PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7656}
7,6 196 211
ocen
7,6 10 1 196211
8,0 34
oceny krytyków
Memento
powrót do forum filmu Memento

Zagmatwany;/

ocenił(a) film na 6

Czyli nie wiadomo kto zgwałcił żonę Leonarda? Jednocześnie, jesli przeżyła, to powinna rozpoznać oprawcę. Coś nie do końca jest to spójne.

ocenił(a) film na 8
krisimovie

Jego żona została zgwałcona przez tych dwóch włamywaczy, jednego Leonard zabił, a drugi go uderzył i spowodował tym jego problemy z pamięcią. Później Leonard tego drugiego też dopadł, ale to już było po śmierci jego żony.

ocenił(a) film na 6
Sokol_13

Przez dwóch? A skąd to wnioskujesz? Po za tym, to przecież nie znaleziono żadnego ciała w domu ofiary...?

ocenił(a) film na 8
krisimovie

Mi się wydaję, że przez dwóch hehe. Jednego Leonard postrzelił a drugi go uderzył gdy chciał pomóc żonie. Nie znaleziono ciała? Mi się wydaję, że nie było to nigdzie pokazane czy znaleziono czy nie. Mogę się mylić bo oglądałem dwa razy, a i tak momentami się było ciężko połapać. Ale bardzo mi sie podobał sposób, w jaki film został zrobiony i ogólnie pomysł na niego więc dałem 9. Gra aktorska też mi się bardzo podobała jak w każdym filmie Nolana :P

ocenił(a) film na 6
Sokol_13

Ale to raczej Twoje domniemanie, niż twarde fakty;p

ocenił(a) film na 8
krisimovie

Chyba muszę trzeci raz obejrzeć :D Z tego co pamiętam to Leonard postrzelił jednego włamywacza a drugi go zaatakował. Może tamten przeżył i uciekł gdy Leo był nieprzytomny? W każdym razie ten wątek nie był dalej za bardzo ciągnięty, ponieważ ważniejsze było to, że żona przeżyła i to Leonard ją zabił insuliną, po czym wmówił sobie, ze to była historia Sammy'ego. Ale chwila... teraz sobie przypomniałem, że Teddy mu powiedział na końcu, że on już dopadł drugiego włamywacza czy coś w tym stylu, więc to by sugerowało, że ten pierwszy zginął od postrzału. Więc może po prostu tamten zginął, ale to, że znaleźli tam jego ciało nie było istotne i Nolan tego nie pokazał? Sam już nie wiem, słabo u mnie coś z pamięcią hehe.

ocenił(a) film na 6
Sokol_13

W każdym bądź razie bardzo zagmatwany film, jak dla mnie troche za bardzo- takie coś z niczego, bez błysku jak dla mnie.

ocenił(a) film na 8
krisimovie

Z tym się muszę zgodzić, film jest bardzo zagmatwany ale jak się dokładnie pomyśli wszystko układa się w logiczną całość (nie u mnie hehe ale ktoś wszystko na forum tu wyjaśniał). Mimo wszystko nawet sam pomysł na film i wykonanie go, zasługuje wg mnie na wyższą ocenę :D Nie rozumiem dlaczego ma tak niską średnią. Jedyna rzecz do której można się przyczepić to to, że trudno się połapać w tym wszystkim hehe.

ocenił(a) film na 6
Sokol_13

7,6 niska średnia?;d

A ja ci powiem że film w gruncie rzeczy przynudzał. Dla mnie film jest rozrywką, a ja go oglądałem i próbowałem rozwiązać zagadkę i czułem się jak na teście (który i tak oblałem;d). Film na pewno świetny dla tych co lubią łamigłówki, jednak mnie to męczyło, nic nie poradze;/

3maj się, pozdro;)

ocenił(a) film na 8
krisimovie

Coś mi się pomieszało z tą średnią, pomyliłem z innym filmem :D Ja też nie jestem wielkim fanem aż takich łamigłówek, ale ten film po prostu mi się strasznie spodobał, jak każdy Nolana. Film był skomplikowany, faktycznie bardzo, ale wszystkie inne czynniki sprawiają, że ten obraz do mnie trafia hehe.

Również pozdrawiam :D

ocenił(a) film na 9
krisimovie

Film fantastyczny, logiczny, z obłędnym montażem! Nietuzinkowy pomysł na scenariusz.

ocenił(a) film na 6
krisimovie

2 mężczyzn zgwałciło jego żone. Jednego z nich Leonardo zabił a drugi uderzył go, zabrał ciało zabitego. Żona przeżyła, a Leonardo zabił ją insuliną a potem wmówił sobie ,że to historia Sammiego. Potem wraz z Teddym zabili drugiego gwałciciela. Tyle. Wszystko zostało ładnie wyjasnione w filmie. Wystarczy się troszeczkę skupić.

_mateusz__filmweb

Sorry, że po latach, ale Ty również przekreciles jedną rzecz. Drugi napastnik zabrał broń zabitego i zostawił narzędzie, którym uderzył Leonarda. Dzięki temu policja nie musiała szukać nikogo innego.

ocenił(a) film na 6
mariooks1945

Ja to pisałem jak mialem 15 lat XD. Skręca jak się czyta swoje stare komentarze. "Wystarczy się troszeczkę skupić" XDDDD.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones