Space Chimps

plakat - Małpy w kosmosie (2008)

opisy filmu

(5)
  • Najnowszy film producentów "Shreka", którego bohaterami są astro-małpy wysłane w niebezpieczną misję uratowania mieszkańców kosmosu!

    Ham III to wyjątkowo inteligentny szympans, pochodzący z rodu dzielnych zdobywców kosmosu. Gdy ambitny senator wpada na pomysł wysłania sondy Horizon w poszukiwaniu inteligentnych istot we wszechświecie, Ham III znajdzie się pośród specjalnie wyszkolonych astro-małp, wybranych do wykonania tej niebezpiecznej misji. W jej trakcie trafi wraz z innymi człekokształtnymi kosmonautami, Tytanem i Luną, na niezwykłą planetę, którą włada szurnięty tyran. Czy w obliczu śmiertelnych zagrożeń małpy staną na wysokości zadania i wyzwolą ciemiężonych mieszkańców kosmosu?

  • Historia Hama III, prawnuka pierwszego szympansa wystrzelonego w przestrzeń kosmiczną. Ham mieszka w klatce w NASA, żyje mu się wygodnie. Pewnego dnia dowiaduje się, że on tak jak jego dziadek zostanie wystrzelony w kosmos. Informacja ta wcale go nie ucieszyła?

  • Trójka szalonych szympansów zostaje wystrzelona w kosmos z misją poszukiwania nieziemskich istot. Trafiają na odległą planetę i złego kosmitę, który chce zawładnąć całym światem. Czy małpi rozum wystarczy, by przeżyć spotkanie trzeciego stopnia i uratować galaktykę?

  • Amerykańska sonda bezzałogowa wpada w tajemniczy gwiezdny wir. Agencja badań kosmicznych postanawia wysłać ekspedycje na jej poszukiwanie. Ale to zbyt niebezpieczne by ryzykować życie ludzi. Naukowcy posyłają więc małpy - a żeby zainteresować projektem media, rekrutują do zespołu cyrkowego zwierzaka, Hama III. Jest on wnukiem pierwszego szympansa, jaki kiedykolwiek poleciał w kosmos. Jest również wyjątkowo psotny i niezdyscyplinowany. Wskutek jego wybryków prowadzenie wyprawy staje pod znakiem zapytania.
    Tymczasem sonda rozbija się na obcej planecie. Tam odnajduje ją Hardkor, pyszałek, który chce przejąć władzę nad światem. W jego rękach kosmiczny pojazd staje się narzędziem zagłady. Małpi astronauci muszą pokonać Hardkora i odzyskać sondę.

  • Ham, wnuk pierwszego szympansa wysłanego w kosmos, prowadzi skromne życie gwiazdy trzeciorzędnego cyrku. Jako małpa armatnia wystrzeliwany jest w niebo ku uciesze gawiedzi, choć sam marzy o szczytniejszych zadaniach. Szansą na spełnienie marzeń okazuje się propozycja Agencji Kosmicznej, która kompletuje drużynę astromałp do sprowadzenia na Ziemię zaginionej sondy. Niewybredny humor i ciągła błazenada Hama szybko zniechęcają do niego resztę załogi – napuszonego kapitana Tytana i nadobną szympansicę Lunę, z którą nasz bohater bezustannie usiłuje flirtować. Kiedy jednak statek rozbija się na planecie Malgor rządzonej przez zwariowanego despotę Hardkora i grupkę najbardziej wyluzowanych naukowców świata, trójka kosmonautów będzie musiała nauczyć się współpracować.

opinie i nagrody
pozostałe