PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=438153}

Mamut

Mammoth
7,0 11 292
oceny
7,0 10 1 11292
6,3 3
oceny krytyków
Mamut
powrót do forum filmu Mamut

obecnie jestem Au-Pair w USA i powiem Wam,że oglądając ten film miałam wrażenie,że skądś znam tę hisotrię....Matka, która pochłonięta pracą nie ma czasu dla dziecka, a kiedy ma czas, próbuje na siłę zdobyć dziecka zainteresowanie....opiekunka, która miłość dla swoich dzieci przelewa na obce dzieci, bo chce lepszej przyszłości dla swoich...Ojciec...który jedzie na drugi koniec świata zdobywać miliony i mimo,że ma facet jaja...i 3ma się silnie swych wartości, mięknie zagubiony w tęsknocie i absurdzie, w którym się znalazł...wszyscy wiemy,że świat zwariował...szkoda mi tych dzieci....które najbardziej na świecie chciałaby mieć rodziców...a przychodzi im żyć z opiekunkami, babciami...i nie mówię,że to źle....ale czy tak jest najlepiej??
film jest rewelacyjne, porusza problemy współczesej Amerykańskiej rodziny...I biednych rejonów, które dzięki "Ameryce" mają inne możliwości...niezawsze pozytywne...

ocenił(a) film na 8
Pestka_6

Kiedys w wielopokoleniowych rodzinach dzieci tez czesto wychowywane byly przez babcie i dziadkow. Teraz jest to samo, tylko ze czas niegnie szybciej. Szczegolnie w NY :)))

DJ76

Nie znam jakiś wnikliwych studiów o rodzinach wielopokoleniowych, ale z takiej rodziny sam się wywodzę i to nie prawda, że "Teraz jest to samo", bo dzieci są wychowywane przez babcie i dziadków. To niefortunne uproszczenie, być może wskutke znajomości sprawy nie z autopsji, a z potocznego przekazu. W tamtych czasach wychowywali rodzice, a babcie i dziadkowie byli najwierniejszymi towarzyszami domowego dzieciństwa. Dzisiaj dziadkowe są opiekunkami z przymusu, rodziców – nie ma. Różnica jest bardzo głęboka.

ocenił(a) film na 8
marek_rawicz

Też się składa w rodzinie że widzę przykłady rodzin wielopokoleniowych. Kiedyś niektóry rodzice mieli więcej czasu dla dzieci. Sądze że dziadkowie też kiedyś byli opiekunami z przymusu :). Zgadzam się jednak, że sytuacja jest teraz inna niż kiedyś - czas biegnie teraz szybciej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones