PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375547}
6,6 244 195
ocen
6,6 10 1 244195
5,6 28
ocen krytyków
Mamma Mia
powrót do forum filmu Mamma Mia!

Czemu ten film ma taką słabą ocenę ? Szczerze jeden z moich ulubionych, a raczej gustuję w
innych gatunkach.

ocenił(a) film na 10
Pinkusek

Też się nad tym zastanawiam. Ja uwielbiam "Mamma Mię", jest to film który widziałam chyba najwięcej razy i nigdy mi się nie znudzi ;)

ocenił(a) film na 5
Pinkusek

Ponieważ same piosenki Abby i parę fajnych momentów nie ratuje całości. Po połowie filmu byłem pewien,że dam 3...cieszę się że jeszcze bardziej mnie nie zawiedli.

ocenił(a) film na 10
RAC_79

Co Cię tak zawiodło w tym filmie?

ocenił(a) film na 5
oliwka8810

WOW! Prawie 3 lata od napisania posta :D

Otrzymujesz łopatę złotą łopatę.

ocenił(a) film na 10
RAC_79

Akurat przeglądałam komentarze. Uznałam, że i tak zobaczysz powiadomienie więc co mi szkodzi napisać.

ocenił(a) film na 5
oliwka8810

Bo wrociłem na fw :D znów będe aktywny.

ocenił(a) film na 7
RAC_79

To i ja odkopuje i pozdrawiam! :D

ocenił(a) film na 5
damian8m

Mistrzu, nawet nie wiesz jak mi miło :D Tobie ofiaruje złoty kilof xD

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Odkopuję jeszcze bardziej!

Pinkusek

Przez zawodzenie Brosnana

kupass

Robił co mógł, biedaczek.

Pinkusek

Z powodu muzycznych beztalenci. W filmie gdzie śpiewa się kawałki grupy ABBA powinien mieć obsadę aktorów śpiewających a nie wyjących. Wykonawstwo coverów było na poziomie 3 a aktorstwo też nie bardzo lotne jak na takie gwiazdy.

ocenił(a) film na 9
carmen8_fw

W tym filmie nie chodzi o talent wokalny. Nieczystości mają dodawać uroku :)

ocenił(a) film na 8
goldendagger

Właśnie dźwięki mają być prosto z serca...

ocenił(a) film na 10
carmen8_fw

Jeżeli chcesz posłuchać poprawionych głosów w studio i za pomocą auto-tune to zapraszam do muzyki pop :))

oliwka8810

Kocham zespół ABBA i dla tego oceniłem film bardzo nisko. Większość wykonów po prostu jest żałosna a i całość filmu słaba. Oczekiwałem po takiej obsadzie dobrej komedii muzycznej a tu kicz, że aż głowa boli. O gustach się nie dyskutuje więc nie mam nic przeciwko tym, którym się ten film podobał. Dawanie jedna 10 nawet w gatunku to wydaje mi się lekką przesadą.

ocenił(a) film na 6
Pinkusek

Dla mnie gwoździem do trumny tego filmu jest polskie tłumaczenie piosenek. Dawno nie czytałem takich bzdur. Ogólnie zgadzam się z przedmówcami.

Anthon_M

a co mają polskie tłumaczenia do samego filmu? gorszego wyjaśnienia już dawno nie czytałam... jak ci się tłumaczenia nie podobają, to oglądaj w oryginale

ocenił(a) film na 6
tolerancja91

A ty sobie poszukaj co oznacza wyrażenie "gwóźdź do trumny". Czytając ze zrozumieniem może unikniesz ośmieszania się.

Anthon_M

jeśli ktoś tu się ośmieszył, to raczej właśnie ty :)

ocenił(a) film na 6
tolerancja91

Odpowiedź na poziomie "a nie, bo ty". Śmieszna jesteś.

Anthon_M

a ty niestety bardzo infantylny... chciałeś komuś dopiec, a sam się tylko zbłaźniłeś... nie mój poziom dyskusji

ocenił(a) film na 6
tolerancja91

Twój poziom to czytanie postów bez zrozumienia ich treści.

Pinkusek

Bo ludzie nie pamiętają już, co znaczy wrzucić na luz. Aktorzy świetnie się bawili, popłynęli i to widać. Ten film to niesłychany zastrzyk pozytywnej energii. Mamma Mia! rządzi :)

isleena

dokładnie :D mi nawet brosnan aż tak nie przeszkadzał... i te nieczystości były spoko :D pamiętam jak byłam na tym filmie w kinie, to ludzie na koniec wstali z krzeseł i tańczyli... niesamowita energia, wracamy do niego często w domu

ocenił(a) film na 10
Pinkusek

Dobre pytanie. Całkowicie się z tobą zgadzam.

ocenił(a) film na 10
Pinkusek

Niestety Twoja wypowiedź zawiera zewnętrzny link. Usuń go, aby opublikować wypowiedź. Dowiedz się więcej o zasadach publikacji postów w FAQ.

ocenił(a) film na 10
Maggonagal

Super film,bardzo dobra komedia i równocześnie musical ;). Najwidoczniej ,,pokoleniu youtuba" tez może się to podobać ;D , bo ja mam 12 lat.Już przed wejściem do kin bilbordy przedstawiały ten film jako Superprodukcję.,nie pomylili się ;). Meryl Streep,Pierce Brosnan, filmy z tymi aktorami nie mogły być złe.Apropo tak niskiej oceny.Pamiętajmy,że kilka niskich głosów mogą pogrążyć film.

ocenił(a) film na 9
Pinkusek

Ja, choć nie przepadam za musicalami to ten kocham! :D

ocenił(a) film na 4
Pinkusek

Film był męczący, umiarkowanie ciekawy i kompletnie nic nie wnoszący. Nie żebym nie chciała czasem odprężyć się przy lekkiej, przyjemnej produkcji, ale "Mamma Mia!" to jeden z bardziej nużących filmów, jakie oglądałam. Ludzie dokonują oceny na podstawie wrażeń, jakich dostarczył film, a te zależą już wyłącznie od gustu i szeregu subiektywnych odczuć, nie wiem więc skąd bierze się wasze wielkie zdziwienie. Każdy inaczej odbiera sztukę, ot co.

Pinkusek

Ja powiem za siebie :)
Raz - jest przewidywalny jak telenowela (to jeszcze zostałoby wybaczone, ale idziemy dalej)
Dwa - fabuły mocno brakuje, została na siłę wyciśnięta a potem wtłoczona tak, żeby pasowało do piosenek - efekt mnie osobiście nie zadowala ani trochę.
Trzy - Amanda Seyfried i jej ukochany są mega plastikowi, drażniący, sztuczni, przesłodzeni.
Cztery - zdjęcia przesłodzonych krajobrazów dopełniają całości
No i pięć - nie ma tam ani jednej postaci, która budziłaby moją sympatię, a już najbardziej drażni mnie postać tej nieznośnej mamuśki, która zatrzymała się w rozwoju na poziomie trzynastolatki, a wszyscy się nią zachwycają. Może kogoś śmieszy, że dorosła baba tak ostro się puszczała, że nie wie, z kim ma dziecko, ale mnie to przeraża, nie bawi.
Lubię Meryl Streep. Lubię musicale. Lubię Abbę. Nie trawię "Mamma Mia". Jesli już miałabym polecić komuś film z Abbą w tle, to zdecydowanie bardziej polecam "Wesele Muriel"

ocenił(a) film na 10
Szarobure

Serio? Wierz mi istnieją "przesłodzone krajobrazy". Co do "dorosłej baby" próbowała zapomnieć o facecie, który ją porzucił, a którego kochała, a że nie było wtedy antykoncepcji no to wyszło jak wyszło ;-) Ale koleś nie był lepszy bo ją wykorzystał. Co do fabuły, to treść piosenek została zmieniona dla potrzeby filmu. Nie odwrotnie. Co do pary ukochanych i innym postaci to nawet jeśli Ci się nie podobali(gusta i guściki) to przynajmniej widać, że świetnie bawili się na planie tego filmu. Ja to widziałam i cieszyłam się razem z nimi.
Ale to Twoja opinia, a ja podałam tylko kilka argumentów.

Tung_uska

Są lepsze i dojrzalsze sposoby na zapomnienie o kimś niż tak ostre puszczalstwo, że nie wie się, z kim ma się dziecko. XD

ocenił(a) film na 10
Szarobure

Wierz mi, niektóre dziewczyny tak robią, zwłaszcza gdy miłość ich życia je rzuci. Ale szczegóły młodej Donny dowiemy się z kolejnej części. Może nie mają tam jak sprawdzić pokrewieństwo-w końcu to wyspa. I pewnie nie ma tam porządnego szpitala.

ocenił(a) film na 1
Tung_uska

I to ma byc wytlumaczenie dla koorestwa? To w zasadzie podobe do przypadkow „zabila swoje dzieci ale musimy ja otoczyc miloscia i zrozumieniem”.

Tymczasem facet gdy zabije idzie na krzeslo lub dozywocie.

Feminizm.

ocenił(a) film na 10
jedyny_realista

W takim układzie faceci, z którymi się przespała też się koorwiami xD A więc 1:3 dla MĘSKICH korew ;-)

ocenił(a) film na 1
Tung_uska

Kolejna feministka. Nawet z gazetą na ryju nie dostaniesz tego o czym marzysz.

ocenił(a) film na 10
jedyny_realista

Po pierwsze nie znasz mnie, po drugie uważasz mnie za feministkę, bo mam inny gust filmowy? Panie... następnym razem się postaraj lepszy komentarz napisać xD

ocenił(a) film na 1
Szarobure

BOZE, JEDNA KOBIETA KTORA MA MORALNOSC. Zebym ja, ateista byl przerazony mentalnoscia wierzacych ktorzy pochwalaja ten film?

Film jest pochwałą dla KOORESTWA. Feministycznym manifestem „wolnosci” kobiet. To przerazajace jak dziwka, czyli glowna bohaterka bez zenady daje doopy trzem facetom w tym samym czasie BEZ ZABEZPIECZENIA i prawie nikogo to nie zniesmacza.

Widac tez ze faceci na zachodzie sa juz tak zdegenerowani i wytrenowani feminizmem ze lykna kazdy kit w imie nowoczesnego „romantyzmu” kobiet. Film o koorestwie i tyle. A od cukierkowych zachowan pary mlodej rzygam tęczą.

jedyny_realista

A z zabezpieczeniem to już nie ku*restwo XD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jedyny_realista

Ech, ta dzisiejsza młodzież, taka niestała w miłości XD
Pozdrawiam cieplutko

ocenił(a) film na 10
Pinkusek

Słaba ocena, bo ludzie w ogóle nie mają gustu.

ocenił(a) film na 10
Pinkusek

Cała moja klasa się przy tym dobrze bawiła i oglądała z zapartym tchem-co było niezwykłe, bo zwykle połowa nie ogląda. Więc o czymś to musi świadczyć skoro taki "tandetny film" wzbudził taki zachwyt. Dla mnie osobiście jest to jeden z moich ukochanych filmów i nie słyszałam, żeby Brosnan fałszował-jedyne co mi się rzuciło w oczy to jego krzywe zęby xD

Pinkusek

Bo to syf.

mania19

U mnie przeciętniak nawet u Metascore ma 51 procent :) - Wiec nie wiem z jakiego względu produkcja stała się wręcz kultowa, plus za muzykę ale fabuła oklepana aktorsko też się nie wyróżnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones