PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30388}
7,3 78 675
ocen
7,3 10 1 78675
7,3 11
ocen krytyków
Malèna
powrót do forum filmu Malèna

Nie wiem co bardziej

ocenił(a) film na 9

Smutna historia o pięknej kobiecie...czy piękna historia o smutnej kobiecie

Dariako

Pięknie napisane :)

Dariako

Bardzo trafny komentarz :)
Film niezwykle klimatyczny, hiperbola prostego, ale rosnącego w siłę (niestety!) zjawiska, jakim jest lęk przed innością, przedzierzgnięty w nienawiść. ||||SPOILER |||| Bardzo podobało mi się, że w tym filmie "barwnym ptakiem" nie był członek subkultury, osoba o odmiennym kolorze skóry, wyznaniu czy orientacji... Największym "grzechem" Maleny była jej uroda, tego nie można wpisać w ramy żadnej ideologii. Świetny dowód na to, że mechanizm lęku i nienawiści jest zawsze ten sam, niezależnie od tego, wobec kogo/czego zostały owe uczucia ukierunkowane. Zakończenie filmu też znamienne i bardzo prawdziwe - miejscowe kobiety, które przyjmują Malenę do swojego grona, po tym jak sprowadziły ją do poziomu bezpiecznej przeciętności...|||| SPOILER|||| Piękna i mądra historia.

użytkownik usunięty
Dariako

Smutne, to prawda. I kobieta też smutna. Ale film także o tym, by nie oceniać ludzi po pozorach, by być wobec nich sprawiedliwym. Do tego dobry obraz włoskiego społeczeństwa tamtych lat. Więcej o filmie piszę u mnie na blogu: http://www.recenzentka.eu/recenzje-filmow/malena-2000-recenzja/

ocenił(a) film na 8
Dariako

Malena była więźniem własnego piękna. Zatrważająca jest niemożność ucieczki. Uwielbiam moment gdy przefarbowuje ona włosy i dramatycznie poddaje się temu.. Cudowny film.

Dariako

Rozumiem komentarz, ale jestem w stanie jednoznacznie odpisac : smutna historia o pięknej kobiecie..., nie, nie piękna historia o smutnej kobiecie.
Smutna kobieta, smutna historia; nic pieknego w niej nie ma, bo brzemie na kobiecie zostanie do konca. Wstyd i hańba - wstyd ludziom, ktorzy jedynie ją osądzali, albo byli o nią zazdrosni. Wstyd rowniez dla chlopca, ktory wielokrotnie mogl interweniowac, aczkolwiek glownie byl obserwatorem. Czy rozmowa, czy interwencja w jej obronie bylyby jakims krokiem, a tymczasem chlopiec uwielbial i slinil sie jak inni mezczyzni na te piekna kobiete, ktora wlasciwie tylko tym zawinila - urodą. To jej uroda byla motywem przewodnim filmu, jakze mocnego i jednak bardzo dobrego. Racja jednak jest, ze komentarze ktore slyszala od mezczyzn, czy chlopców uwagi na temat tego co chcieliby z nia robic - w zadnym przypadku nie mialy do czynienia z romantycznym wzdychaniem; zapewne wszyscy masowo by sie na nia rzucili (jak prawnik, jak inni) - smutne.

ocenił(a) film na 7
Dariako

both pewnie

ocenił(a) film na 10
Dariako

Smutna historia o granicach człowieczeństwa i o sile miłości.

ocenił(a) film na 9
Dariako

Historia pruderii w pigułce oraz obłudy, fałszu i podwójnej moralności czyli Polska w pigułce

miko_klimkiew

Tyle, że to film o Włochach.

ziomek5000

to w niczym nie przeszkadza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones