PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617120}

Między wierszami

The Words
7,2 54 838
ocen
7,2 10 1 54838
5,0 4
oceny krytyków
Między wierszami
powrót do forum filmu Między wierszami

moja ocena 5/10

ocenił(a) film na 5

film konstrukcyjnie słaby - scenariusz jest banalny a dialogi siermiężne. Główny jego atut to znani aktorzy, którzy niestety nie mają dość dobrego materiału, aby się wykazać. Film momentami wchodzi w estetykę harlekinów ( zwłaszcza opowieść, która stała się asumptem do napisania książki jest ckliwa i nie przekonuje, że na jej bazie można było stworzyć genialną książkę), postacie są płaskie przez to, że połączono trzy historie i nie sposób rozwinąć motywacje poszczególnych bohaterów. Na plus Irons, no ale to za mało żeby polecić ten film.

ocenił(a) film na 5
dongwidon

Pełna zgoda ale słaby efekt końcowy jest związany ze złym doborem aktorów oraz ze złą reżyserią.
Cooper grał jakby był w przerwach od zdjęć Silver Linings Playbook.
Saldama kompletnie przesłodzona postać w tej parze (nie było widać chemii, która trzymała by ich razem przez tyle czasu). Zły wybór aktorki i zle prowadzenie w czasie zdjęć.
Para Ben Barnes i Nora Arnezeder Celia o wiele bardziej wiarygodna, można uwierzyć w ich historię mimo nakreślenia jej grubą kreską.
Jeremy Irons, szarżujący i krzyczący histerycznie o tym, że "ukradziono mu życie" był kompletnie niezrozumiały. Miał być tragiczny a wyszedł na przegranego z własnej winy.
O co chodziło pomiędzy postaciami Dennisa Quaid'a i Olivi Wilde jest parę ciekawych postów i ja przyznaję że nie wiem po co rozbudowano ten wątek. Do klimatu melodramatu w filmie, pasowała by hipoteza o nieznanej córce szukającej korzeni ale nie z takim zakończeniem.
Ogólnie film poprzez źle skonstruowane postacie i scenariusz, słaby.

ocenił(a) film na 7
dongwidon

Mam podobne odczucia w kwestii historii, która posłużyła za kanwę ukradzionej powieści. Jakoś nie zauważyłem w tym mocy. W relacji postaci Claya i tej Danielli byłą natomiast taka intrygująca psychomachia o zabarwieniu erotycznym. To podobało mi się najbardziej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones