PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106520}

Małe liski

The Little Foxes
7,7 781
ocen
7,7 10 1 781
7,3 7
ocen krytyków
Małe liski
powrót do forum filmu Małe liski

Kolejna wspaniała rola Bette Davis. Zdecydowanie wolę, gdy gra postacie negatywne, niegodziwe kobiety, które manipulują otoczeniem by osiągnąć swoje cele. Taka też jest Regina Giddens. Chciwa, pozbawiona skrupułów kobieta, pogardzająca chorym mężem, manipulująca otoczeniem. By zdobyć upragnione pieniądze za zawaha się posunąć do morderstwa. Nie zabija męża własnymi rekami, ale też nie pomaga mu, gdy ten dostaje ataku serca. Tak napisana rola dawała Bette wspaniałe pole do popisu, zresztą sama przyznawała, że woli grać postacie negatywne. No i film ma jeszcze jeden plus: partnerem Bette nie jest w nim George Brent. :-)

szarlotka_

Naprawdę kolejna wspaniała rola Bette :). Choć sama rola napisana chyba aż nazbyt negatywnie. Nawet okropna Baby Jane wydaje się być sympatyczna przy Reginie ;). Wszystko w tym filmie jest cacy. Tylko w trakcie seansu naszła mnie pewna myśl. Otóż (przy całym szacunku dla Williama Wylera, który był świetnym reżyserem) uważam, że Welles zrobiłby z tego filmu arcydzieło. Patrząc na to co zrobił przy "The Magnificent Ambersons" (szkoda, że to dzieło Wellesa zostało tak potwornie okaleczone...). Nie mam wątpliwości, że to mógł być materiał dla Orsona. Tak mi się przynajmniej wydaje ;).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones