PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=602026}

7,6 10 1 89337
6,1 11
ocen krytyków
Mały Książę
"Mały Książę" Marka Osborne’a to nietypowa hybryda. Historia Małego Księcia z kart książki Antoine'a de... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Niezwykła w całym tego słowa znaczeniu podróż przez lata najmłodsze po wiek sędziwy. Film Osborne'a przenosi nas w świat magii, nie zapominając o zdrowym rozsądku, który szybko przechodzi na bok.  więcej
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Któż to poważył się zekranizować taką ikonę wśród książek? Film musiał być zapierającym dech w piersiach arcydziełem albo kiczowatą klapą. Myliłam się. Okazał się stanowić coś pomiędzy. więcej
"Mały Książę" to jedna z najlepszych książek dla dzieci. Dzięki możliwości wolnej interpretacji i mądremu ponadczasowemu przesłaniu podoba się ona nie tylko najmłodszym, ale i starszym czytelnikom. Za nakręcenie jej ekranizacji zabrał się Mark Osborne, który udowodnił już, że potrafi tworzyć świetne animacje ("Kung Fu Panda"). Niestety nic dobrego mu z tego nie wyszło - obdarł całość z tajemnicy i mistycyzmu przeinaczając mądrą historię z morałem na odmóżdżającą kreskówkę dla mało wymagających. więcej