PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628}

Matrix

The Matrix
7,6 831 289
ocen
7,6 10 1 831289
7,9 50
ocen krytyków
Matrix
powrót do forum filmu Matrix

Witam, niedawno postanowiłem obejrzeć sobie parę filmów, do których zobaczenia szykowałem
się już od dłuższego czasu. Jakoś tak się złożyło, że jako jeden z niewielu ludzi we
wszechświecie nie widziałem jeszcze "Matrixa" który jest uważany za jednego z co bardziej
kultowych filmów sf. Zasiadłem więc przed komputerem no i... właśnie. Nic nie zaparło mi dechu
w piersiach, nie obgryzałem paznokci ze zdenerwowania i nie byłem za bardzo przejęty tym co
działo się na ekranie. Zgoda, film zły nie jest, ma bardzo dobre efekty specjalne i intrygującą
scenografię, fabuła też jest pomysłowa (No, może poza paroma głupotkami) no ale jakoś nie
znalazłem w tym filmie niczego godnego kultu. Całe to niby filozoficzne gadanie (Nieistniejąca
łyżeczka, uwalnianie umysłu itp) było raczej nużące niż zastanawiające. Obejrzałem zaraz po
"Matrixie" niejaki "Kod Nieśmiertelności" i nie ukrywam, że podobał mi się bardziej (Choć też
wybitny nie jest, a finał został tak spaprany...). Więc może ktoś wytłumaczy mi dlaczego "Matrix"
zasługuje na 10/10 i jest jednym z najlepszych filmów jakie powstały?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones