PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640195}

Metro

6,4 15 244
oceny
6,4 10 1 15244
Metro
powrót do forum filmu Metro

Brawo

Film jest zaprzeczeniem jak dla mnie stereotypu o rosyjskim kinie.
Film oglądałem z wielkim zaciekawieniem od deski do deski, zważywszy że kiepskie wyłączam
po 10 minutach to oznacza /jak dla mnie/ że film jest bardzo dobry.
Z jednej strony twórcy pokazują rzeczywistość rosji; dyspozytornia metra gorsza od wiezy kontroli
lotów w smoleńsku, szpital gorszy od izby wytrzeźwień w PRL w latach 80-tych z drugiej strony
ładne kolorowe, ulice, nowoczesne biura i wypasione fury. czyli film nie przekłamuje mieszanki.
W akcje wpleciony został ciekawy wątek trójkąta relacji pomiędzy trójką bohaterów, ale głównym
tematem jest katastrofa w metrze.
niektóre ujęcia, jak np: hamowanie pociągu i reakcja ciał jest sfilmowana perfekcyjnie, także
ogólnie jestem bardzo zaskoczony całością: wartką akcją, zwrotami wydarzeń, relacjami
bohatereów itp, Jak dla mnie film jest ciekawy i mogę go polecić miłośnikom gatunku

marek19744

Zgadzam się, byłem pod wrazeniem, to bardzo dobry film, polecam.

jokris

Na prawdę dobry, nie rozumiem tych negatywnych, idiotycznych wpisów znawców kina.

ocenił(a) film na 8
ByTheWay_filmaniak

Również i ja podzielam Wasze zdanie,chociaż oglądałem ten film już dłuższy czas temu to do tej pory mile go wspominam,klimacik i emocje były ze szczyptą chumoru.

ocenił(a) film na 7
zbikir

"Humoru" człowieku, normalnie się nie czepiam o błędy, ale że nie brak mi poczucia humoru, to zacząłem się śmiać i napisałem ten post.

ocenił(a) film na 8
marek19744

fajny właśnie ten klimat, te prymitywne urządzenia (podejrzewam, że gdyby mieli nowoczesne urządzenia, od razu by wiedzieli, co się stało, pewnie też sprawniej przyeprowadziliby ewakuację) no ale nie byłoby filmu). Rosyjskie wagony (takie same, jeżdzą w Warszawie). Przez co film bardzo swojski :)
no i ten klaustrofobiczny klimat: ciemne tunele, szczury , pociąg - widmo. Ja często jeżdżę metrem, zawsze mam schizę , że zepsuje się w tunelu... Więc film idealnie wpasował się w moje koszmary :)

ocenił(a) film na 7
marek19744

No moim zdaniem najlepszy katastroficzny jaki oglądałem w ostatnich latach. Wciągający, dobrze zrobiony ale nade wszystko realistyczny. Beż zbędnych komputerowych efektów. Naprawdę bardzo mocne 7 jak dla mnie. Chyba czas zainteresować się kinem rosyjskim bliżej.

ocenił(a) film na 7
marek19744

Tu masz jeszcze jedno zaprzeczenie stereotypu o rosyjskich filmach. Starszy, ale non stop coś się dzieje.

https://www.filmweb.pl/film/Strzelec+wyborowy-1999-229126

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones