PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95747}

Mad Max: Na drodze gniewu

Mad Max: Fury Road
7,2 213 771
ocen
7,2 10 1 213771
8,4 46
ocen krytyków
Mad Max: Na drodze gniewu
powrót do forum filmu Mad Max: Na drodze gniewu

Na tym aspekcie sie skupie, bo to ze film jest orgazmicznie wysmienity napisalo juz setki przede mna. Natomiast malo kto jak widze skupia sie na tym szczegolnym aspekcie Furiosy - mianowicie Charlize Theron miala szczescie otrzymac jedna z najlepiej przedstawionych kobiecych postaci w historii kina. Z bardzo prostego (i smutnego troche) powodu: wykalkulowanej szpetoty. Babka nie ma reki, caly film lazi obdarta i umazana smarem. I dzieki Millerowi za to! W efekcie otrzymujemy bowiem kobiete ktora w filmie ma za zadanie byc czyms wiecej niz para cyckow. Twarda, zdeterminowana sztuka, z wyrazistym charakterem, tragiczna przeszloscia, gotowa walczyc o swoje za wszelka cene bez narzekan. Dluuuugo nie zapomne Imperator Furiosy, ktora wybija sie z szeregu mdlych, nijakich kobiet (obecnych takze wczesniej w karierze samej Theron zreszta), majacych w wielu filmach za zadanie albo wywolywac erekcje u meskiej czesci publicznosci, badz zapewnic roznorodnosc w obsadzie. Wreszcie otrzymalismy godna nastepczynie Ellen Ripley i Sarah Connor! Mam ogromna nadzieje ze w wiekszej ilosci nowych produkcji otrzymamy tak wymyslone postaci, ale... szczerze w to tez od razu watpie. Publike bowiem mamy jaka mamy i ilosc wypowiedzi narzekajacych na rzekome "przejecie filmu" przez Furiose wybitnie pokazuje ze my, mezczyzni, jako plec ogolem - nie jestesmy chyba gotowi na to by madrze, ciekawie przedstawione kobiety przywitac z radoscia zamiast warczeniem :/

No, a zeby nie konczyc tak grobowo...: WHAT A DAY! WHAT A LOVELY DAY!!!

ocenił(a) film na 10
rozkminator

http://film.org.pl/kmf/felieton-kmf/religia-i-kobiety-na-drodze-gniewu-67072/

ocenił(a) film na 6
rozkminator

Na skraju jutra, Kill Billa oglądałeś?
Furiosa to słabo napisana, papierowa postać bez osobowości, którą jedynie wyróżnia brak reki i ogolona głowa.

ocenił(a) film na 10
ApolloCreed_

Oglądałem. I cóż, jeśli z Furiosy "wyciągasz" tylko mechorekę i fryzurę na Ripley, to mogę tylko współczuć że trzeba ci wszystko na tacy wykładać ;)

ocenił(a) film na 10
rozkminator

A mnie za to wkurzają takie babochłopy. Nie trzeba wyrzekać się swojej kobiecości, by być osobą odważną, zdeterminowaną i twardą. Przykładem może być Sarah Connor z drugiej części Terminatora.

ocenił(a) film na 10
Bonnie_filmweb

HAHAHAHAHA no, Sarah Connor w Terminatorze śmigała w sukience i zbierała kwiatki na łące, nie?? :D :D: :D

rozkminator

Sarah nie ścięła swoich długich włosów, poza tym była matką i stać ją było na łzy.

ocenił(a) film na 10
Bonnie_filmweb

Uwaga wszystkie feministki: wystarczy, że zapuścicie włosy, dacie się zapłodnić i czasem popuścicie okiem nieco cieczy - aby szybko i skutecznie stać się Prawdziwą Kobietą i nigdy więcej już nie być oskarżane o babochłopstwo!

Wedle twojej definicji bardziej kobiece są te ratowane przez Furiosę modelki (mają długie włosy, jedna jest w ciąży, nieraz ryczą) - które, tak się składa, są mniej więcej tak kobiece jak Barbie.

rozkminator

Dyskusja z Tobą jest jałowa :/ Po prostu Furiosa nie trafia w moje gusta, wolę bardziej kobiece postaci.

ocenił(a) film na 10
Bonnie_filmweb

Nikt ci nie zabrania lubić co innego niż ja, ale pisanie że Sarah Connor jest kobieca to jak pisać że Justin Bieber jest męski :P

rozkminator

Ale dla mnie ona jest kobieca, w tym problem.

ocenił(a) film na 6
rozkminator

Jesli jestes facetem i Tobie bardziej podoba sie furiosa od tych modelek, tzn ze masz maly problem...
Rsdze udac sie do seksuologa po jakas viagre, albo cos...

ocenił(a) film na 10
czaro2435

A tobie radzę się udać do podstawówki po naukę czytania ze zrozumieniem.

ocenił(a) film na 10
rozkminator

FURIOSA jest tak świetna, że brak mi słów :D

ocenił(a) film na 7
rozkminator

Zgadzam się co do Furiosy, właściwie to film powinien mieć tytuł Mad Furiosa, bo Max dostał zadanie asystenta... Dobrze napisana rola i świetnie zagrana przez Theron, która zdominowała plan. Max niestety niewyraźnie i na drugim planie, schemat małomównego twardziela pociągnięty tak daleko, że wyszedł gościu z autyzmem, ale niezły w bitce ;)

użytkownik usunięty
mi3tek

Max może nie jest przez cały film na pierwszym planie, ale zdecydowanie jest świetnym protagonistą.

ocenił(a) film na 6
rozkminator

Kobieca postać... Przecież ona była naładowana testosteronem.

ocenił(a) film na 4
rozkminator

Kobieca postać hahaha a to dobre. To ogolony na pałę babochłop a nie kobieta. Kobietą byłą ta ruda laska i to ona może dostać nagrodę za kobiecą postać.

Ogólnie film mi się podobał ale polityka potrąca u mnie dużo punktów. A nie da się ukryć, że film jest bardzo polityczny. Wielka wyzwolona feministka zdradza swojego szefa, żeby ratować kobiety przed opresyjnym patriarchatem. Jest właściwie główną postacią, chociaż, że film nazywa się Mad Max. On z kolei jest drugoplanową, mało ważną postacią służącą jako ozdoba dla wielkiej wyzwolonej pani babochłop. Niestety ale feminizm, którego szczerze nienawidzę zawładnął reżyserem filmu i na tym bardzo ucierpiał jego wizerunek.

Jak ktoś lubi takie "kobiety" to chyba jest homo albo ma coś z głową.

ocenił(a) film na 10
Largo021

Ona była najlepsza w calym filmie :P mega postać świetnie zgrana dla mnie skradła ten film w 100%

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones