PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746776}

Machina wojenna

War Machine
5,7 13 904
oceny
5,7 10 1 13904
4,5 8
ocen krytyków
Machina wojenna
powrót do forum filmu Machina wojenna

Mi pasuje.

ocenił(a) film na 8

Ale, ale... Kto w wojsku był, ten w cyrku się nie śmieje. Wystarczy, żeby zrozumieć.

ocenił(a) film na 7
bleane

Ja jestem zadowolony.Film ma swój klimat który nie każdemu musi odpowiadać i pewnie stąd taka rozbieżność w ocenach.Siódemeczka ode mnie :)

bleane

"Mi pasuje'. Eh, ci wyedukowani internauci...

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Nie będę się rozpisywać nad tym, że mi ten rodzaj humoru pasuje. Że nawet absurdy wojska mają bardzo daleko do miana "przerysowanych". Mi pasuje, bo jest to film przyjemny i trochę smutny, ale nie ma w nim kiczu i "braku pomysłu " jak to napisało wiele osób. Nie mam jakiegoś ogromnego daru wypowiadania swoich przemyśleń... Ale podobno każda opinia się liczy, prawda ? Dla osób które zrozumiały ten film powinno wystarczyć stwierdzenie "kto w wojsku był, ten w cyrku się nie śmieje."

Pozdrawiam ;) chociaż konstruktywnej krytyki tu nie było.

bleane

Masz rację, krytyka była na tyle mało konstruktywna, że nie zrozumiałeś o co chodzi. Chodziło o to, że w języku polskim nie zaczyna się zdania od "mi". bo to brzmi fatalnie i jest błędem językowym. Na początku i na końcu zdania używamy wyłącznie (poza kilkoma wyjątkami), formy "mnie". Co do filmu, to był w porządku, chociaż chwilami troszeczkę nudnawy.

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Zbyt słodko pierdzisz.

majormaciek

To się nie zaciągaj jak nie lubisz słodyczy...

majormaciek

majormaciek, don't feed the troll.

eltoro10000

hahaha, o Bosz, zakrztusiłam się kanapką ze śmiechu :D
Ty gapciowi, że błąd, a gapcio jeszcze dwa razy go użył - totalna monotematia ;P

Kasha

I po co? W jego wieku nie takie jałówki strzelałaś.

harkonen_mgla

Dlaczego akurat na mnie naskakujesz, coś mnie rozśmieszyło i tyle.
Nie znasz mnie i niczego o mnie nie wiesz więc nie wmawiaj we mnie swoich wyobrażeń.

Kasha

"naskakujesz" - że ja?
"nie wmawiaj we mnie swoich wyobrażeń" - że jak?

niewdzięczny świecie, człek życzliwie o wołowinie napomknie i już wielka afera...

***
i skąd pewność, że nie znam, a może Ty to Helena od Teresy z sekretariatu, he?

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

https://ksiegarnia.pwn.pl/Mi-pasuje,769642719,p.html PWN sprzedaje bez komentarza ;)
Być może dlatego, że "mi pasuje" jest w swojej siermiężności po prostu bardziej naturalne niż "mnie pasuje"?
To nie wszystko. Ważna jest przecież jednoznaczność. Mnie pasować może przecież dyrektor (na ucznia) albo major (na porucznika), prawda?
Zresztą czy forma "eh" nie jest tworem sztucznym, zapożyczonym? No, chyba że nie zrozumiałem dowcipu ;)

obmierzly

Jest też gazeta "Uważam Rze", była też "Nuż w bżuhu. 2 jednodńuwka futurystuw". I co z tego? (Uwaga, zacząłem zdanie od "i", więc zapewne zaraz napiszesz, że od "i" się zdania nie zaczyna... )
Licentia poetica jest zabiegiem celowym i jak najbardziej dopuszczalnym, choć w przypadku tej gry nie jestem pewien, czy w grę wchodzi licentia poetica, czy raczej zwykła ignorancja. Widywałem już błędy ortograficzne na okładkach książek. Takie czasy...
Nie, "mi" nie jest bardziej naturalne. Jest po prostu błędne i brzmi fatalnie, co słyszy każdy, kto czyta cokolwiek i jest osłuchany z poprawnym językiem literackim.
Żeby było zabawniej, ci niedouczeni, którzy zaczynają zdania od "mi", tam, gdzie trzeba użyć właśnie krótszej formy zaimka, wstawiają dłuższą, np zamiast "powiem ci", mówią" "powiem tobie, że", albo zamiast "kocham cię" - "kocham ciebie"...
https://obcyjezykpolski.pl/tez-a-mi-tez/
http://www.jezykowedylematy.pl/2011/07/mnie-czy-mi-kiedy-ktora-forma/
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/mnie-czy-mi-tobie-czy-ci;5375.html

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Staram się wiedzieć, co jest zgodne z normą, więc sznurki są zbędne. Sznurki? Linki, hiperlinki, odsyłacze? Nie, nie napiszę o zbędności czegokolwiek. Język jako taki jest niezbędny w swej naturze i gotów byłbym postawić pod dowolną ścianą każdego, kto zaprzeczy. Na szczęście mocy sprawczej nie posiadam, więc karmię się bardziej dystansem i cenzusem niż krwią nieuków. Język różni nas od innych zwierząt. Ewolucja uznała, że ryzyko śmierci przez zakrztuszenie się jest mniej istotne niż pragmatyzm komunikacji, a jednak w kontekście tego portalu obraz zaproponowany przez Buñuela uważam za bardziej wartościowy od brzmienia narzuconego przez RJP ;)

Z tego samego powodu nie doczepię się do braku kropki przy skrócie od "na przykład" ;) Ale jeżeli będziesz chciał spalić na stosie kogoś, kto zupełnie ignoruje interpunkcję i zasady, które uważam za istotne, przybiegnę z podpałką. Tak - te zasady, które ja uważam za istotne... w wybranym przez siebie kontekście :)

To znaczy, że film Ci się podobał? ;)

obmierzly

Nie wiem, co palisz, ale lepiej to odstaw...

ocenił(a) film na 5
bleane

Film niestety nieudany a na podstwie ksiazki.Film ani smieszny ani tragiczny tak samo jak postac grana przed Brada...On w tym filmie nie gra generala debila,tylko nim jest.Film mowi o tym,,ze Amerykanie moga najechac dowolny kraj na swiecie pod byle pretekstem, a pozniej okupowac go przez lata i symulowac wojne ktorej de facto nie ma,wydajac na to miliardy dolarow,po czym wracaja do domu a skutek ich dzialan jest nijaki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones