PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98590}

Marzyciel

Finding Neverland
7,6 253 528
ocen
7,6 10 1 253528
6,6 20
ocen krytyków
Marzyciel
powrót do forum filmu Marzyciel

Niestety...

ocenił(a) film na 5

słaby film przereklamowany.Możecie iść z mamą na niego albo panną ale nie polecam ludzią o słabych nerwach.W skrócie kiszka

użytkownik usunięty
ADHD

no to widac, ze nie masz najlepszego gustu (pod wzgledem filmowym..).
Film jest świetny, a jezeli ty wolisz strzelanki czy filmy akcji..to po co ogldasz taki typ filmow... film jest magiczny..o niezwyklej atmosferze...naprawde pol;ecam "finding neverland" ludziom lubiacym dobre kino:)

Nie ma się co podniecać magicznością i atmosferą filmu, bo film jest pusty i szkoda tylko tej muzyki Kaczmarka. Widzowie "Piotrusia Pana" też byli zachwyceni latającymi aktorami.

subrealism

Mi się osobiście wydaje, że muzyka była do kitu. Tak cukierkowata, aż się lepiło na sali od nadmiaru lukrowatych dźwięków...

MajaMo

Oj naprawde nie uważam żeby muzyka była cukierkowata...!!
Słuchałaś Mojko może więcej niż jednego utworu? Kup sobie płyte z muzyką z Marzyciela i posłuchaj wszystkich utworów, a wtedy na pewno zmienisz zdanie.
A co do autora tego tutaj "forum" to nie wypowiadam się na jego temat, bo chyba nie może się pochwalić wysoką kultura osobistą....
Poszłam na ten film tylka dlatego bo wiedziałam że będzie grał tam Johnny, ale na filmie się nie zawiodłam. To raczej na tym moim "prowodyrze" do pójścia do kina się zawiodłam. Depp wcale nie urzekł mnie swoim aktorstwem... Freddie Higmore- to on powinien dostać nominacje do Oscara nie Johnny...

ocenił(a) film na 10
subrealism

Jeżeli uważasz, że film "Marzyciel" jest pusty to po prostu szkoda mi Cię... Film, z wielką pogodą ducha, opowiada o tylu ważnych w naszym życiu, rzeczach. Wymienię tylko wiara w siłę uczuć dobra, milości i w dziecięcą naiwność. Szlachetną i piękną. Jeszcze nie zwichniętą przez świat dorosłych. Wiem, że trudno jest się w to wsłuchać. Bo my ogólnie mamy problem z wsłuchaniem się w siebie...a co dopiero mówić o słuchaniu innych... Proponuję mniej zapatrzenia w to co na zewnątrz każdego z nas, a więcej wsłuchania w siebie i wtedy obejrzyj ten film raz jeszcze ... generalnie mniej krzyku , więcej uważnego słuchania.

użytkownik usunięty
ADHD

ludziom, kretynie o slabym wyksztalceniu.

ocenił(a) film na 5

i vice versa dresiarzu skończyłeś 6 klas i szpanujesz targaj bambosze

użytkownik usunięty
ADHD

Czytałeś kiedyś jakąś książkę? Zresztą, twoja opinia jest dla mnie pozytywną opinią o tym filmie.

ocenił(a) film na 5

oj ksiąrzek czytałem wiele ale nie tego typu szmatławce nie będe wymieniał co dokładnie i ile ale jednym słowem w chu...

użytkownik usunięty
ADHD

Pozwól, że zapytam...bo sporo czytałeś, jak sam piszesz: a co to są "ksiąrzki " ?

użytkownik usunięty

Ciężko się czepiać "Marzyciela, bo to profesjonalna robota. Z drugiej strony zadajcie sobie pytanie, czy bylibyscie na tym filmie gdyby zamiast Depa grał tam jakiś anonimowy aktor. Rozwiązania scen w tym filmie są tak typowe, że wręcz sztampowe.Usmiechamy się zgodnie ze scenariuszem, wzruszamy dokładnie w tych miejscach ,jak było zaplanowane. Nie mozna filmowi odmówić kultury obrazu, i jakiegoś oglnego smaku, ale w sumie daleko tam do jakiejś szczególnej magii, a poza tym odbieramy opowiedzianą tam historię trochę chłodniej niż np Amerykanie, bo inny kontekst emocjonalny wiąze nas z tą opowieścią. Tak na prawdę, to nie nasza bajka

morgan

ocenił(a) film na 10
ADHD

Przede wszystkim,ten film nie jest dla dzieci i trzeba sobie zadać pytanie ile mam lat,do tego filmu trzeba dorosnąć.Chcesz obejrzeć "Piotrusia Pana",włącz sobie "HOOK"

ocenił(a) film na 8
ADHD

mi się podobał. jak wam nie to wasza strata. a muzyka była pyszna, nawet gdyby cukierkowata(lubię słodycze). Miał w sobie coś magicznego
jak wolicie filmy akcji itp. to nie idźcie na to,nigdzie nie piszeże to taki film

ADHD

Powiedzieć o tym filmie "pusty" , to jak o "Leonie zawodowcu", że to film o zabijaniu. Zgadzam się z którymś przedmówcą - ten film jest magiczny, ma swój niepowtarzalny klimat. Depp również mnie nie zachwycił, ale dobry film to nigdy nie powinna być zasługa jednego aktora, tylko całej ekipy filmowej. Tak było tutaj. Nie powiem o tym filmie "rewelacja" ale na miano bardzo dobrej produkcji na pewno film zasłużył.
A wypowiedzi Kurta, jak i samej jego osoby... to nawet żał komentować.

ocenił(a) film na 5
ADHD

Nie denerwujcie mnie i nie łapcie za słowa bo każdy to potrafi to moje zdanie na temat tego filmu i tyle i napewno dla mnie nie był magiczny. Z waszych opisów wynika, że nie dorosłem i dzięki bogu bo bym zachowywał się jak wy stare pierniki.

ADHD

Znajdź sobie lepiej panne, która doceni ten film.

SiNuS

Dlaczego chcesz skazać panne na takie przygnebienie umyslowe u boku wielbiciela matrixowych efektow specjalnych ?:)))))

ocenił(a) film na 2
ADHD

Słabiutki film, moim zdaniem szkoda czasu na Niego!

ocenił(a) film na 10
ADHD

Idź sobie "Modeee naaa sukcesss" poogladać, bo to jest na twoim moziomie intelektualnym i emocjonalnym!!!

ADHD

hahahah no to sie ubawilam ,Deep'a zostawcie w spokoju mily typ,a co do samego filmu mi sie podobal spokojny balsamik dla zmeczonego umyslu po tygodniu szkoly..a wasze wesole pobudzone emocje..hihi moze meliski? pozdrawiam

megig

smieszna krytyka wrecz zalosna... "nudny film" "pusty..." "przereklamowany"
mogl byc nudny... dla fanow Rambo i Gwiezdnych Wojen ale tez nie byl do takiej widowni kierowany
pusty?! blagam zanim cos napiszecie to przemyslcie to... to jest kino do ktorego trzeba dorosnac
ze przereklamowany? no nie wiem bo zadnych opini nie czytalem wole zrobic to dopiero po zobaczeniu filmu
"Marzyciel" ktos juz przede mna pieknie wypowiedzial sie na temat tego filmu wiec mi pozostaje dodac tylko: polecam!

Pablo_28

no świetnie!! "Marzyciela", co prawda nie widziałam, ale znowu to samo: nie można złego słowa powiedzieć o filmie, bo od razy wszyscy wrzeszczą-jest debilem, nieukiem, ogladaj sobie "Rambo".... Prosze sobie wyobrazić, że ktoś może mieć o jakimś filmie złe zdanie!!!!!

Renfri

hehe naucz sie czytac ze zrozumieniem... mozna miec krytyczne zdanie ale niech ono bedzie JAKIES zamiast pisac ze film jest pusty(!) bez zadnego uzasadnienia...

ocenił(a) film na 5
Pablo_28

nie mój drogi frajerze z tego typu filmów naszczeście wyrosłem i dziękuje za to allahowi a co do reszty twych nedznych słów to moge wytłomaczyć ci to jak rambo.

ocenił(a) film na 5
ADHD

zgadzam się z autorem postu, zasnalem na tym filmie w 45 minucie (moja dziewczyna także), następnego dnia uraczyłem (skatowałem) się tym filmem jeszcze raz, dobrnąłęm do końca i mysle ze mogli z niego równie dobrze zrobić film krótkometrażowy
dodam tylko, że nie jestem fanem gwiezdnych wojen ani filmów które lecą codziennie po 15 razy na polsacie, uwielbiam dzieła finchera, bessona, spielberga, zemeckisa czy coppoli
dla mnie film słaby, bez duszy, wydłużający się, aczkolwiek może komuś innemu się spodoba
nie powiem "nie polecam" bo podobała mi się np. muzyka i można go oglądnąć chociażby ze względu właśnie na muzykę

ocenił(a) film na 7
ADHD

film nieźle zrobiony, dobry wizualnie i gra aktorów nie do w sobie nic do zarzucenia. szczególnie podobała mi się winsletówna w roli matki, bardzo ciepła. obejrzałam z przyjemnością, ale nie powalił mnie na kolana. pusty to on z pewnością nie jest, ale magii dla mnie też nie ma.

ocenił(a) film na 7
ADHD

film sprawnie zrobiony, niezły wizualnie i gra aktorów też nie ma w sobie nic do zarzucenia. podobała mi się winsletówna w roli matki, taka ciepła. film jednak nie powalił mnie na kolana. pusty z pewnością nie jest, ale magii dla mnie też w nim nie było. ot po prostu dobrze zrobiona produkcja.

ocenił(a) film na 7
ADHD

film sprawnie zrobiony, niezły wizualnie i gra aktorów też nie ma w sobie nic do zarzucenia. podobała mi się winsletówna w roli matki, taka ciepła. film jednak nie powalił mnie na kolana. pusty z pewnością nie jest, ale magii dla mnie też w nim nie było. ot po prostu dobrze zrobiona produkcja.

ADHD

Nie zgadzam się z wypowiedzia Kurta, widać po tym, że niedorósł do tego filmu. Ale zdenerwowała mnie opinia Majki, że muzyka jest "cukierkowa"! Przepraszam, ale to bzdura. Wspaniała muzyka. Gdyby ludzie wiedzieli ile czasu, cierpliwości potrzeba by napisać coś takiego, by zagrać na instrumencie, ile cwiczeń. Wolicie słuchać sobie hip-hopu gdzie jakiś głupek gada,a my rozumiemy z tego tylko przekleństwa, a podklad muzyczny sklada sie z 5 dzwiekow. Boże! Trochę wrażliwości!

ocenił(a) film na 8
hekate_3

To bylaby prawidlowa reakcja gdybys nie wspomniala o hip hopie. Dziwisz sie, ze ludzie pisza glupoty o muzyce do "Marzyciela" jesli sama przekreslasz muzyke tylko z racji tego, ze nalezy do nielubianego przez Ciebie gatunku ? Posluchaj na przyklad utworow Infectious Organisms...Jesli czegos nie znasz, lepiej sie nie wypowiadaj, bo oceniajac gatunek muzyczny na podstawie kiepskiej jakosci utworow serwowanych nam przez radio i TV wystawiasz sobie zle swiadectwo. Co do "Marzyciela" to musze przyznac, ze to pod kazdym wzgledem solidny film, a niektorzy po prostu nie moga zrozumiec, ze filmy tego typu oferuja inne wartosci i bardziej niz powierzchownosc liczy sie w nich glebia przezyc poszczegolnych bohaterow.

ADHD

W skrócie... Poprawna pisownia to "ludziom", nie "ludzią". W jeszcze większym skrócie - a czemu to ludzie o słabych nerwach mieliby opuścic ten film? Czyżby to był thriller, albo coś w tym guście? Marzę o takich czasach na FILMWEBIE, gdy zabierać głos w dyskusjach będą ludzie, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia. Ludzie, którzy potrafią powiedzieć coś więcej o filmie, niż magiczne słowo-wytrych: kiszka.

Sergi_van_Oli

"Wale to co do mnie piszecie na temat moich wypowiedzi o filmach." - moze wogle nie zaczynaj tematow na forach ok?

ocenił(a) film na 9
ADHD

Film brdzo mi się podobał ta niewinność dziecka,bajkowość Nibylandii,doskonała muzyka dostosowana perfekcyjnie do wszystkich wydarzeń i magia, to wszystko trafia do widza i bynajmniej mnie zachwycił.Opowiada o własnych marzeniach, o dążeniu do szczęścia, samorealizacji i spełnienia w życiu.Jeśli to nie jest przesłanie, no to ja nie wiem już o czym powinien być film z przesłaniem.Szanuję zdanie osób które nie uważają tego filmu za wybitny, w końcu nie każdemu musi się wszystko podobać jednak nazywanie go "kiszką" jest wielką niedorzecznością!! Zastanawia mnie tylko fakt, jakie filmy lubisz?? Skoro nie masz nic w swoich ulubionych to może nie trafiłeś jeszcze na film który byś cenił?? Albo wstydzisz się swojego gustu?? Pozdrowienia

ocenił(a) film na 10
Joern

Mądrości...gdzie Jesteś ?!

ocenił(a) film na 10
nib187

po pierwsze film w żadnym wypadku nie jest pusty( niektórzy niestety nie raczą sie pofatygowac i otworzyc oczy na jego wyjątkowość). Po drugie muzyka nie jest "cukierkowata"( Boze cóż za okreslenie...), doskonale oddaje nastrój filmu, a brzmi dobrze zarówno w połączeniu z obrazem, jak i bez. Polecam gorąco posłuchać samego soundtracku z zamkniętymi oczami przy szklance herbaty. No, chyba, że jesteście tak wybitnymi znawcami muzyki filmowej i samego kina, ze musicie o niczym się przekonywać...
pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones