PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104454}

Między słowami

Lost in Translation
7,4 174 339
ocen
7,4 10 1 174339
8,1 37
ocen krytyków
Między słowami
powrót do forum filmu Między słowami

niema takiego slowa ktore mogloby oddac atmosfere tego filmu. Mysle ze ambient to najbardziej
pasujace wyrazenie emocjonalnie tak samo nijakie jak i pelne ich pomieszanie. Tak jak szum
ulicy, zacisze nudnego hotelu, dlugie rozmowy "o niczym i wszystkim", spojrzenia w milczeniu,
bycie razem a zarazem osobno, szarosc przecinana agresywnym kolorem. Nadmiar kontrastow
wywoluje szum, ktory jest nie do zniesienia a jednoczesnie wciaga i niesie jak prad gorskiego
strumienia. Zgodnie z regula przyciagania dwie zupelnie pozornie rozne osoby wskoczyly w ten
nurt i pozwolily sie poniesc strumieniowi nie baczac dokad ich zaniesie. Pozornie rozne ale
jednoczy ich podobna wrazliwosc. Z jednej strony nabyta przez wiedze z dziedziny filozofii a z
drugiej dlugie doswiadczenie zyciowe. Obie opcje staja obok i dopasowuja sie w miare spokojnie
uplywajacego czasui. Wyglada na to, ze ze jest im blizej do siebie niz mogliby przypuszczac.
Piekna opowiesc i wszedobylskim niedosycie i marzeniach.o tym czyms czego wiecznie nam
brakuje a czego nie umiemy nazwac.

zarkadiusz7

Bardzo dobrze napisane, chyba nie umiałabym tego lepiej ująć w słowa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
yossarian84

No to po babci takiej chamskiej gadki raczej nie odziedziczyłeś :P

ocenił(a) film na 8
0tik

To nie jest chamska gadka. Po prostu irytują mnie takie błędy w tak prostych słowach.

yossarian84

masz problem i to calkiem spory, wyrazy wspolczucia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
yossarian84

haehaha rozśmierzyleś mię. +1
Wypominać ortografje w internecie :D

ocenił(a) film na 8
0tik

Czyli wg ciebie ktoś, kto robi błędy w necie, na pewno nie robi ich w życiu realnym podczas pisania np CV albo wypracowań w szkole? Ciekawa teoria.

yossarian84

trolling w bardzo zlym guscie, ale hyba o to hodzi rzeby zwrucic na siebie uwagie nieprawdarz. :)

ocenił(a) film na 6
yossarian84

Omg, on dalej odpisuje :D Żebym tak dostawał po groszu za każdym razem jak ludzie tacy jak Ty napinają się o ortografię w internecie...

A propos "czyli wg ciebie ktoś, kto robi błędy w necie, na pewno nie robi ich w życiu realnym podczas pisania np CV albo wypracowań w szkole?"
Gucio mnie to obchodzi. Od tego chodzi się do szkoły żeby takich rzeczy się nauczyć czy dowiedzieć.

zarkadiusz7

Dopiero co obejrzałam ten film i jeszcze nawet myśli nie pozbierałam. I cóż, niby nie ma takiego słowa w języku polskim, ale jak się okazuje – jednak jest (a raczej: są). Bo lepiej bym tego, co napisałeś, słowami nie wyraziła. Gratulacje dla tak barwnej wypowiedzi. :3

A co do poprawności językowo-stylistycznej w Internecie… To bardzo miłe, naprawdę miłe, że ktoś dba o taką językową poprawność, ale czasem zahacza to o, jeśli pozwolę sobie kolokwialnie to nazwać, zwykłe czepialstwo. I nie wiem oczywiście jak inni, ale ja wolę przeczytać coś ciekawego i oryginalnego, nawet jeśli miałaby to być wypowiedź z błędami niż czegoś poprawnego, ale najzwyczajniej w świecie nudnego i nic nie wnoszącego do dyskusji. (ノ¬‿¬)ノ

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

NessMarie

To bardzo mile slowa, tym bardeziej iz nie uwazam siebie za literata, raczej amatora pochlaniania atmosfery i proby jej tlumaczenia na jezyk mowiony. W zasadzie filmow jak obrazow w galerii nie da sie opisac. W tym ich piekno. Im wieksze wrazenie robia tym wieksza gratka.

Jesli chodzi o trole to ich "obowiazkiem" wewnetrznym jest racjonalizowanie dysonansu wewnetrznego, stad to kompulsywne czepialstwo. A dalej jesli juz robie bledy to dlatego ze mam problem z wzrokiem i czasami nie wylapuje literowek a brak doswiadczenia w pisaniu kosztuje mnie powtorzeniami pewnych slow, gubiac przez to przejrzystosc tresci.
Dziekuje i pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
zarkadiusz7

Kocham ten film za to wszystko o czym napisałeś,
widziałam go już tak wiele razy a ciągle oglądam z wielkim zaciekawieniem i emocjami :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones