PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125986}
6,8 16 560
ocen
6,8 10 1 16560
4,2 4
oceny krytyków
Masz na imię Justine
powrót do forum filmu Masz na imię Justine

Średni

ocenił(a) film na 5

Anna Cieślak nie przekonała mnie jako porwana dziewczyna, była sztuczna i infantylna. Mam zastrzeżenia też do logiki fabuły filmu, Nie rozumiem dlaczego handlarze mieliby zostawiać "towar", za który zapłacili duże pieniądze na bliżej nieokreślony czas w jakieś norze. A gdyby popełniła samobójstwo? Skąd mogli wiedzieć, że tego nie zrobi? "Związek" Nico z Justine i zabarwienie emocjonalne ich relacji banalne do granic. Po raz kolejny film, w którym drastyczny temat miał załatwić resztę: grę aktorską, fabułę, zdjęcia i scenariusz. Niepowodzenie twórców i wykonawców.

ocenił(a) film na 8
krzemsylwia

Podejrzewam, że po to ją zostawiali po pierwsze: by dziewczyna zrozumiała, że gorzej już chyba być nie może i w sytuacji w jakiej się znalazła jedynym wyjściem będzie po prostu ulec ... a w podjęciu decyzji miał jej pomóc któryś z bandziorów, w tym przypadku Nico. I to raczej od każdego indywidualnie zależało, jakimi metodami ją przekonają do współpracy. Oczywiście .... mogłaby popełnić samobójstwo, ale to by oznaczało że jest słaba. A im zależało i powtarzali jej cały czas( Nico i ta kobieta z mieszkania) że ma być silna a jakoś to będzie ...

krzemsylwia

Tu chodzi o zlamanie psychiki ofiary by sie dobrowolnie poddala...

ocenił(a) film na 7
krzemsylwia

myślę, że CIEŚLAK dobrze zagrała przemiany ze zwykłej dziewczyny w płatną kurvę. A film oczywiście nie jest realistyczny bo tak nie może wyglądać handel kobietami, Artur żeby zarobić to musiałby cały bus dziewczyn przywieźć i chyba lepiej byłoby poszukać takich , które dobrowolnie chcą zajmować się prostytucją bo tych nie brakuje.

ocenił(a) film na 7
qqryqu

Ze statystyk handlu ludźmi wynika, że taki proceder jednak się opłaca. Może z tych przymuszonych jest lepszy zarobek? Bo jak ktoś chce, to raczej robi to na własną rękę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
qqryqu

Face palm

ocenił(a) film na 7
Zapiekanka

Chyba muszę sobie zacząć ograniczać fora internetowe, bo zaczynam być za karą śmierci. Profilaktycznie.

ocenił(a) film na 7
Zapiekanka

A ja jestem za legalizacją prostytucji, żeby nie było handlu kobietami.

ocenił(a) film na 7
qqryqu

i tak będzie, bo widocznie jakoś mało chętnych jest ;D

qqryqu

W Polsce prostytucja nie jest nielegalna, nielegalne jest sutenerstwo.

ocenił(a) film na 7
VaniaV

To dobrze, że można odwiedzać prostytutki. Ale zastanawiam się co ja takiego napisałem 30.08.2015, że wpis został zablokowany :-) Co za mądrala to usunął?

qqryqu

Ho ho narozrabiałeś, ty urwisie! Może pojawiło się tam jakieś mocne słowo

ocenił(a) film na 7
VaniaV

Nawet nie pamiętam czym się tak Zapiekanka podenerwował;)

qqryqu

Może Zapiekanka pamięta :D Ale faktycznie zdenerwował się bardzo. Może coś o tym, że jak same chcą to proszę bardzo i dobrze, że tak się dzieje, a napisane w taki sposób, że Zapiekanka zrozumiał, że dobrze, że je zmuszają?

ocenił(a) film na 7
VaniaV

Nieważne. Tutaj lepiej pisać o filmach a nie o swoich poglądach.

qqryqu

Ja często piszę o swoich poglądach i wielu innych użytkowników też, trzeba tylko w tym zachować kulture :)

ocenił(a) film na 7
qqryqu

w Holandi prostytucja jest w pełni legalna a i tak sprzedaje się tam dziewczyny

minek93

Bo zysk jest w całości dla handlarzy. Poza tym dziewczyny nie mogą marudzić i wybierać klientów tak jak te co pracują dobrowolnie

qqryqu

Handel ludźmi był jest i będzie nawet jeżeli zalegalizuja prostytucję. Nie wiadomo ile tacy handlarze chcą za "towar". Może to są nieduże pieniądze a zysk w całości biora właśnie handlarze. Wie odmówił od zawsze że żaka własny owoc smakuje najlepiej poza tym " towar" nie może odmówić. A jakiś jakiś zbok bedzie chciał bić, przypalac itd to kto mu zabroni? Nikt.

qqryqu

Jakby któraś chciałaś dobrowolnie to by sama po szukała takie pracy a poza tym one mają pracować a handlarzy nie dostając za to kasy. Która dobrowolnie chce dawać za free?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones