PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7656}
7,6 196 223
oceny
7,6 10 1 196223
8,0 34
oceny krytyków
Memento
powrót do forum filmu Memento

czegoś tutaj nie rozumiem - leonard pamiętał wszystko sprzed wypadku, ale nie pamiętał nic, co się po nim wydarzyło (biorąc pod uwagę fakt, że co 15 minut wszystko zapominał). tak więc dlaczego każdemu mówił, że nie ma pamięci krótkotrwałej, przecież to było już po wypadku, jak mógł to pamiętać cały czas?

ocenił(a) film na 8
mortem_domine

Tak samo jak chociażby z wieżeniem wszystkim notatkom, wydaje mi się, że to było właśnie jedno z tych zachowań których się nauczył powtarzając je.

ocenił(a) film na 10
mortem_domine

miał na dłoni tatuaż na który przypominał mu o chorobie

ocenił(a) film na 9
ApolloCreed_

ja nie ogarnęłam do końca tylko jednej rzeczy, czy Teddy i Natalie byli w jakiejś zmowie? bo w tej scenie w barze o niego pytała

ocenił(a) film na 8
Laura_Shane

Nie. Teddy był podstawionym policjantem, który miał zgarnąć chłopaka Natalie. Ten myślał, że mu pomoże, a tak naprawdę chciał go zgarnąć. O Teddym Natalie dowiaduje się albo od Jimmiego, albo od Dodda - nie pamiętam tego dokładnie

ocenił(a) film na 4
mortem_domine

a ja nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy. jak taki człowiek, tzn z taką przypadłością, mógł nie zostać zamknięty w zakładzie.. właśnie zamkniętym. przecież taki stan mógł poważnie zagrażać i jemu i innym.. jest to więc dosyć nierealne i, według mnie, podporządkowane tępo postmodernistycznemu, chwytliwemu motywowi, którzy chce "zrobić" cały film.. mocno średni film.

ocenił(a) film na 10
haaltia

To był 98/99 rok. W samolotach można było palić i nie tacy wariaci chodzili po ulicach.

ZdecydowanieTy

Hajhaha...no co ty?!!! :p

ocenił(a) film na 9
haaltia

Polecam przyjrzeć się w 1:30:03. Ta scena gdzie widać Sammyego w szpitalu psychiatrycznym. Jak dla mnie to ogromny przełom i tłumaczy wszystko(albo psuje).

Ddo18

Jak ja interpretujesz? Te scene w psychiatrycznym zakładzie.

ocenił(a) film na 9
littlelinkinquar

Przeklatkij proszę to ujęcie sammyego na krześle. I daj znać jak wrażenia

ocenił(a) film na 8
Ddo18

Wow! Dzieki za wskazowke! Mega

Ddo18

Łoooooo! Wcześniej tego nie zauważyłam! Dzięki ;)

haaltia

Litości! Zamknąć człowieka w zakładzie bo nie pamięta, jeden z większych żartów jakie słyszałem. Na czym polega niebezpieczeństwo w przypadku kogoś, kto zna świat a nie pamięta jedynie bieżących zdarzeń?

mortem_domine

Albo skąd wiedział że ma jakieś zdjęcia w kieszeni skoro NC nie pamiętał... On by się pogubił w tym wszystkim ale widocznie tak chciał, w to iść na oślep

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones