PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528324}
6,4 12 323
oceny
6,4 10 1 12323
7,3 11
ocen krytyków
Martha Marcy May Marlene
powrót do forum filmu Martha Marcy May Marlene

Manson

ocenił(a) film na 7

Czy tylko ja odniosłam wrażenie, że twórca inspirował się Charlesem Mansonem i Rodziną? Nie jest to co prawda tak drastyczny przypadek, ale mają ze sobą wiele wspólnego.

MidasQueen

też mam takie wrażenie

MidasQueen

Monolog Patricka o śmierci to prawie dosłowne cytowanie Mansona. Bardzo czytelne nawiązania, bez wymyślnego efekciarstwa.

ocenił(a) film na 7
MidasQueen

Dokładnie z nim mi się to skojarzyło!!! I jeszcze ta scena w której mordują człowieka dla dobra swojej sekty, nawiązania bardzo wyraźne...

ocenił(a) film na 5
MidasQueen

Reżyser twierdzi, ze nie inspirował się Rodziną Mansona, ale na kazdym kroku w filmie mozna spotkać podobieństwa:
-inicjacja kobiet (poddawanie ich środkom odurzającym i zmuszanie do seksu)
-wyznaczone pory posiłków, najpierw jedzą mezczyzni, a pozniej kobiety
-organizacja dnia: dużo pracy, malo czasu na myślenie o świecie zewnetrzym, wspólne śpiewanie i granie jako forma rozrywki
-nauka obsługi broni w lesie (tak jak przygotowania do Helter Skelter)
-włamywanie się do domów zamożnych ludzi (Creepy Crawling)
-wszystkie kobiety są odpowiedzialne za wychowywanie dzieci w grupie
-nadawanie przydomków członkom sekty przez Patricka, aby zapomnieć o wcześniejszym życiu
Podobienstw jest więcej, ale te jakoś najbardziej rzucają się w oczy.

kakabubu

idealnie ujęte!

ocenił(a) film na 8
MidasQueen

Większość sekt działa według tych samych schematów, podobnych metod działania. Film pokazuje te schematy i w tym samym stopniu jest inspirowany działaniami sekty Mansona, jak tysiąca innych sekt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones