PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=533795}
5,0 4 520
ocen
5,0 10 1 4520
6,3 3
oceny krytyków
MacGruber
powrót do forum filmu MacGruber

niektórzy maja problem z interpretacją nastepujacych zwrotów -parodia, karykatura, pastisz, groteska,( dla niewtajemniczonych sa to synonimy) jak dla mnie to 6

louis2014

dla "wtajemniczonych" to nie są synonimy... -_-'

pedro_pompon

niestety chciałes błysnąc a wyszło jak zawsze, ten film to kpina i drwiny, więc w/w synonimy są jak najbardziej na miejscu

louis2014

Nie widziałem filmu i nie planuję w najbliższej przyszłości oglądać. słowa przed nawiasem to NIE są synonimy.
pozdrawiam.

pedro_pompon

tak, tak , oczywiscie, masz racje, no przeciez, tak jak piszesz,.......

louis2014

SSSSS

pedro_pompon

a zapomniałem ostatnio dodac, polecam pozycję rekomendowaną przez prof. Jerzego Bralczyka pt. ,,Gdy Ci Słowa Zabraknie " Wojciecha Broniarka, 90 zł, 42 000 haseł, twarda oprawa, może robic za podstawkę pod piwo-polecam gorąco.

louis2014

Odrobina Wikipedii i już powinieneś wiedzieć, że nie warto się rzucać jak wesz na grzebieniu. Robić błędy - rzecz ludzka, trwać w nich - to cecha idiotów.

Pastisz (z fr. pastiche – 'utwór naśladowczy' z wł. pasticcio 'pasztet; partactwo' ze śrdw. łac. pasticius 'ciastowaty' od późn. łac. pasta 'ciasto')[1] – odmiana stylizacji; utwór naśladujący istotne cechy jakiegoś dzieła lub stylu, zagęszczający je i uwydatniający.

Parodia (gr. παρῳδία parōidía od παρά pará „poza (czym); obok; mimo” i ᾠδή ōidḗ – „pieśń”)[1][2] – odmiana parafrazy, która spełnia funkcję humorystyczną (rodzaj zabawy literackiej) bądź satyryczną (używana jako element polemiki).

Karykatura (wł. caricatura) – świadomie przedstawienie osoby, zjawiska lub przedmiotu w sposób zdeformowany, które ma na celu podkreślenie negatywnego charakteru elementów, właściwości, cech

Groteska (z wł. grottesca) – kategoria estetyczna, charakteryzująca się połączeniem w jednym dziele (literackim, plastycznym, muzycznym, tanecznym, dramatycznym itp.) jednocześnie występujących pierwiastków przeciwstawnych, takich jak m.in. tragizm i komizm, fantastyka i realizm, piękno i brzydota.

Synonim (gr. synōnymos „równoimienny”) – wyraz lub dłuższe określenie równoważne znaczeniowo innemu (równoznacznik) lub na tyle zbliżone, że można nim zastąpić to drugie w odpowiednim kontekście (bliskoznacznik).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones