PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570996}

Mebelki

Tiny Furniture
6,1 3 461
ocen
6,1 10 1 3461
6,5 6
ocen krytyków
Mebelki
powrót do forum filmu Mebelki

kurczę, film do sceny w rurze podobał mi się niesamowicie, a potem wszystko siadło. chyba czekalam, ze cos z tym kucharzem wyjdzie, a tu dupa zbita.
i czy kucharz był gejem ? czy ja zle skumalam ?

albretov

Źle zrozumiałaś, nie wiem skąd wyciągnęłaś taki wniosek. Kucharz miał dziewczynę i nie chciał, żeby ktoś jej doniósł, że spotyka się z inną, dlatego schował się z Aurą.

Goku

gej,gej chyba. 3 razy ten fragment ogladalam.

w filmie kucharz mówi tak:

1457
01:26:04,159 --> 01:26:06,494
Shit! That's my boy.

1458
01:26:11,583 --> 01:26:13,417
- What?
- Shh!

1459
01:26:20,926 --> 01:26:23,135
It's not him.

i co teraz o tym myślisz ? ;)

albretov

"That's my boy." to coś w rodzaju "to mój kumpel", to nie to samo co "That's my boyfriend" i nie tłumaczy się tego w ten sposób ;)

Goku

O ja pierniczę. Faktycznie :)
Dzieki bardzo ;)
Nie pomyslalam, ze moglo chodzic o kumpla :)

Teraz wszystko jasne :) Raz jeszcze dzięki wielkie :)

ocenił(a) film na 7
albretov

Ja jestem wielkim fanem Leny i mówię to jako facet który raczej stroni od takich filmów. Ma dziewczyna talent i coś co powoduje że po prostu mi się podoba jako dziewczyna. Co do samych "Mebelków" to szału nie ma ale fajny film. Myślę że kino Leny jest bardzo osobiste, gra, piszę i reżyseruję w jednym i to widać że jej filmy są klimatyczne. Bym porównał ją do Xaviera Dolana. Nie chodzi mi o tematykę filmów ale styl kręcenia bardzo osobisty, wręcz biograficzny. Jestem zdziwiony moją sympatią do jej filmów ale w "Przekroju" czytałem że faceci stanowią bardzo dużą cześć widowni "Dziewczyn" więc chyba nie jestem wyjątkiem :P

albretov

Kucharz nie był gejem, ale był dupkiem ;) W sumie ja też czekałam na jakiś moment kulminacyjny, ale doszłam potem do wniosku że taki ten film miał być - bez happy endu, z zakończeniem od czapy, od początku do końca ilustrujący mocne pogubienie bohaterki.

ocenił(a) film na 5
albretov

niestety, film o niczym. zero akcji, praktycznie nic się nie dzieje. bardzo podoba mi się serial Girls, wysoko go oceniłam.. ale film.. niemiłe zaskoczenie.

albretov

Scena seksu świetnie obrazuje fastfood'owość życia jakie bohaterka prowadzi. Nic z siebie nie dając chciałaby mieć wszystko.
Dziwnym trafem dostaje to co daje.

ocenił(a) film na 3
albretov

Film mi sie nie podobal. Nie bylam w stanie obejrzec calego, przewijalam co jakies 15-20 minut bo w zasadzie nic sie nie dzialo. To jak ogladanie serialu i pominiecie kilku odcinkow, i tak bedziesz wiedzial o co chodzi. Glowna aktorka, znana mi takze z serialu "Girls" jest bardzo irytujaca. Poczatkowo, gdy zobaczylam ja w serialu wydawala mi sie bardzo klimatyczna i ciekawa teraz uwazam ja za nudna i nie do zniesienia. Porusza sie jak mucha w smole, podobnie z reszta jak akcja filmu. Chodzi z smutna twarza, rozczochranymi wlosami, ubiera sie byle jak zupelnie jak w "Girls". To buduje jakis klimat, prawda, ale ile mozna ogladac jak tak samo? Swoja droga dobranie do filmu aktorow z serialu "Girls" tez bardzo obnizylo moja ocene tego filmu bo od razu kojarzysz je z innymi postaciami. Slaby, niestety.

Masako

tyle tylko, że film jest z 2010 a serial powstał dwa lata później (rozpoczął się, bo jeszcze nagrywają) - więc serial to rozwinięcie filmu i trzeba przyznać, że genialne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones