PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7540}
7,7 33 588
ocen
7,7 10 1 33588
7,9 26
ocen krytyków
Manhattan
powrót do forum filmu Manhattan

Sukces i żywotność „Manhattanu” polegają na tym, że Allen w prosty sposób mówi o sprawach uniwersalnych: nieustannym poszukiwaniu idealnego partnera, alienacji w wielkim mieście, wypaleniu się nudną pracą. Na dodatek mamy wspaniałe zdjęcia Nowego Yorku i dobrze dopasowaną muzykę. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest to najlepszy film Woody’ego dla tzw. „szerokiej publiczności”.

Więcej o filmie na:
http://komet.blox.pl/2009/11/Prosta-opowiesc-o-skomplikowanych-zwiazkach.html

ocenił(a) film na 6
Gerard_Wolcott

Dla mnie to w ogóle nie był film o "nieustannym poszukiwaniu idealnego partnera". Raczej o poszukiwaniu kogokolwiek kto nas zechce. Desperacko. Smutne, ale chyba bardzo bliskie rzeczywistości, zwłaszcza jeśli chodzi o mężczyzn, którym kończy się termin przydatności. Może za jakieś 20 lat, kiedy wejdę na tę samą częstotliwość będę mówić inaczej.

Fajne dialogi, oryginalna "outside the box" perspektywa, ale bardziej niż komedią goryczą smakował.

użytkownik usunięty
Gerard_Wolcott

Manhattan już zapowiadał późniejszy skandal.
Uwielbiałem go, bo uważałem za fikcję, allenowską Lolitę z NY. Jeszcze wtedy nie było wiadome, że jest utworem autobiograficznym. Niestety, Allen dał w nim wyraz swojej słabości do nieletnich panienek, i sportretował siedemnastolatkę, z którą miał wtedy romans...
I w tym kontekście, z tą wiedzą, nowym widzom zapewne trudno się go ogląda. Może ich nawet oburzać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones