plakat - Matka Teresa od kotów (2010)

opisy filmu

(2)
 • Wstrząsający zapis zbrodni jakiej dokonali dwaj młodzi chłopcy (12 i 22 lat),
  dopuszczając się zabójstwa własnej matki. Film pokazuje okres 12 m-cy  przed ich
  aresztowaniem, zwłaszcza kilka ostatnich dni i czas śledztwa aż do zatrzymania przez
  Policję. Autor nie skupia się na wątku sensacyjnym, lecz stara się skoncentrować na
  warstwie psychologicznej, odtwarzając atmosferę domu rodzinnego, portrety
  psychologiczne braci i ich matki- przyszłej ofiary...

  W tle widzimy środowisko, w którym żyła ta na wskroś zwyczajna, skromna rodzina.
  Nic nie wskazywało, że dojdzie do tragedii. Nie będzie w tym filmie epatowania okrucieństwem, ani brutalnej dosłowności, mimo to autor nie rezygnuje ze środków artystycznych, jakimi posługuje się kino sensacyjno- kryminalne. Scenariusz filmu oparty jest na faktach.

 • Czy główny bohater, Artur potrafi ożywić kota? Czy – jak twierdzi jego młodszy brat Marcin – czyta w myślach? Czy rzeczywiście umie przewidzieć, co się za chwilę wydarzy?

  Wszystko dzieje się w pozornie zwyczajnej, przeciętnej polskiej rodzinie. Ojciec  Hubert – zawodowy żołnierz, właśnie wrócił z misji w Afganistanie. Matka Teresa dostała nową pracę jako agentka ubezpieczeniowa. Widzimy ich z trójką dzieci na pikniku w lesie, wyglądają na szczęśliwych. Jak to możliwe, że pojawia się tam zło, które prowadzi do niewiarygodnej katastrofy?

  Akcja filmu rozpoczyna się w momencie aresztowania dwóch braci. Kolejne dni poprzedzające tragiczne wydarzenia odkrywają nowe motywy okrutnej zbrodni… Mroczna, sensacyjno-kryminalna historia zaczyna przeradzać się w przerażającą psychologiczną wiwisekcję.

multimedia
pozostałe