PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772194}

Mięso

Grave
5,8 21 629
ocen
5,8 10 1 21629
7,1 32
oceny krytyków
Mięso
powrót do forum filmu Mięso

słaby film po prostu, po za fajnymi zdjęciami i niezła grą aktorska głównej bohaterki to nie ma w tym filmie nic nadzwyczajnego i godnego pochwał i nagradzania. Takie filmy nie powinny dostawać nagród bo za co - za kontrowersyjność? niby jaką mnie nic nie zaszokowałem jadłem kanapki oglądając te wszystkie sceny i 0 emocji, zniesmaczenia, odrazy. Fakt film dobrze nakręcony w sensie dobre ujęcia i momentami klimat ale zdecydowanie za krótki i co ważne nie przedstawia genezy tych zaburzeń kanibalistycznych, brak wyjaśnień. dla mnie ogólnie słabo i nie obejrzałbym ponownie tego filmu - 100 razy lepszy jeśli chodzi o klimat (choć o wampirzycy a nie kanibalce) "Pozwól mi wejść" oryginalna wersja bodajże szwedzka.

ocenił(a) film na 7
lobotomy_needed

Jednych zniesmaczy, innych nie. Wszystko zależy od kondycji oglądającego. Film nie epatuje na siłę takimi atrakcjami i buduje stopniowo klimat. Wiele rzeczy można przewidzieć, ale i tak historia pozostaje wciągająca, a jej oprawa wizualna jest bardzo estetyczna. Może dzięki temu też i trudno się mi było oburzać, czy zniesmaczać, bo po prostu było to bardzo ładne. Kilka sekwencji wręcz świetnych, jak ta z czerwoną "farbą". Obawiałem się jakiejś większej pustki fabularnej i na pewno najbardziej wartościowy film roku to nie jest, ale poczułem się zupełnie usatysfakcjonowany pod tym względem. Może niekoniecznie mnie zachwyciła ta finalna puenta, ale rozumiem, że to trochę taki efekt ładnie zamykający opowieść.

ocenił(a) film na 5
tocomnieinteresuje

kluczowe co napisałeś/aś: " Wszystko zależy od kondycji oglądającego (czyt. stanu umysłu w momencie oglądania filmu)"
ja bardziej spodziewałem się czegoś idącego w stronę mrocznego sci fiction a tutaj przedstawiony został dramat ale nawet mimo to brakowało mi mroczności. Obraz skupiał się na pokazaniu doznań przeżyć bohaterki. na końcu puenta powiadasz, jaka jeśli mogę spytać, bo ja tylko się domyśliłem tego że ojciec dziewczyn zakochał się w ludo-mięsożerceżerce którą poślubił a dziewczyny odziedziczyły po matce tą przypadłość. Rany na ciele ojca wydaje mi się że świadczyły o tym że oddawał żonie ciało do degustacji w ramach jakiejś miłości, druga teza że oboje rodzice byli ludożercami i kosztowali się nawzajem.

ocenił(a) film na 7
lobotomy_needed

SPOILER

Ja się spodziewałem czegoś bardziej horrowego. Przed seansem można było domyślić się, że bohaterka będąc wegetarianką zapragnie surowego mięsa i zacznie w końcu zabijać. Brzmi to bardzo głupio, więc też wolałem po prostu poczekać na seans i za wiele nie rozmyślać. Ostatnio też obejrzałem takie atmosferyczne i bardzo ładne dwa filmy Oza Parkinsa i lubię także "The witch". Te filmy, co ciekawe nie mają rozwiniętego scenariusza, nie mają dobrych dialogów, ani zarysowanych psychologicznie postaci, a i tak nie wiem jakim cudem nie uważam, aby były ułomne i pozostawały jedynie "straszakami", bo o ile fajny horror pozostaje "fajny", to jednak takie zaplecze większych wartości zawsze jest w cenie. "Raw" plasuje się gdzieś w podobnym nurcie wg mnie. Korzysta z horrorowych atrakcji bardzo rozsądnie i nie idzie w stronę ostatecznej konfrontacji dobrego ze złym, bo w filmie tak naprawdę nie ma nawet tego typu antagonizmów. Co więcej, mając ledwie fabularny szkielet, ale świetną aktorkę na pierwszym planie tworzy wiarygodną opowieść o jakimś psychicznym niedopasowaniu, ale szukaniu swojego miejsca. Wiem, że znów brzmi to dziwnie w kontekście fabuły, ale tak to odebrałem. Bohaterka jest już na starcie specyficzna, wyalienowana, a jej pobyt na tych studiach jest jednocześnie wkroczeniem w dorosłość, zrozumieniem siebie i... poniekąd swojego pochodzenia, którego tajemnicę odkrywa puenta. Nie ma tu wg mnie za dużo już ukrytego, czy niedopowiedzianego, bo co więcej można pokazać po takim finale? Co do Twoich tez, to ja zrozumiałem to w pierwszej opcji.

ocenił(a) film na 5
tocomnieinteresuje

obejrzyj sobie: http://www.filmweb.pl/film/Oczy+matki-2016-760011
klimat podobny do tych filmów wymienionych, niby to horror niby thriller

ocenił(a) film na 7
lobotomy_needed

Widziałem. Zapomniałem o nim, ale faktycznie podobny. Do połowy był dla mnie naprawdę ciekawy, ale potem już jednak sam klimat mi nie wystarczył, bo fabuła mocno siadła i trochę bez pomysłu zostało to wszystko zakończone. Podobnie miałem np: przy "A Girl Walks Home Alone at Night". Przy nowym tytule już Ana Lily Amirpour przeholowała wg mnie z długością metrażu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones