PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113}

Matka noc

Mother Night
7,0 1 129
ocen
7,0 10 1 1129
Matka noc
powrót do forum filmu Matka noc

Film jest

użytkownik usunięty

absolutnie niesamowity. Trzeba zawsze dla kogos zyc.

ocenił(a) film na 8

Tak. Pięknie została pokazana miłość głównego bohatera i jego żony. W ogóle cała historia jest niesamowita. Jestem wielkim fanem Vonneguta a "Matka noc" to chyba moja ulubiona jego powieść, choć wszystkich jeszcze nie czytałem i niektórym nie poświęciłem tyle uwagi ile bym chciał.
Generalnie film dobrze zrobiony choć wydaje mi się, że aby wydobyć cały geniusz zawarty w książce należałoby to przedstawić w formie tragikomedii. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że K.V. w każdej książce mówi nam, że my wszyscy jesteśmy tak śmieszni, że aż tragiczni i tak tragiczni, że aż śmieszni, jakkolwiek płytko to brzmi. Choć z drugiej strony satyra Vonneguta jest raczej trudna do przełożenia na ekran i może lepiej, że ten film dotyka w głównej mierze tylko treści dramatycznych z książki.
Tak sobie myślę, że w żadnym innym filmie nie widziałem żeby związek pomiędzy dwójką ludzi został w tak piękny sposób pokazany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones