PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483796}
7,1 139 888
ocen
7,1 10 1 139888
6,8 24
oceny krytyków
Merida Waleczna
powrót do forum filmu Merida Waleczna

po samym tytule jako iż że bajka była robiona oczywiście dla dzieci myślałem że będzie czymś w stylu asterixa (chodzi mi w sensie o walkę) kiedy obejrzałem film co pierwsze miałem na myśli to cofnąć się w czasie bo zmarnowałem tylko cenny czas mojego życia film był denny historia tak jakby stała w czasie czyli cały czas się rozwijała nie było w ogóle środka co było kolejnym dramatem a sama historia cóż 5/10 bo nie ciężko jest zrobić film w tym stylu tyle że mądrzejszy i ciekawszy (mój brat niedźwiedź jak dla mnie jest podobny i jest też lepszy) tyle mam do powiedzenia oczywiście na razie bo nie zdziwię się że trafią się tak zwani fanatycy którzy uważają ten oto film za najlepszy w historii

ocenił(a) film na 10
Kamilhugo517

Mnie osobiście "Mój brat niedźwiedź" wynudził jak mało który, a Merida zachwyciła mnie dlatego, że jest to pierwsza księżniczka, która pokazała, że kobieta wcale nie potrzebuje księcia z bajki oraz pierwsza księżniczka, które wreszcie pokazała, że wartością może być rodzina i że to o nią należy walczyć, miłość córki do matki. Ponadto podobnie jak Mulan to rycerz w spódnicy, kobieta, która sama świetnie może sobie poradzić, obroni się sama nie potrzebuje herosa :D

ocenił(a) film na 1
Kira91

tyle że mulan brała udział w walce a w realu zabicie niedźwiedzia to pestka w porównaniu z walką przeciwko 1000 armii

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 9
Kamilhugo517

mało w życiu widziałeś.

ocenił(a) film na 1
Susan_s_poker

sorry ale ja głównie gram w gry :P

ocenił(a) film na 9
Kamilhugo517

Ja też gram. To nie zwalnia z używania mózgu.

ocenił(a) film na 1
Susan_s_poker

ohhhh wielce mądra się znalazła ^^ i kur** gamerka w dodatku no nieźle nie twierdze że gry nie są dla kobiet ale głównie są jednak one dla mężczyzn ..........

ocenił(a) film na 1
Susan_s_poker

kolejna sprawa jakie masz prawo żeby mówić że nie używam mózgu dla twojej wiadomości pani "świetna" o gustach się nie dyskutuje to raz a dwa kolejna sprawa że we wszystkich szkołach do których chodziłem prócz teraz w liceum każda osoba jaką znałem jarała piła lub ćpała a nawet nie tyle co każda co niemalże każdy spróbował a ja nic nigdy nie tknąłem używaniem mózgu można nazwać chociażby to kolejna sprawa byłem jedną z nielicznych osób które raptem z 5 razy ściągnęła przez całe życie także sorry nie masz prawa mnie oceniać po mojej wypowiedzi bo w swojej wypowiedzi to właśnie ty na razie wychodzisz na idiotkę ponieważ każdy normalny człowiek wie że jak napisałem nie dyskutuje się o czyichś poglądach i zarazem nie ma się praw ocenić człowieka po jednej wypowiedzi

ocenił(a) film na 9
Kamilhugo517

Widzę, że w twoim "liceum" ortografii nie uczą... Co mnie obchodzi historia twojego życia? Troll jesteś, i już.

ocenił(a) film na 9
Susan_s_poker

Interpunkcji. Ale wielkie i małe litery to bardziej ortografia.

ocenił(a) film na 5
Susan_s_poker

Wlasnie po takich tekstach człowiek wie czego się po babach spodziewać. Tym bardziej dziwi postawa Meridy

ocenił(a) film na 1
Susan_s_poker

ohhhhhh ^^ żeś doje*ała jak Hanka w kartony jeszcze nigdzie poza szkoła nie użyłem ., dużej litery a w przypadku "Mój brat niedźwiedź" chciałem jak gdyby podkreślić że to gó*no się do niego nie umywa

Kamilhugo517

niezły tekst z tą Hanką :D ale tak poza tym to nie ma co się kłócić o to czy film był fajny czy nie bo każdy ma swoje zdanie, mnie się nawet podobał, chociaż milej wspominam bajki z dzieciństwa np. Król Lew, Pocahontas czy Mulan ale z tych nowszych znam tylko kilka fajnych które lubi moja siostrzenica

ocenił(a) film na 1
ewela_35

generalnie problem jest w tym że na forum jednak się wytyka sobie wzajemnie uwagi typu dlaczego tak a nie inaczej ja np. uważam że w dzisiejszych czasach te bajki już się tak powtarzają że nie dosyć że są strasznie nudne to jeszcze rozczarowujące spodziewałem się tu czegoś bardziej w stylu asterixa i obelixa tylko bardziej poważnego a ty nic lipa kolejna bajeczka która niczym się nie różni

ocenił(a) film na 8
Kamilhugo517

Wspaniałe pier-olenie o szopenie.

ocenił(a) film na 6
Kamilhugo517

gdzie robią takie nudne ścierwa? bo nie wciśniesz mi kitu, że jakaś kobieta wydaliła cię na świat.

ocenił(a) film na 1
schschfikation

dobry hejt przyznaje na poziomie 5 lata takie teksty to nawet w podstawówce o ile się nie mylę są już nawet nie modne
wypowiedziałem się na temat nudnej bajki która nic sobą nowego nie pokazała i już masz wielki ból dup* jeżeli oglądałem w domu i po 30 minutach zacząłem przewijać film po to żeby zobaczyć czy to jest czegoś wart a nie było to sorry ale i tak dałem stanowczo zawyżoną oceną bo to ścierwo to na 1 zasługuje
ja rozumiem że pomysły na bajki mogą się kończyć ale taki film jak np jak wytresować smoka daje radę a merida to jak pisałem gorsza podróbka kilku filmów
ja rozumiem że ty nie lubisz filmów akcji bo zakładam że jesteś kobietą a zazwyczaj takie gatunki jakoś nie chodzą w parze z kobietami
w przypadki mężczyzn czy nawet małolatów np mój kuzyn który ma 10 lat sam uznał że to jest badziew czyli jednak coś jest na rzeczy czyż nie ? akcja nawet w bajkach to klucz do dobrej oceny a bajka w której jedyną akcją która nawet nie jest ciekawa to walka z jakimś tam niedźwiedziem to naprawdę porażka

ocenił(a) film na 3
Kamilhugo517

No właśnie fabuła to ograne zrzyny z innych filmów (nawet nie będących wielkim sukcesem). Większość filmu to nuda. Humor w filmie jest okropny, kompletnie nie pasuje do reszty tak samo to jak wykonane sa postaci. Nie cierpię takiego karykaturalnego ich wyglądu, bo po prostu nie pasuje do filmów animowanych, które nie są komediami (do takiego Shreka czy Planety 51 spoko).
Jeszcze ta wiedźma, która była kompletnie nie wiedźmowata. Zamiast zrobić z niej coś mistycznego coś otoczonego tajemniczością mamy słabe nawiązania do rzeczywistości.
Bracia Meridy- jak na nich patrzę to mam wrażenie, że próbowano z nich zrobić taką mega super grupę jak Pingwiny z Madagaskaru, tyle że o ile tam było to fajne i miało sens, to tu nie miało (jakim cudem banda dzieci jest w stanie robić takie rzeczy? straszne przegięte).
Jak dla mnie film ten jest nudny, sztampowy i ma sporo głupich scen. Jedyne co jest w nim fajne to wygląd świata. Wszelkie lasy i inne elementy otoczenia mają w sobie taki mistyczny klimat, który niestety zniszczono poprzez głupie nawiązania do rzeczywistości.

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

(jakim cudem banda dzieci jest w stanie robić takie rzeczy? straszne przegięte). Ano takim że to bajka. Nie zauważyłeś chłopczyku?

ocenił(a) film na 3
thorgal75

To, że coś jest robione dla dzieci, nie znaczy, że ma być robione byle jak. To, że to jest film dla dzieci nie oznacza, że ma się nie trzymać logiki.
Gdyby te dzieci były supermutantami, albo wpadły do zaczarowanego kotła-ok. Ale wyczyniają cuda, co jest nie wytułumaczone i nawet nie pełni rzadnej funkcji w fabule poza byciem marnym wątkiem komediowym.

ocenił(a) film na 1
thorgal75

hmmmm jeżeli on jest dzieckiem to tym bardziej jego ocena powinna się liczyć gdyż to bajka dla dzieci
PS wyszedłeś na głu*ka mówiąc łagodnie

ocenił(a) film na 6
MistrzSeller

Coś w tym jest. Najbardziej karykaturalni byli 'królewicze', przesadzili animatorzy.

ocenił(a) film na 1
Kamilhugo517

Widzę, że wszyscy cię hejtują, a ja się z tobą zgadzam. Postaci były beznadziejne. Wszyskie wydawały się być głupie (może z wyjątkiem tej królowej). Żadna z postaci nie przypadła mi do gustu. Fabuła nie trzyma się kupy, tu jakieś ogniki, tu jakiś niedźwiedź... Nie wyniosłam z tej bajki żadnego morału, a oglądając ją nie byłam zachwycona. Pomysł jest całkiem dobry - księżniczka, która buntuje się przeciw obowiązującemu prawu. Jednakże sam dobry pomysł nie wystarczy, ważna jest realizacja. Niedawno ten film leciał w telewizji. Nie byłam chętna by go oglądać, ale moja młodsza siostra się uparła więc ustąpiłam. Oglądałam wtedy ten film drugi raz i zdałam sobie sprawę z tego, że nic z tego filmu nie pamiętam. Bo nic w tym filmie nie było godnego zapamiętania. Nie wysiedziałam do końca... Po prostu beznadzieja...

ocenił(a) film na 1
Paklpy

pomysł był genialny reklamacja też całkiem niezła wykonanie to zwyczajne dno jeszcze rozumiem gdyby ta dziewczyna uciekła czy coś to już by było lepsze to już szczerze wolałbym żeby z tej bajki właśnie zrobili coś w rodzaju że dziewczyna ucieka i znajduję jakąś tam krainę w której istniały mityczne stworzenia itd żeby ci rodzice szukali jej i potem winili o to że np. jakieś tam krasnoludy czy elfy ją ukradły i że ona na koniec ratuje te osoby cokolwiek byleby nie powaga bo ta bajka moim zdaniem jest po prostu jak taki film o nastolatce co chciała torebkę a dostała tylko szminkę ........ no nie dało się tego oglądać inna sprawa że żeby to było coś nowego a podobne bajki to ja mogę wymienić z 6 które i tak nie były świetne ale wtedy to jeszcze była nowość

Kamilhugo517

Patenty żywcem wyjęte z Madagaskaru i Mój brat niedźwiedź, tylko że zgorszone znacznie.

ocenił(a) film na 1
Kulfonidas

ta bajka ma dobrą ocenę z kilku powodów jest ona beznadziejnie nudna bo nic się w niej nie dzieje a niestety to głównie kobiety siedzą na forach z tego powodu bajka ta ma zawyżoną ocenę bo kobiety nie mają w genach sympatii do przemocy i oglądając zapewne większość pomyślała że o wreszcie jakaś bajka gdzie dzieci mogą się kształcić a szczególnie dziewczynki jeszcze inna sprawa np. Roman barbarzyńca który moim zdaniem był zabawną a zarazem ciekawą bajką bo był zwyczajnie inny to właśnie on został głównie zbluzgany przez kobiety bo za dużo przemocy za dużo cycków wacków i innych taka jest niestety prawda większość mężczyzn jak siedzi przy komputerze to albo pracuje albo gra albo ogląda jakieś głupie filmiki z tego właśnie powodu pewne filmy mają zawyżoną ocenę a pewne zaniżoną

Kamilhugo517

A pewnie, że tak. Chociaż nazwanie buńczucznych rozwydrzonych dzieciaków w różu kobietami to chyba mocno przesadzona sympatia. :)

ocenił(a) film na 6
Kulfonidas

mi też film nie zapadł w pamięć jakoś bardzo. Jest dużo lepszych animacji :)

ocenił(a) film na 8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones