PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709353}

Mama

Mommy
7,9 40 700
ocen
7,9 10 1 40700
8,0 26
ocen krytyków
Mama
powrót do forum filmu Mama

eeeeeeeee + spoiler

ocenił(a) film na 8

ADHD było zmieszane z kompleksem Edypa, niby niewinne relacje z matką , ale erotyzował je w nadarzających się sytuacjach, do tego jego język w momentach frustracji fenomenalny, naturalistyczne kino, myślałam że produkcji europejskiej, aż się zdziwiłam

ocenił(a) film na 6
katja_18

"do tego jego język w momentach frustracji fenomenalny"
Przepraszam. Oglądałaś w oryginale?

ocenił(a) film na 8
Leszy2

z tłumaczeniem oglądałam i stąd wysuwam wnioski, filologii francuzkiej nie studiowałam, a znasz francuzki?

ocenił(a) film na 6
katja_18

Tak pytam, bo ja odniosłem wrażenie, że język zupełnie nie pasuje do filmu. Tłumaczenie oczywiście.
Być może to efekt zupełnie innej ekspresji języka francuskiego i innej kultury, ale momentami było to strasznie irytujące. Może miałaś inne tłumaczenie.
Ja odniosłem wrażenie, że gra aktorska wymyka się ocenie, ze względu na te różnice właśnie. Gdyby nie momenty bez mówienia, gdzie widać było, że aktorstwo jest na wysokim poziomie, to oceniłbym bardzo nisko.
Ale to nie pierwszy raz gdy mam problem z francuskim.
Oni mają coś takiego, że my odnosimy wrażenie, że oni strzelają focha, obrażają się, albo coś przedrzeźniają, a oni po prostu tak mówią.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

heh bardzo ekspresyjny język, chwilami zabawnie jakby wypluwali słowa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones