PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107535}

Madagaskar

Madagascar
7,5 399 593
oceny
7,5 10 1 399593
7,0 25
ocen krytyków
Madagaskar
powrót do forum filmu Madagaskar

Nie lubie

ocenił(a) film na 1

Film jest taki sobie. Czy disney albo pixar nie moga zrobic normalnej fajnej bajki dla dzieci ? Zawsze musi byc glupkowaty zart i komedyja. Nie moze byc cos w stylu Toy Story czy Krol Lew albo Bambi ? To sa naprawde fajne bajki dla dzieci a to ? KAKszana, podniecacie sie tym a to polska wersja ktora nie ma nic wspolnego z angielska, zamiast wyniesc z tego puente i przeslanie wynoszone sa sterty beznadziejnych tekstow, wklejanych namolnie na forach.

ocenił(a) film na 8
Zandarm

przeslania sa w innych bajkach disney'a typu wlasnie krol lew , kopciuszek itp. A to jest film animowany ktory ma nas rozsmieszyc! I udalo mu sie zdecydowanie xD

ocenił(a) film na 1
asiula1205

nie za dużo tych komedyji pomyji. Mogliby zrobic cos naprawde rozwijajacego a nie plaski humor. Nie rozumiesz o co mi chodzi. Myslisz plasko

Zandarm

Sluchaj.. jakby to nazwac - taka moda? NA takie filmy?

Po co producenci maja robic cos w stylu bambi, co juz sie nie sprzedaje? Bajki i tak maja fajne zakonczenie, jesli o to Ci chodzi, wiec nie ma strachu, ze bedzie z tego dramat zle sie konczacy :|

Te bajki to nowosc i wszyscy teraz kieruja sie do kin, na takie pozycje... zaloze sie, ze jesli wyszlaby teraz bajka typu bambi 3 i na przyklad epoka lodowcowa 3, to o 100% wiecej widowni, siedzialoby na tym drugim filmie animowanym...

A jak tak ci sie podobaja takie bajki - zawsze mozna kupic zestaw DvD i cieszyc sie z "puent" w samotnosci, z zalanymi przez lzy twarzą... Napewno bardzo milo sie wtedy robi - o wiele lepiej niz placzesz ze smiechu nad tekstami taiego lemura jaki wystapil w Madagaskarze ;]

ocenił(a) film na 1
Jokerrro

ale czasem cos madrzejszego by sie przydalo a nie tylko prostackie dowcipy. Polski dubbing niszcze sens tych filmow. Pojedz do USA to nikt nie zrozumie polskiej wersji bo jest cala poprzekrecana,

Zandarm

Hehehehe...

No to weź puść typową wersję orginalną, słowo w słowo przetłumaczoną... Wtedy to wyszedlby dopiero prostacki humor, jaki oferuje nam producent ;]

Mutacje glosowe i z nimi nowe teksty polskich lektorow, to naprawde dobra rzecz. No i nic nie poradzisz na to, zeby powstawalo to wszystko inaczej ;] No, chyba ze nakrecisz wlasny film animowany ;) :P

ocenił(a) film na 7
Zandarm

"prostackie dowcipy" obawiam się że jestem tępak i tego nie rozumiem. W takim razie jakie dowcipy nie są prostackie? Może mógłbyś podać przykład ?
A tak poza tym: dobrze się bawisz prowokując ich?

ocenił(a) film na 10
Zandarm

Eee...
Ale Madagaskar nie jest produkcją Disneyowską...
To wytwórnia Dream Works...
Disney zawsze ma pouczające bajki... ; ]
Zresztą, ta też uczy!
Że przyjaźń to bardzo ważna rzecz i ze dla przyjaciela gotowy jesteś zrobić wszystko. A to że ma parę śmiesznych scen to nic złego. ; ))
Disney ma zwykle bajki z morałem, wiem o co ci chodzi. Takie pouczające.

ocenił(a) film na 6
Zandarm

Próbowali zrobić coś śmiesznego a wyszła lipa. Ja osobiście również wole bajki typu Król lew, ile to ja na nim płakałam. Po za tym drażni mnie wygląd. Kocham "naturalne" eysuneczki tak jak w królu lwie.

ocenił(a) film na 7
Zandarm

Madagaskar nie jest z disneya!!!!!!!to produkcja dreamworks.Nie wszystkie bajki są z disneya:)

Zandarm

Rzeczywiście już nie robią raczej zwykłych bajek, a szkoda, bo takie też są potrzebne.

Zandarm

no ale np w Pingwinach z Madagaskaru i w III części filmu, jest sporo całkiem błyskotliwych żartów, których raczej małe dzieci ( a i wielu ludzi starszych) nie zczai, dużo paradoksów duzo mniej jakiś żartów opartych na tym że ktoś się przewraca beka czy coś innego trywialnego ;p

ocenił(a) film na 8
espe2h

Nie rozumiem, jak można twierdzić, że madagaskar bez przesłania i prostacki, skoro cały aż kipi moralizacyjnością i odniesieniami politycznymi, jak to każdy zamknięty jest w swoim własnym zoo i jest tylko pionkiem w systemie. Zresztą każdy zobaczy nawiązania do własnego życia, tylko trzeba umieć je dostrzec, puenty nie zawsze są proste (miłość do rodziców, przyjaciół) i oczywiste do dostrzeżenia, wręcz podane na tacy.

Zandarm

Zgadzam się ja też nie lubię tego filmu. Ale on jest DreamWorks, a nie Disneya lub Pixara.

Zandarm

1) To nie jest Disney ani Pixar, tylko Dreamworks, który ma w repertuarze takie fimy jak "Oldschool", co mówi samo za siebie. Nie jest to zdecydowanie jedna z tych wytwórni, które tworzą filmy tylko familijne i/lub dla dzieci.
2) Nikt nie powiedział, że to jest film dla dzieci. Zaznaczam dobitnie ANIMOWANE ≠ DLA DZIECI. Jeśli ktoś uważa inaczej, to dopiero wtedy można mówić o żenującym poziomie intelektualnym. Jako przykład podaję chory, moim zdaniem, serial "Przyjaciele z wesołego lasu".
3) Powstaje wiele filmów z przekazem i bez, animowanych oraz nie. Ten film był kichą nie dlatego, że nie miał przesłania, lecz dlatego, iż twórcy nie określili precyzjnie grupy docelowej; widzów, do których film ma trafiać.
4) Pixar i Disney nadal tworzą filmy dla dzieci. Jakkolwiek ja osobiście wolę "Madagaskar" (choć nie jestem jego fanką, "Pingwiny" są według mnie lepsze"), niż "Hannah Montana" lub "Wizrds of Waverly Place".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones