PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104}

Mała syrenka

The Little Mermaid
7,3 79 015
ocen
7,3 10 1 79015
6,8 18
ocen krytyków
Mała syrenka
powrót do forum filmu Mała syrenka

Uwielbiam filmy Disneya, ale zastanawiam się, czy obejrzeć, bo ten film jest 33% w moim guście
:/ Jakie są wasze opinie na jego temat?

Dudu_fw

osobiście uważam że warto obejrzeć tą animację. sam do niej czasem wracam, dobra klasyka disney'a :) świetna muzyka która została uhonorowana oscarem no i bardzo przyjemnie się ogląda, polecam :)

ocenił(a) film na 10
Dudu_fw

Tak. Film tak samo jak wiele innych disneyowskich animacji nie powala na początku kiedy "narracja" przedstawia nam poszczególnych bohaterów filmu od księcia Eryka lubującym się w morzu bardziej niż w życiu na lądzie aż po wiedźmę Urszulę, która od lat szukała okazji aby zemścić się na królu Trytonie, a historia zaczyna się rozkręcać dopiero około 20 minuty, kiedy jego córka ratuje księcia Eryka od śmierci i się w nim zakochuje. W porównaniu np. z Alladynem czy Mulan wstawek komediowych jest nie wiele, ale drugoplanowa postać kraba Sebastiana w sposób niepowtarzalny "kradnie" cały show w trakcie seansu. Jak wyżej napisał iacob filmweb film ma jedyną w swoim rodzaju ścieżkę dźwiękową, która Alan Menken stworzył jeszcze we współpracy ze ś.p. Howardem Ashmanem, czego punktem kulminacyjnym w filmie jest piosenka Poor Unfornate Souls, z solówką Jodi Benson, której głos nie dało się w wielu wersjach językowych dostatecznie dobrze dopasować przy dubbingu Ariel, aby oddać w pełni okazałości jej zdolności wokalne w tym filmie.

http://www.youtube.com/watch?v=Xg-HrVrk6-E

ocenił(a) film na 6
Dudu_fw

Myślę,że każdą klasykę trzeba obejrzeć. Bez względu na to czy nam się spodoba czy nie.

ocenił(a) film na 7
Dudu_fw

Wydaje mi się, że to czy Ci się spodoba w dużym stopniu zależy od tego ile masz lat. Ja w dzieciństwie uwielbiłam tą bajkę. Teraz już zdecydowanie mniej.
Ale mimo wszystko to dobra animacja, są ładne piosenki i można obejrzeć :)
Ale to bardziej bajka dla dzieci, bez inteligentnych, zabawnych tekstów dla dorosłych...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones