PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628}

Matrix

The Matrix
7,6 831 270
ocen
7,6 10 1 831270
7,9 50
ocen krytyków
Matrix
powrót do forum filmu Matrix

9/10

ocenił(a) film na 9

Klasyka :D Drugi taki film już nie powstał. Niesamowicie przyjemnie się ogląda i na pewno nie raz się do niego wróci. Szkoda, że każda kolejna część była coraz gorsza. Rewelacyjna muzyka, tyle czasu minęło od wejścia tego filmu do kin a ja często do niej wracam. Efekty, muzyka, gra aktorska, jak dla mnie wszystko przygotowane cacy.

użytkownik usunięty
Sprite_87

Subiektywnie: nadmuchana produkcja; za dużo pustych efektów; bezsensowna przemoc; jednym słowem: kupka. Bez porównania lepszy, wg. mnie, jest eXistenZ (też z 1999); to wszystko jest kwestią gustu, a "KLASYK", to tylko jakaś szuflada.

ocenił(a) film na 9

Nie mogę się wypowiadać na temat filmu który wymieniłeś bo go nie ogladałem, ale w Matrixie chodzi o to żeby było dużo efektów, przemocy (jak najwięcej i jak najbardziej hardcorowej). Klasyk to szuflada? To oceni chyba czas co będzie oglądane za 10 tat, film który wymieniłeś czy Matrix.

użytkownik usunięty
Sprite_87

To smutne, jeśli w filmie chodzi o efekty, czy niepotrzebną (ale efektowną) przemoc...Niby są tu jakieś nawiązania do gnostycyzmu i symulakrów Baudrillarda, echa prozy Dicka i Gibsona ale to wszystko to tylko obietnica bez pokrycia, a ostatecznie: pusta kopanina i wybuchy z pretensją do czegoś ponad komercyjny produkt. Szkoda :(

ocenił(a) film na 9

Ja w tym filmie nie szukałem żadnych gnostycyzmów i innej lipy, chodziło mi o efekty, ciekawą akcje i dużo kopaniny. Po co? A choćby po to żeby film mnie nie nudził. A, że miał efekty? wszystkie filmy teraz je mają i jeśli nie będą ich miały to się nie przebiją i nie zarobią. A jak nie zarobią to po co ktoś ma je robić? Za darmo?

użytkownik usunięty
Sprite_87

Szukasz akcji: wybuchów, pościgów i kung-fu, znalazłeś je w tej produkcji - nie znudziłeś się : super; ja się wynudziłem; to kwestia gustu

ocenił(a) film na 9

Oczywiście, że to kwestia gustu.

użytkownik usunięty
Sprite_87

Tak; więc to czy za 10 lat MATRIX będzie, lub nie będzie "uznany i oglądany" nie ma, dla mnie, znaczenia; to wszystko jest kwestią gustu: dla mnie ta produkcja jest po prostu słaba, a "KLASYK", to tylko szuflada.

ocenił(a) film na 9

A jak powinna według Ciebie wyglądać produkcja full mocna?

użytkownik usunięty
Sprite_87

Nie mam jakiegoś schematu mocarnej produkcji; po prostu albo coś robi na mnie wrażenie i chcę do tego wracać, albo nie.

Jak brak argumentów to używa się tylko ogólników

Sprite_87

efekty nie są dla samych efektów

Sprite_87

Trudno odmówić racji

nemo989

Trudno odmówić racji

nemo989

Trudno odmówić racji w trudach odmawiania racji

nijak

:)

ocenił(a) film na 10
nemo989

:))))))))))

ocenił(a) film na 10
Sprite_87

mnie też się podobał. A o eXistenZ nigdy nie słyszłam . podobny ? Zakładając, ze istnieje coś podobnego do Matrixa.

gr_obbin

eXistenZ jest podobny ze względu na element wspólnej wirtualnej rzeczywistości. Ogólnie sprawia wrażenie skromniejszej budżetowo produkcji.

ocenił(a) film na 10
nijak

szukam gdzie to można obejrzeć :)

gr_obbin

dla chcącego nic trudnego

ocenił(a) film na 10
nijak

znajdę, obejrzę i napiszę :) dzięki za "trop":)
pozdrawiam :)

gr_obbin

Fani gier komputerowych bardziej zrozumieją o co w tym filmie chodzi

ocenił(a) film na 10
nijak

a w co grasz? są jakieś gry, które będą podpowiedzią?

gr_obbin

Nie są istotne konkretne tytuły. Jeżeli nie zna się gier, to pewne elementy filmu nie będą właściwie zrozumiane.

ocenił(a) film na 10
nijak

to rzeczywiście argument nie do przejścia, bo nie wiem o które gry chodzi :) obejrzę to napiszę, może załapię a może poproszę o wyjaśnienie :)

gr_obbin

Oglądałem dawno i mogę za dobrze nie pamiętać. Chodzi o to, że np.gry są oparte na skryptach i trzeba konkretną czynność wykonać, aby pójść dalej.

nijak

Pamietam. Ta kiwająca się postać.

bighamer

Czekał na właściwe posunięcie gracza.

nijak

łatwo było się domyslić

Sprite_87

Niby składa się ze znanych klocków, a stanowił jakąś nowość

nemo989

Znane przerobiony w lepszą jkość

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones