PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191317}

Mgła

The Fog
5,0 24 407
ocen
5,0 10 1 24407
3,8 5
ocen krytyków
Mgła
powrót do forum filmu Mgła

3/10

ocenił(a) film na 3

Typowy remake, zawierający wszystkie możliwe dla tego typu filmów wady. Po pierwsze mamy tu prymitywne metody straszenia i standardowo "jump scenes", co nie tworzy dobrej atmosfery grozy. Jak świetny jest zatem pod tym względem oryginał Carpentera! Jest też oczywiście słaba narracja, sposób przedstawienia nam tej ciekawej w oryginale historii jest nietrafiony, pozostawia dużo niejasności, za dużo jest momentów nagłego natłoku informacji. Bardzo niezręcznie to wszystko wygląda. Trzy - efekty specjalne. Efekty specjalne, które kompletnie psują atmosferę. W oryginale nie chodziło o efekty specjalne, tutaj zaś film w znacznym stopniu właśnie na nich się opiera. Duchy wyglądają zupełnie niemrawo a na pewno nie są, tak jak w oryginale, czynnikiem budującym klimat. Sama zaś mgła też nie dodaje żadnego klimatu temu filmowi, a przecież tak idealnie nadaje się do horroru. Oczywiście do tego wszystkiego dochodzi fatalne, wręcz jakieś bajkowe zakończenie. Polecam oryginał Carpentera! Moja ocena: 3/10.

ocenił(a) film na 2
Shady_Yo

ta do oryginału mu daleko,bardzo bardzo kiepski

Shady_Yo

Zgadzam się całkowicie. Nie dowierzałam niskiej ocenie na FW i gustomierzowi, że tylko 59% w moim guście, bo lubię ten gatunek i czasami podobają mi się też horrory słabiej ocenione, a okazało się, że po prostu nie da się tego oglądać. Zero klimatu, głupawe scenki i rozmówki niczemu nie służące, w każdym razie nie budowaniu napięcia czy nastroju grozy i tajemnicy, po prostu wielkie nic. Gra aktorów niewiele lepsza od tej w szkolnych teatrzykach. Obejrzałam dokładnie połowę i wyłączyłam, bo "klimatem grozy" okazały się dwie rozebrane laski tańczące na statku, kolejna przygłupawa laska prowadząca audycję radiową oraz Elisabeth, która wróciła na wyspę celem wskoczenia najpierw do samochodu, później pod prysznic, a następnie do łóżka byłemu chłopakowi. I tak minęła dokładnie połowa (!) tego przerażającego dzieła. Oj, przepraszam, przecież ten tajemniczy zegarek wyłowiono z wody, a to już coś. Żeby chociaż zdjęcia, muzyka, cokolwiek, co sprawi, że człowiek obejrzy do końca, a tu nic. Akcja i narracja całkowicie bez klimatu, tak jak powiedziałeś, przeskakiwanie z jednej sceny do drugiej, co sprawiało wrażenie, że oglądam coś a'la Beverly Hills 20010, ale na pewno nie film grozy. Nigdy nie wystawiam ocen filmom, których nie obejrzałam do końca i tym razem też nie wystawię, bo drugiej połowy nie widziałam i chyba bardzo dobrze, bo piszesz o efektach specjalnych, których ja też nie znoszę w filmach grozy. Udany film grozy absolutnie nie może przypominać filmów akcji. Ja naprawdę nie jestem osobą, która przy oglądaniu filmów szuka dziury w całym, raczej zawsze staram się znaleźć dobre strony filmu i dać mu się "ponieść", ale w tym przypadku było to naprawdę niemożliwe. Zamierzam obejrzeć starszą wersję, mam nadzieję, że jest dużo lepsza :-)

ocenił(a) film na 3
misery76

Myślę, że się nie zawiedziesz, bo Carpenter, jak to on, wnosi niesamowity klimat do tego filmu, co ukazuje dosłownie już od pierwszych scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones