PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34220}
7,6 5 604
oceny
7,6 10 1 5604
Metropolis
powrót do forum filmu Metropolis

Zastanawia mnie zbieżność tytułów filmów z roku 2001 i 1927. Również wizja świata wydaję się poniekąd zbieżna... zatem czy ktoś na świeżo jest w stanie porównać te dwa tytuły. Wersję Anime widziałem dawno temu a do niemej zabieram się wkrótce.
Czy moje przypuszczenia są słuszne?

Amarock

Tezuka stworzył mangę na podstawie plakatu i zdjęć filmu, a samego filmu nie oglądał.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Metropolis_(film)#Inspiracje_i_zapo.C5.BCyczenia

ocenił(a) film na 8
vujek1991

Niezbyt się zgodzę z opinią Vujek1991.
Metropolis jako animacja (anime) ma sporo zbieżności z filmem z 1927r. Natomiast jeśli chodzi o mangę (komiks) Osamu Tezuki, nie ma on większych powiązań z filmem niż, jak mój przedmówca zauważył, zainteresowania plakatami i zdjęciami (a raczej "screenem" z filmu, sceny gdzie następują "narodziny" kobiecego robota).
Jeśli chodzi o porównanie anime Metropolis z mangą, nie mają one wspólnego scenariusza ani nawet "bohaterki" (anime - dziewczynka Timna, manga - Mitchi o niestałej płci, może latać). Podczas gdy Timna pragnie być człowiekiem pomimo bycia androidem, Mitchi sieje zniszczenie po poznaniu prawdy o swoim pochodzeniu (braku rodziców i bliskich, byciu robotem stworzonym/ą przez naukę).
Film animowany jest "bardziej oparty" na filmie Fritza Langa.

Amarock

Tak animacja jest bardzo inspirowana filmem powiedział bym nawet że bardziej niż mangą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones