoja wersje MS, ale nie miała ona takiego rozgłosu. A szczerze mówiąc wątpię żeby Clements był w tym zakonie :D Już prędzej Andersen.

sunset_2

"Mała Syrenka" została zekranizowana na podst. baśni H.Ch. Andersena pt "Mała Syrena" A czy Disney był w zakonie to ciekawe....

ocenił(a) film na 9
sunset_2

Czyli wy wierzycie we wszystko, co ten Brown napisał? Instnieje coś takiego jak fikcja literacka i do tego właśnie zaliczam większość "faktów" jego książki. Poza tym, gdy oglądam jakąkolwiek bajkę Disney'a, nie zastanawiam się, kto był pierwowzorem jakiejś postaci i czy jakieś tam zdarzenie nie jest czasem powiązane ze św. Graalem. Dla mnie to bujda na resorach. Disney mógł sobie być masonem, ale... nie dajmy się zwariować.

sunset_2

Jaasne ! zwłaszcza że film jest z roku 1989 a Disney zmarł w 1966.

Nie mówiąc już o tym że te fakty Zakonie to bujda na resorach: powstał on w 1956 roku,a to jakoby został założony wiele wieków wcześniej i należeli do niego np.Leonardo da Vinci, Isaac Newton, Victor Hugo to fałszerstwo albo raczej żart(znajomy pracującego w ..Luwrze bodajże podrzucił fałszywe dokumenty )Zresztą wiele faktów w tej ksiązce ma tyle wspólnego z prawdą co pewne polskie czasopismo noszące ten tytół:>

Zgadzam się natomiast ,że Mała Syrenka jest piękną opowieścią :)

sunset_2

Totalnie nie wiem o czym mowa, ale otworzyłam wątek mając nadzieję, że ktoś napisał coś o znaczeniu obrazu, jaki Ariel miała w swojej kolekcji przedmiotów ludzi - to była Maria Magdalena de la Toura. Twórcy zdecydowali się umieścić tam prawdziwie istniejący obraz. Motyw pokuty, śmierci, vanitas - trochę złowieszcze biorąc pod uwagę, że w wersji disneyowskiej syrenka nie zamienia się w pianę i nie pokutuje tysiąc lat zanim dostąpi zbawienia, jak było w wersji Andersena. Ciekawe, nie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones