PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449390}
6,3 31 976
ocen
6,3 10 1 31976
6,5 10
ocen krytyków
Martyrs. Skazani na strach
powrót do forum filmu Martyrs. Skazani na strach

Jeden koleś na YT robi recenzję najbardziej przerażających/chorych i tym podobnych filmów i
wyobraźcie sobie, że umieścił Martyrs na 1 miejscu. Wczoraj zamierzałem go obejrzeć przed snem
bo nie miałem nic do roboty, niestety zasnąłem w połowie. Także, jeśli chcecie mocne kino to na
pewno nie w tym filmidle.

kktnwkfkmp13

Myjesz się też do połowy?Obejrzyj całość i ewentualnie krytykuj.

miarara

Obejrzałem wczorajszym późnym wieczorem z nudów, a znudził mnie jeszcze bardziej. W ogóle nie wiem skąd ten zachwyt nad tym filmem, miał być szok, a otrzymałem sen, jak po operze mydlanej.

kktnwkfkmp13

No trudno,widocznie nie Twój klimat.

kktnwkfkmp13

Ocenianie filmu, którego się nie obejrzało (a obejrzenie do połowy obejrzeniem NIE JEST) jest skrajnie bez sensu, zwłaszcza, że akurat druga połowa tego filmu ma całkowicie odmienny charakter od pierwszej (jakby celowo na złość krytykantom Twojego pokroju :>)

ocenił(a) film na 8
kktnwkfkmp13

To bądź w takim razie tak miły i zaproponuj swoją czołówkę. Tylko wykombinuj naprawdę straszne pozycje.

lew890

Już wolę obejrzeć stare japońskie snuff, które jako takiej fabuły nie posiada, ale przynajmniej nie są nudne.

kktnwkfkmp13

Chyba nie wiesz co oznacza "snuff". Najpierw się dowiedz, później używaj słowa

ocenił(a) film na 10
kktnwkfkmp13

I to pisze ktoś kto słucha Nile >Wstyd

krigs

Nie rozumiem co do tego ma ten zespół, ale OK. Nigdzie i nigdy nie słyszałem, że jeśli słucha się Nile to ten film trzeba kochać i oceniać na 10.

ocenił(a) film na 8
kktnwkfkmp13

To jest jeden z nielicznych filmów, po którym nie mogłem zasnąć z emocji jakie towarzyszyło przesłanie tego filmu oraz sposób jaki obraz został pokazany widzowi. Film jest okrutny, wzbudza mnóstwo emocji, od grozy po obrzydzenie. A na końcu pozostawia z pytaniem na które nikt nie zna odpowiedzi. Gorąco polecam ten film osobą którzy od horroru oczekują czegoś więcej niż latającego podrobiu w kadrze z bezsensownymi motywami oprawców.

ocenił(a) film na 7
dziekan81

Zgadzam się. To był pierwszy film po którym mnie wszystko bolało. Oglądałam go po kawałku bo w całości bym nie zniosła. Nie wiem jak go ocenić ponieważ mam mieszane odczucia do do niego. Jako horror okej, okrutny, przerażający i obrzydliwy z przesłaniem. Pierwszy taki - reszta była beznadziejna i predzej smieszna. Ale z drugiej strony swiadomosc że ktos mogl takie rzeczy wymyslec ...
Ba ... że tak się może dziać ...
I moje pytanie. Czy człowiek wytrzymałby całkowite obdarcie ze skóry ?

Bhanuni

Nie gdyż mięso obdarte ze skóry by zgniło

ocenił(a) film na 7
Racen

To by się stało na pewno ale nie "od ręki". Moje pytanie było czy człowiek wytrzyma ten ból a nie czy mięso zgnije :P

Bhanuni

Raczej nie. Jest taki gatunek łasic które polują głównie na króliki. Nie posiadają one ani ostrych jak brzytwa zębów czy innych atutów które pozwoliły by szybko przegryzć się przez skórę i mięso do miejsc których przegryzienie skutkowało by śmiercią. Króliki są więc skazane na powolne męczarnie co skutkuje śmiercią po przez szok spowodowany bólem . Dlatego wydaje mi się że raczej nie przeżyła by tego bólu :P

ocenił(a) film na 7
Racen

Tak właśnie przeczuwałam. Przecież ten ból musi być niesamowity. Czasami nie jesteśmy w stanie znieść bólu gdy uderzymy się w palec u nogi lub jak papier przetnie nam opuszek palca a ten ból musi być 1000 razy mocniejszy.

kktnwkfkmp13

Jak jestem zmęczona, to potrafię zasnąć nawet w najciekawszym momencie, także nie sugerowałabym się tym. Do filmu powoli się przymierzam.

ocenił(a) film na 7
kktnwkfkmp13

To nie był zły film. Według mnie Twoja opinia jest zbyt negatywna. Miał fabułę, grał na emocjach. Od ambitnego horroru tego właśnie trzeba wymagać. Najbardziej chorym filmem jaki widziałem jest "Srbski film". Na dodatek był wg mnie o klasę lepszy od Martyrs. Ciekawsza fabuła, efekty, zakończenie. Nie wypadało jednak oceniać go za wysoko ze względu na zawarte treści. Tam nie zaśniesz.

HEAT1995

Oczywiście miałem obejrzeć Srpski film i to kilka razy, nie ma porównania do Martyrs. Powiecie, że jestem chory, ale Srpski film zapisał się do moich ulubionych filmów.

ocenił(a) film na 7
kktnwkfkmp13

Wiesz, uważam Srbski film za jeden z najbardziej specyficznych horrorów w historii. Chory, lecz ciekawy jednocześnie. Pisząc, że nie wypadało go oceniać za wysoko, miałem na myśli max. Zapadł brutalnie mocno w pamięci. No ale taki miał cel...

użytkownik usunięty
kktnwkfkmp13

Również jestem zdania że bardzo przeciętny był ten film i ogólnie francuskie horrory są słabe.

Najlepsze co pochodzi z Francji to miłość francuska.

ocenił(a) film na 9
kktnwkfkmp13

"Mocne kino nie w tym filmie" ???? Jezu, oświeć nas zatem, gdzie możemy "zakosztować" mocnego kina wg Ciebie ? Tylko proszę o konkretne tytuły, bez wymigiwania się.

artiosso

Chociażby wyżej wspominany Serbski Film. Inne? Faces of Death część I.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones