PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628}

Matrix

The Matrix
7,6 831 270
ocen
7,6 10 1 831270
7,9 50
ocen krytyków
Matrix
powrót do forum filmu Matrix

Szkoda że tylko pierwsza część jest tak dobra, pozostałe dwie to tylko dobre kino akcji w
świecie Matrixa, ale moim zdaniem do jedynki im bardzo daleko.

ocenił(a) film na 8
bozonik

zgadzam się ale nie do końca. jedynka w zakończeniu nie ma żadnej furtki do dalszych części. film ma dwie godziny 10 minut i ogląda się jednym tchem. powiedzmy że jest w nim 80% akcji. 2 i 3 robili razem dla wyciśnięcia kasy 2-60% akcji i 40% nudy 3-30% akcji i 70nudy z tych dwóch można by w sumie jeden zrobić i wtedy nie miałbym czasu na nim ziewać
pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
filmoborix

...to prawda,jedynkę oglądało się jednym tchem i rozdziawioną japą...2 i 3 to tak jak mówisz,tylko dla kasy,po to powstają trylogie albo i więcej części....ale gdyby rozegrać je inaczej,pokombinować mogłyby wyjść "prawie" tak dobrze jak jedynka...prawie...a szkoda bo 2 i 3 troszkę psują wrażenie jedynce....

ocenił(a) film na 8
Tamilina

kaaaaaaaaaaaaasaaaaaaaaaaaa niestety rządzi a znasz, może jakieś trylogię które powstały razem tj.jeden reżeser aktorzy i razem kręcone w których 2 jest lepsza od 1 (terminator2 obcy2) wyjątki od reguły proszę daj te filmy chętnie obejrzę z góry dzięki pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
filmoborix

Godfather?

ocenił(a) film na 10
filmoborix

transformersy :)

ocenił(a) film na 7
filmoborix

The Dark Knight; Star Wars

ocenił(a) film na 9
bozonik

Całkowicie się zgadzam. Pierwsza część Matrixa była czymś zupełnie nowym w tym gatunku. Kiedy było się pochłonięty przez ten film to i nawet czasem nie zbyt dobre efekty specjalne (według mnie nie świeciły przykładem w całej trylogii) nikomu nie przeszkadzały bo przecież nie o to chodzi. Z dwójki podobało mi się głównie walka Nea (chyba tak się to odmienia) z ogromną ilością Smithów, a z trójki to nie wiele rzeczy. Według mnie 2 i 3 część wykorzystywały tylko popularność po 1 części zbijając kasę. Jeszcze większe zdziwienie mnie przebrało kiedy zobaczyłem "zakończenie" trójki. Zaczołem się zastanawiam czy to na serio koniec czy co? To mnie jednak zdenerwowało że prosty widz Matrixa nie dowiedział się co się stało z Matrixem-czy został zniszczony, czy przebudowany?
Jednak ogólnie to co wprowadził Matrix , a szczególnie same jego wprowadzenie przyniosło ogromny pożytek światowi SF.

Krzyhu27

Ostatnio zaczeła mnie nachodzić ochota na odświerzanie sobie filmów, które uważam za arcydziła i... Taaak Matrix, musze przyznać, że choć wciąż jest dla mnie filmem niezwykłym to kiedy wczoraj go ogladałem, po długiej, na prawdę długiej przerwie, to przykro mi to mwić ale w pewnych momentach drażniły mnie, wręcz okrótnie, błędy w filmie, których wcześniej może tak bardzo nie dostrzegałem a teraz były dla mnie nie lada udręką. Nie wiem czy musze to wymieniać, bo to mnie boli ale kilka musze: jedna z piewrwszych scen pogoni po dachach i miasto w tle, ogólnie prosze Was nie śledźcie tego co się odbija w okularach bohaterów, bo się zgorszycie i jeszcze nie róbcie pauzy gdy ze śmigłowca Neo ładuje w pokój z przesłuchaniem. Błędy, błędy, błędy, wiem że łatwo wytykać choć oczywiście doceniam sceny walki, bardzo ładne, ogólny zamysł, sięgnięcie do Platona, symbolika od "Alicji w krainie czarów" do tego odcienia wszechobecnej zieleni, uwielbiam, bo zrobione z głową, ale MUSZE, niestety musze powiedzieć że film jest niedopacowany, nawet bym powiedział że, jeszcze wtedy :), Bracia Wachowscy, zachowali się troche jak amatorzy, choć nie do końca mogę tego mówić głośno bo w końcu to stworzyli, jeden z najciekawszych filmów w historii, tak sądze.

ocenił(a) film na 10
bozonik

Dla mnie jest to absolutne arcydzieło. 2 i 3 nie są tak nowatorskie i odkrywcze jak 1, ale mimo to przewyższają 99% kinematografii. Cały tryptyk tworzy historię niesamowicie głęboką, wielopłaszczyznową, pełną odniesień, ukrytych kodów, a jednocześnie niesamowicie klimatyczną i efekciarską. To ciekawe, że jako gówniarz z podstawówki rajcowałem się tym filmem tak, jak teraz po 10 latach i kilkudziesięciu projekcjach. Zmieniło się za to moje zrozumienie dla tego filmu i najciekawsze, że niemal za każdym razem, gdy go oglądam, odkrywam jakiś niuans, jakąś grę, odniesienie do jakiejś szkoły filozoficznej. I to również plus, że dla osoby nieogarniętej w filozoficznym, teoretycznym świecie, Matrix będzie po prostu bardzo efekciarskim filmem akcji, a dla kogoś szerzej patrzącego na świat, będzie kolejną okazją do ciekawych przemyśleń.

cyc2

Racja 2 i 3 nie takie dobre jak jedynka, ale też mają coś ciekawego do zaproponowania.

bighamer

Są świetne, ale po jedynce jest pewien niedosyt.

bozonik

Tak, choć 2-ka - 3-ka bardziej dla fanów

nemo989

Niektórzy niepotrzebnie wyrażają opinię o 1-dynce na podstawie kontynuacji

nemo989

Choć kontynuacja jest bardziej widowiskowa, ale przy widowiskowości nie powinno się zgubić pozostałych rzeczy

ocenił(a) film na 7
bozonik

Jedynka jest genialna. Pozostałe części można sobie darować, nic sensownego w nich nie ma, jedynie sporo efektów specjalnych.

xtomix

I tak lepiej wypadają w stosunku do innych filmów

swojak_2

W kontynuacji jest nie to co w 1-dynce, ale też jest parę fajnych scen

bighamer

Kontynuacja jest dla fanów jedynki.

nemo989

Mnie też, najlepiej ogląda się jedynkę

bighamer

Prawda

nemo989

Do jedynki mógłbym jeszcze wrócić. Do 2 i 3 nie koniecznie

bighamer

Szkoda, że wyrocznia w kontynuacji się zmieniła

ocenił(a) film na 1
bozonik

Jaaaaaasne! Pajacowanie na ekranie. Ludzie podłączeni do wielkiego komputera i świat wykreowany jako program komputerowy. Film prosty jak budowa cepa, w takim zakresie że dziecko z wodogłowiem i chorobą Downa by go zrozumiało. A ponadto pełen dziur logicznych i irracjonalnych zachowań bohaterów z realizmem równym zero. Same efekciarstwo plus walnie po ryju. Film dla niepełnosprawnych umysłowo.

ocenił(a) film na 9
Sorcerer_fw

,,Same efekciarstwo plus walnie po ryju'' - Przecież w filmie Wachowskich obecne są nawiązania do pewnych konkretnych filozoficznych i religijnych motywów (gnostycyzm, metafora jaskini Platona, koncepcja Złośliwego Demona wymyślona przez Kartezjusza).

http://www.gnosis.art.pl/e_gnosis/biblioteka_gnosis/kinema/gierat_matrix.htm
http://www.unomaha.edu/jrf/gnostic.htm
http://neurophilosophy.wordpress.com/2006/12/11/the-philosophy-of-the-matrix/
http://www.sparknotes.com/film/matrix/section1.rhtm

ocenił(a) film na 1
mstrojny6

Jaaaasne. A serial "Moda na sukces" The Bold beautiful" to nawiązanie do mitologii greckiej np. Eric Forester -Dzeus, Stephany Forester- Hera itd. Skończ pieprzyć, albo przestań brać dragi.

ocenił(a) film na 10
Sorcerer_fw

Nie wiem o czym jest "Moda na sukces",więc może nam wyjaśnisz ,będziemy mogli się odnieść do twojej wypowiedzi.

matoole

Sorcerer_fw aka Atoirtap sam nie wie, bo tylko bezmyślnie kopiuje czyjeś wypowiedzi

nemo989

Jest to charakterystyczne dla bezmyślnych osób.

ocenił(a) film na 9
ES0X666

Poprzesz mój wniosek o zbanowanie tego trolla ?

http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Atoirtap,2420247

Będę wdzięczny za wsparcie moich starań.

mstrojny6

Mogę wesprzeć.

Sorcerer_fw

Sorcerer_fw aka Atoirtap zwróć uwagę Panu doktorowi, że rozwiązały ci się rękawy w kaftanie bezpieczeństwa

ocenił(a) film na 10
nemo989

Padłem ze śmiechu :D

Sorcerer_fw

Sorcerer_fw aka Atoirtap, znowu rozwiązały ci się rękawy w kaftanie bezpieczeństwa

Sorcerer_fw

tutaj też ci się rozwiązały rękawy

bozonik

kontynuacja bardziej widowiskowa, ale najchętniej wracałbym do jedynki

bozonik

jest to klasyk cytowany w późniejszych produkcjach

użytkownik usunięty
nemo899

Dokładnie! Choćby kto oglądał serial Fargo, ten wie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones