PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122050}

Matka Ellinga

Mors Elling
6,6 956
ocen
6,6 10 1 956
Matka Ellinga
powrót do forum filmu Matka Ellinga

okropny Elling

użytkownik usunięty

właśnie na TVP Kultura oglądam "Matkę Ellinga" - i przyznaję, że jeszcze nikt w życiu mnie tak nie zirytował i wkurzył jak tytułowy Elling - samolubny, dziwaczny, zblazowany człowieczek... Mam nadzieję, że w trakcie seansu się poprawi, bo mogę nie zdzierżyć do końca :-)

Trzeba chyba najpierw zrozumieć, że tytułowy Elling jest osobą niedostosowaną społecznie, z zaburzeniami, śmiem nawet dobitnie stwierdzić - opóźnioną nieco w rozwoju.
I jest niesamowity. Tacy ludzie, którzy na pozór otoczeniu wydają się dziwni, niekumaci itp. bywa, że najwięcej rozumieją i cechuje ich mądrość i wrażliwość.
Świetny film. Bardzo dobre wprowadzenie w świat bohatera drugiej części "Elling".
8/10

użytkownik usunięty
anila

Mnie zasmucil fakt zameczenia kolejnej rybki - ale dobrze ze nie "cukrzyli". W Ellingu glowny bohater jest nieco inny, widac ze smierc matki mimo wszystko go zmienila - ale to chodzi raczej o strate czlowieka ktory go wyreczal, niz matki jako takiej. Film bardzo krotki, az sie prosil by w Hiszpanii zdarzylo sie wiecej. Ale wszystko w miare zrecznie pozamykane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones