PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709353}

Mama

Mommy
7,9 40 702
oceny
7,9 10 1 40702
8,0 26
ocen krytyków
Mama
powrót do forum filmu Mama

Xavier Dolan oficjalnie wyszedł poza swoją ligę. Nic już nie musi nikomu udowadniać. To geniusz. 10/10.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
Sugetzu

Chyba tak

ocenił(a) film na 8
Sugetzu

Nie wiem xD Wiem tylko że film genialny 10/10

ocenił(a) film na 7
Sugetzu

Idealne gdyż? Ja tam widzę sporo do poprawienia.

lestek190

Czyli co na przykład? Ja nie widzę nic oprócz jednej rzeczy, która jest praktycznie nieważna.

ocenił(a) film na 8
Sugetzu

dajesz ;)

ocenił(a) film na 7
Sugetzu

Właśnie, dajesz:P
Co jest do poprawienia? Według mnie fabuła a reczej sposób jej prowadzenia, niektóre rozwiązania fabularne czy zachowania bohaterów, które czasami wydają się zbyt naiwne.

ocenił(a) film na 8
lestek190

Czyli nic konkretnego w sumie. Bo w każdym filmie historia może zostać inaczej poprowadzona, a bohaterowie zmodyfikowani.

Jednak takie dzieło wypuścił Dolan i widocznie taki był jego zamysł. Moim zdaniem najlepszy film w jego dorobku i nie poprawiłbym niczego. Wtedy nie byłby to jego film. Wtedy byłby to zupełnie inny film.

CasperChase

O, dobrze powiedziane.

ocenił(a) film na 8
Metropholis

Dzięki:-)

ocenił(a) film na 10
Sugetzu

Ja bym tan niczego nie zmieniła. Były momenty, w których zapomniałam oddychać.... a chyba o to w dobrym kinie chodzi. Ja po prostu kocham takie kino.

ocenił(a) film na 10
majkalipcowa

Dokładnie - w tym filmie były momenty w których zapominało się o wszystkim, nawet o oddychaniu.
Jestem powalona tym arcydziełem. Pisze to z perspektywy matki nastolatka + wdowy.

ocenił(a) film na 10
Mimoza40

To prawda, film po prostu kompletny, perfekcyjny. W ogóle jestem wielbicielką twórczości Dolana.

ocenił(a) film na 10
majkalipcowa

Ja go dopiero odkrywam- film "Zabiłem moją matkę" mnie coś nie pasował. Ale obejrzę go jeszcze raz.

ocenił(a) film na 10
Mimoza40

Mój ulubiony obok filmu Mama to Na zawsze Laurence.

ocenił(a) film na 10
Sugetzu

Dokładnie tak. Tylko to jedno słowo przychodzi mi do głowy po obejrzeniu już piątego filmu Dolana - GENIUSZ! On się rozwija w takim tempie, że na głębokim wdechu czekam na kolejny Jego film.

ocenił(a) film na 7
Sugetzu

Pytanie za 100 punktów, gdzie można obejrzeć w dobrej wersji on line ?
W kilku miejscach widzę tą samą kopie, obraz ucięty po bokach, czyli rozdzielczość marna + słaby obraz :(

theszatanx

Weź no zobacz na torrentach, tam są dobre wersje MKV, a taki film aż zasługuje na bycie oglądanym w najlepszej wersji possible. :)

theszatanx

Obcięcie filmu po bokach to zamysł reżysera, podczas oglądania można się domyślić dlaczego :)

LuckyDenverMint

Dziękuję, poszukiwałem takiej odpowiedzi, właśnie się domyśliłem (filmu nie oglądałem jeszcze), że to może być specjalnie bo wszędzie gdzie nie przewinąłem było idealnie wykadrowane. W ślepo myślę sobie tak: zabieg celowy, by wskazać na erę smartfonów, filmów kręconych w pozycji pionowej. Czy się mylę? Zobaczę! :)

ocenił(a) film na 10
FrankyRabbit

Mylisz się. Tu raczej chodziło o pewne uczucie zamknięcia, zagęszczenia akcji, problemów itd.

ocenił(a) film na 6
Sugetzu

Mnie trochę rozczarował, dłużył się momentami, a ludzie w kinie ziewali. 7/10 - myślałam o czymś innym po trailerze.

lcasei

To trzeba było iść na Transformersy jeśli cię rozczarował, a ludzie ziewali. Takie filmy nie są dla wszystkich...

ocenił(a) film na 10
Sugetzu

Jedynym filmem Dolana, który mógł się dłużyć w odczuciu widowni był Laurence Anyways. Amen.

ocenił(a) film na 10
Arno

Żaden film Dolana się nie dłuży :)

ocenił(a) film na 10
majkalipcowa

Kocham Dolana nad życie, ale jednak w LA były dłużyzny i stwierdzam to po obejrzeniu filmu 3 razy co najmniej. 3 godziny to jednak za dużo, JEDNAKŻE będąc na jego miejscu sam bym nie wiedział co wyciąć spośród tak wizualnie smakowitego i emocjonalnie przytłaczającego obrazu. :) Jak widać po Mamie, która także jest po prostu cudnie nakręcona, nie potrzeba mu 3 godzin do opowiedzenia pięknej słodko-gorzkiej historii. Zaakceptuj obiektywną opinię. + Raczej mówię o pozostałej potencjalnej widowni, bo mnie to aż tak nie gryzło i LA jak każdy jego film uwielbiam.

ocenił(a) film na 10
Arno

Co nie zmienia faktu, że w Na zawsze Laurence jest moja ulubiona scena filmowa ever czyli na Czarnej Wyspie :) Cudo.

ocenił(a) film na 10
Sugetzu

Tajes!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones