PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709353}

Mama

Mommy
7,9 40 714
ocen
7,9 10 1 40714
8,0 26
ocen krytyków
Mama
powrót do forum filmu Mama

Scena kiedy Mama wyobraża sobie jak mogłaby wyglądać przyszłość jej syna jest tak perfekcyjna, że aż brakuje mi słów. Montaż, muzyka (Ludovico Einaudi - "Experience"), wszystko. Istna perełka. Właśnie dla takich przeżyć oglądam filmy!


P.S. Gdyby ktoś miał do polecenia inne filmy, w których występują podobne sekwencje gdzie muzyka i obraz razem powodują ciary to niech napisze ;) Mi na myśl przychodzi np. wspomnienie Snape'a z ostatniej części HP, chyba najbardziej emocjonalna scena całej serii.

ocenił(a) film na 10
mati2519

u mnie ciary wywołała kilkuminutowa scena na plaży w filmie "Atonement", ogólnie polecam ten film

ocenił(a) film na 10
kaaamilaaa

W końcu udało mi się obejrzeć "Pokutę". Faktycznie ta scena jest imponująca, cała kręcona w jednym ujęciu, mistrzostwo inscenizacji. Bez wątpienia najlepsza rzecz z tego, i tak dobrego, filmu.

ocenił(a) film na 7
mati2519

W takim razie muszę, ale to naprawdę koniecznie, koniecznie muszę Ci polecić "Dawno temu w Ameryce". Film jest, być może dla Ciebie, okrutnie długi - trwa aż cztery godziny i jedenaście minut, ale pierwsze dwie to absolutna wirtuozeria pod względem zawarcia takiej dawki sentymentalizmu. Jeśli nawet to za dużo, to chociaż pierwsze czterdzieści minut. Co za ujęcie! Konkretnie: minuta 37 i pięć następnych, stary Noodles, jesienna plucha, deszcz, mrok, syf, gangsterzy, szemrane sprawki, jednak jest to jedno miejsce - toaleta w rodzinnej knajpce Moe - wyrwa w ścianie, wzrok, dusza, przejście za mur, a tam nieskazitelna biel, sakralizacja i AMAPOLA!!! (spokojnie to tylko utwór kompozytora, przegenialny z resztą) To trzeba ujrzeć! Poezja, delicje i inne takie tam... Druga scena: czytanie "Pieśni nad Pieśniami".
Nie używaj żadnych pojedynczych scenek z Youtuba. Albo cały film, albo pierwsze 40 minut (choć zakładam, że po tym, co zobaczysz zostaniesz na pozostałe trzy godziny; a warto!).

Wskazówka do osiągnięcia dreszczy: Kompletnie się odizoluj od świata - tylko Ty, ekran i słuchawki na uszach.
Jak obejrzysz to koniecznie odpisz.

ocenił(a) film na 9
mati2519

Ja już myślalam, że chłopak się naprostowal i on i matka są szczęśliwi, ale to wtedy byłoby zbyt naiwne zakończenie...i hollywodzkie

ocenił(a) film na 10
mati2519

Cały film jest KAPITALNY! Każda scena, dialogi, kadry.... do tego muzyka Ludovico robi robotę!!KOCHAM ten film <3

ocenił(a) film na 10
mati2519

Film jest absolutnie niesamowity. To jest taki film, który zmienia widza, jego spojrzenie na świat. Wykonanie doskonałe. Dzieło kompletne.

ocenił(a) film na 8
mati2519

Ta scena jest absolutnym, niepodważalnym MISTRZOSTWEM.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones