PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7515}

Malaria

Jungle Fever
7,3 1 747
ocen
7,3 10 1 1747
Malaria
powrót do forum filmu Malaria

Dystrybutor filmu w Polsce wykazał się wybitną ignorancją...
Film nie przypadł mi do gustu, pomimo ciekawego tematu, świetnym dialogom i dobrej reżyserii. To chyba przez postać Flipera, która w ogóle mi nie pasowała. Nie chodzi o Wesley'a... Po prostu. Mało wiarygodne motywy, mało wiarygodne "decyzje". Szkoda, bo ogólnie film był ciekawy.

ocenił(a) film na 8
jaca777_2

Jak niby mieli przetłumaczyć tytuł? "Gorączka z dżungli"? Tytuł "Malaria" można uznać za metaforę do wielu problemów poruszanych w filmie.

Nozix

W tym przypadku niestety nie da się uznać "malarii" za trafną metaforę. Jungle fever jest wyrażeniem osadzonym głęboko w kontekście kultury Afroamerykańskiej. Służy ono określeniu uczuć białej kobiety do czarnego mężczyzny.
(urbandictionary: when a non-black person is atracted sexually to black people. Originally it was used for when a white woman dates black men)
Niestety dosłowne tłumaczenie nie wiąże ze sobą takich konotacji. Najlepiej było zostawić tytuł w oryginale.

madzikk_m

O, ciekawe, dzięki.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
zweistein

Biadolisz głupoty aż mi się żal zrobiło. Nie uważam że czarna rasa jest gorsza tylko inna. Nigdy, powtarzam NIGDY, czarni ludzie nie będą tacy sami jak żółci czy żółci tacy jak biali. Jestem polaczkiem i nim pozostanę aż do śmierci bo się nim urodziłem. I w cale się tego nie wstydzę, a nawet jestem szczęśliwy że żyje w kraju gdzie moja rodzina nie jest narażona na gwałty, ataki i gdzie przynajmniej mam do obrony jakieś narzędzie, a nie w zachodniej europie gdzie nawet gaz pieprzowy jest nielegalny. Nie czepiaj się szczegółów. Używając tego słowa raczej odnosiłem się do filmu a nie do aktora/osoby itp. Poza tym zdanie innych mnie nie obchodzi, mogą sobie myśleć co chcą ja i tak nie zmienię poglądów choćby straszyli mnie "mową nienawiści" i innymi absurdalnymi ustawami. Pozdrawiam

Crystek

"Nie uważam że czarna rasa jest gorsza tylko inna."

I z tej inności bierze się pogardliwe i rasistowskie określenie "bambus"? Tak niemądre że aż zabawne.
Nie, nie jesteś "polaczkiem", jesteś Polakiem. "Polaczkiem" jesteś wówczas, gdy uznasz, że inni mają prawo tobą pomiatać, bo jesteś gorszy, głupszy, brudniejszy, itd.
Masz wyraźne problemy ze zrozumieniem znaczenia epitetów, których używasz. Kompletny misz-masz.
http://sjp.pwn.pl/slowniki/polaczek.html

zweistein

lecz się gościu, lecz się

Crystek

Podyskutuj sobie ze słownikiem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
maciekb80

Ten w ogóle nie jest chwytliwy i nijak nie oddaje sensu oryginału - o to chodzi.

AnT

może byś się tak dla odmiany za jakąś robote wziął .

jaca777_2

popieram mnie film poza swietnymi ujeciami ulicznymi tez totalnie nie przypadl do gustu, jakies mialkie to wszystko, postacie niewiarygodne

jaca777_2

Tytuł oryginalny brzmiałby jak jakiś film dla gimbazy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones