PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7572}

Martwa cisza

Dead Calm
6,6 13 303
oceny
6,6 10 1 13303
5,5 4
oceny krytyków
Martwa cisza
powrót do forum filmu Martwa cisza

uważam, że mniej więcej do roku 1990 robiono rewelacyjne filmy, nie były przekombinowane, prosta
konkretna fabuła, proste efekty specjalne(bądź ich brak) a mimo wszystko miały swój urok i wciągały
bez reszty:) a co do tego filmu to bardzo mi się podobał. Co prawda akcja nie była zawrotna ale mimo
wszystko nie nudziłam się podczas seansu ani minuty.
Polecam wszystkim fanom filmów na VHS - 7/10

glam_girl

nic dodać nic ująć i świetna muzyka szczególnie końcówka jak Ona Nicole go łapie z pontonu na statek, to jest to co lubię w tym gatunku filmowym thriller.

glam_girl

"nie były przekombinowane, prosta konkretna fabuła, proste efekty specjalne a mimo wszystko miały swój urok i wciągały bez reszty"
cóż za dogłębna analiza.

ocenił(a) film na 5
the_men_from_okinawa

That's what she said.

ocenił(a) film na 5
glam_girl

Rzeczywiście wciąga, ale to jedna z tych produkcji, które szybko się ogląda, a jeszcze szybciej się o nich zapomina. Też lubię starsze kino, ale ten film nie jest dobrym przykładem. Aczkolwiek ma swój urok.

ocenił(a) film na 7
glam_girl

nawisem, przeczytaj - Maszty nocą nie muskają gwiazd.

ocenił(a) film na 6
glam_girl

"Gimby nie znajo"...po wypowiedzi i avatarze można śmiało stwierdzić, że sama ledwo skończyłaś gimnazjum i się wywyższasz.

glam_girl

O tak, to jest epoka pirackich kaset VHS z niemieckim dubbingiem i polskimi lektorami-amatorami, a gatunek filmu to brawurowe kino akcji klasy B. Nie kazdy miał wtedy odtwarzacz video, tylko ten, którego ojciec jeździł do Niemiec do roboty i u niego w domu robiło się seanse video. Takie właśnie mam wspomnienia związane z tym filmem

ocenił(a) film na 8
Pawcio_filmaniak

To nie jest film klasy B.

snake_plissken84

Hmm, jeżeli celem twórcy jest zajęcie widza dynamizmem, brawurą, napięciem, efektami specjalnymi i seksownymi ciałami, a sama fabuła stanowi niejako dodatek do tego wszystkiego, to jakiej klasy jest to film?
Czy obecność znakomitych aktorów znanych skądinąd, czyli z wielu wartościowych filmów cokolwiek tu zmienia? Podobne pytanie mogłoby też dotyczyć filmu Incydent z 1997 z Kurtem Russellem, gdzie przez 2 godziny dzieją się rzeczy zupełnie nieprawdopodobne tak jak w Martwej Ciszy. Ile razy chce się wracać do takich filmów, choć są atrakcyjne?

użytkownik usunięty
glam_girl

Jak bylem dzieciakiem to nie zwracalem uwagi na pewne rzeczy, moze poza nagą Kidman. Kiedy wrocilem jako dorosly, widze np mega logiczne bledy : 1) zostawiac na statku zone z zupelnie obcym facetem. ja osobiscie wzialbym pasazera ze soba. 2) mozna bylo podplynac o wiele blizej ich jachtem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones