PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4677}
6,7 6 564
oceny
6,7 10 1 6564
Miłość w rytmie rap
powrót do forum filmu Miłość w rytmie rap

IMDB 2, a filmweb 7. Niesamowite że to coś ma siedem na tej stronie. Polacy mają dziwne gusta. Weźcie przestańcie patrzeć na takie filmy pod kątem nostalgii i spojrzcie na nie bardziej krytycznie i realitycznie, a zobaczycie jak film okropnie się zestarzał.

ocenił(a) film na 6
crazy_race

Jakim to niby wyznacznikiem ma być dla mnie IMDB ? To że tam ocena jest dwójeczką nie zmienia zbytnio moje poglądu na ten film. Fakt ,ciężko się nie kierować sentymentem do niego bo większość chyba oceniających film oglądało go w latach dzieciństwa, podwyższając przez to ocenę, śmie twierdzić, że nawet o dwa oczka. Pomijając fabułę i po części grę aktorską twierdzę, ze pod względem technicznym film jest zmontowany lepiej niż niektóre dzisiejsze produkcje nie wspominając już o muzyce. Tak zgadzam się z Tobą, film się zestarzał ale wydaje mi się, że tylko kulturowo.

ocenił(a) film na 3
makan156

tja polacy mysla ze ice jest czarny
a na swiecie to jedno wielkie posmiewisko
film jest zmontowany... powiedzmy, ze prawie "ok", ale sam film jest do dupy,
wiec za montaz ,ktory z przymruzeniem oka poprostu ujdzie walisz 7 kazdemu filmowi?

film sie nie zestarzal, zawsze byl do ndupy tylko polaczki wychowane na muzyce z remizy lykali to jako coool bo rap byl na topie i teraz bronia sentymentu do chaly wzgardzanej na zachodzie
nawet producenci dali slowo rap w produkcji, widac jak zacofana byla polska przy premieze i jakie g... wiekszoscy lyknela, to tak jakby bajke disneya nazwali "heavy metal kopciuszek"

to taK jak chinczyki lykaja disco polo jako dobra pop muze, tak samo polacy lykali ice'a jako rap ghibajac sie do jego rymow po tym jak rzucili grabie i odstaewili pluga i mysleli, ze to hip-hop

El_Magiko

U've made my day, bro! :D

ocenił(a) film na 6
El_Magiko

El_Magiko zaczarowałeś mnie swoją wypowiedzią ;]
Co to kogo obchodzi o czym był ten film i jaka muzyka w nim była zawarta. W czasach dzieciństwa kiedy biegało się cały dzień do pózna, z oberwanymi gaciami i obsmarkanym nosem nie było siły, żeby po prostu człowiek się tym obrazem nie jarał. Nic innego nie miało znaczenia.Film przenosił nas w kolorowy świat gdzie były motory, dobrzy i zli, romans, muzyka (chocby nawet disco polo :] ). Czy na prawdę myślisz że kogoś obchodziło co tam ktoś myśli na "zachodzie" ? Nie sądzę :] Poza tym daję sobie rękę uciąć że jarało ich to samo co Nas w Polsce bo niby czemu by miało być inaczej w tamtych czasach ? ;] Po prostu coś co było z USA było cool , taki dziwny fenomen.
Nie, nie oceniam każdej produkcji na 7. Tej dałem 6 plus oczko z sentymentu :P Kurna nie chce być inaczej jak tylko siedem.
Z tego co widzę i pamiętam to producenci nazwali swój film "Cool As Ice". Nie widzę w tytule słowa RAP. Pozdro Bro !

ocenił(a) film na 7
makan156

Całkowicie się zgadzam ;) co prawda miałam 17 lat jak film się pojawił ale fabuła teledysku i "przejaskrawione" postacie mnie osobiście uwiodły nie mówiąc już o muzyce... po za tym ten film był tak kolorowy jak stroje Johnnego tak różny od szarej rzeczywistości w "okół" ;) Też dałam 7 z czystego sentymentu :) za dobre wspomnienia :)

ocenił(a) film na 2
El_Magiko

"tak samo polacy lykali ice'a jako rap ghibajac sie do jego rymow po tym jak rzucili grabie i odstaewili pluga i mysleli, ze to hip-hop"

Mistrzostwo :D Aleś mi chłopie humor poprawił....

El_Magiko

Od dziś rzucam grabie i pług, i gibam się w rytm Vanilla Ice'a ;D hahaha, jak mnie niektórzy bawią swoimi tekstami, pod maską takiego pełnego zaangażowania wyłazi słoma :D

Też oglądałam ten filmik jako nastolatka w latach 90. i marzyłam o takim gostku jak Johnny, który by mnie woził motorem ;) I pamiętam ten film lepiej, niż niejedno "wasze" arcydzieło czy inną rewelację z dziewiątką. Tacy sztywni jesteście? Przykrość. A może pretendujecie do miana wielkich krytyków kina? To co innego. Proszę sobie dalej żyć w tym zimnym świecie realizmu i kalkulować chłodno każdy film pod względem technicznym, fabularnym czy tam innym.

IMDB obchodzi tyle co tegoroczne Oscary...albo Oscary w ogóle, bo jak wiadomo wcale jakieś mega rewelacyjne filmy nie otrzymują tej nagrody, a cała ta impreza to tylko wielki pokaz blichtru i przepychu, takie "ąę" na czerwonym dywanie, żeby zrobić sobie reklamę (vide: chodziła wszędobylska fama o tym, że Oscary "są" zbyt białe, to w tym roku, by zaspokoić nastroje ludu posypały się statuetki dla czarnego filmu "Moonlight" - czyż to nie szczyt populizmu? Nie twierdzę, że to zły film - jeszcze go nie widziałam, ale chodzi o sam fakt. Bardziej taktowna, aż do porzy...gania, Wielka Kapituła chyba być nie mogła.)
Tia, zaraz się posypią komenty w stylu, że chciałabym pewnie "Miłości" przyznać Oscara, choćby tylko z sentymentu. Nigdy w życiu! Nawet mi przez myśl nie przeszło. Po prostu bardziej sobie cenię coś, co miło wspominam, do czego wracam (i tak się składa, że właśnie słucham soundtracku "Cool As Ice", a proszę mi wierzyć, że tego rodzaju muzyki zbytnio nie uświadczycie w moich 'empetrójkofolderach', w płytotece tym bardziej) i co wywołuje na mojej gębie uśmiech niż niejednego "zdobywcę" złotej statuetki. Haha! Wielcy znaffcy kina i krytycy się znaleźli, którzy wstydzą się pokazać, jakie filmy ostatnio widzieli (piję do szanownego 'crazy_race'a') xD A teraz idę pogibać się w rytmach "Cool As Ice", bo szczęściem nie połknęłam tego kija co inni. Bywajcie!

El_Magiko

Z tego co mnie pamięć nie myli , to na początku lat 90 kręciło się głównie takie filmy, z resztą sam fenomen serialu Beverly Hills wszystko wyjaśnia.
Ogólnie takie gówienko jarało ówczesną polską młodzież, bo było takie amełykańskie, a Ty zapewne w 1991 roku mogłeś co najwyżej pomarzyć o usłyszeniu jakiegokolwiek rapu o ile w ogóle istniałeś na świecie, bo widać po tym co napisałeś, że znasz je tylko z opowiadań.

ocenił(a) film na 3
blunt_selectah

kręciło się różne filmy, dobre i słabe. w latach 90 powstała masa genialnych filmów więc poprostu bredzisz. to co puszczała polska tv i czym jarała się polska młodzież nie ma żadnego związku, bo nikt w ameryce nie kręcił filmów z myślą o polakach.
rap powstał ze 2 dekady wcześniej, a ice był taką popową odpowiedzią białasów na muzyke czarnych
co prawda w 91 byłem dzieckiem i mnie to nie interesowało ale człowieku, mamy 21 wiek. jak coś powstało w latach 90 to nawet 10-cio latek może to dziś znac. Jak ktoś się urodził w 2000 to i tak może mieć złe zdanie o tym filmie. Szopena czy Mozarta też znam nie tylko z opowiadań i znam ich muzykę, a tworzyli jeszcze wcześniej niż "ice" więc nie pie*dol

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
makan156

MUZYCE? XD

ocenił(a) film na 9
makan156

Święta racja, co to IMDB to jakaś wyrocznia delficka że każdy widz ma jej składać hołd. ???

ocenił(a) film na 7
crazy_race

Votes Percentage Rating
1004 16.8% 10
0129 2.2% 9
0135 2.3% 8
0142 2.4% 7
0152 2.5% 6
0237 4.0% 5
0236 3.9% 4
0379 6.3% 3
0726 12.2% 2
2835 47.4% 1 -> Ice haters


Excellent music combined with phenomenal acting.

crazy_race

Zabawne, że akurat o nostalgii wspomniałeś...
Recenzja "Cool as Ice" w wykonaniu niezrównanego Nostalgii Critica
http://www.youtube.com/watch?v=wTNyDtv_6mo&feature=context-gfa

Krytykant

dobra recenzja

the_men_from_okinawa

Jak większość, polecam jego recenzje na Youtube.

ocenił(a) film na 8
crazy_race

No właśnie, może i sie zestarzał,ale każdy ma prawo do jego oceny na podstawie wspomnień po obejrzeniu. Ja nie musze go ogladac teraz drugi raz. Pamietam ,że to jest wspaniały film z swietna muzyka, jeden kawalek szczegolnie utkwil mi w pamieci i pamietam kiedy mialem nascie lat,po jego obejrzeniu marzyłem o tym, żeby przewiezc dziewczyne na żółtym ścigaczu :) A tobie żal dupe ściska, że ludzie oceniaja coś tak jak chcą, a nie tak jak ty byś chciał.

Robson293

Czyli chciałeś być leniwym nic nie robiącym pozerem i frajerem ? Zaiste piękny przykład. Żal ściska moją dupę niesamowicie.

ocenił(a) film na 8
crazy_race

haha,co ma wspolnego chec przewiezienia dziewczyny na żółtym ścigaczu z byciem "leniwym i nic nie robiacym pozerem i frajerem"? Bo chyba do tej czeci mojej wypowiedzi nawiazales ? To ze cos napisalem nt tego filmu nie znaczy ze utozsamiam sie z jego bohaterem,jezeli miales jego na mysli.

ocenił(a) film na 6
crazy_race

Ja wszystko rozumiem. Oceniam filmy od pół roku na tym portalu. Tego filmu dawno nie widziałam ale pamiętam, że odebrałam go bardzo ciepło więc uznałam za 'dobry'. I tu zadziałała nostalgia ale patrząc realistycznie mając oceniać np. Terminatora (proszę mnie nie biczować za to porównanie) oceniałam jako bdb a przecież na przestrzeni lat wyszło tyle filmów, że miażdżą go a ja nie wiem czy przez nostalgię czy raczej realizm że w tamtych czasach mieli taki pomysł na film i te technologie. Każdy film się starzeje. A oceny zawsze ulegają weryfikacji gdy sami je oglądamy, czasem nawet zweryfikuję swoją ocenę bo 5 lat temu film mnie zachwycił a teraz oglądam i jest taki sobie. Tak myślę

ocenił(a) film na 2
crazy_race

No właśnie, to bardzo ciekawe.

crazy_race

myślę ze tu bardziej chodzi o sentyment do tego filmu.

crazy_race

W dupie mam twoje rady.

TorcidaTiger

Tak łatwo być ignorantem szkoda, że nie potrafisz zrozumieć mojego punktu widzenia.

crazy_race

Mój lepszy i tyle.

ocenił(a) film na 10
crazy_race

I kto to mówi :(
Sam jestes ignorantem bo nie potrafisz zrozumieć naszego punktu widzenia :P

Że zacytuję "Weźcie przestańcie patrzeć na takie filmy pod kątem nostalgii i spojrzcie na nie bardziej krytycznie i realitycznie,"
WHY ?
RLY WHY ?
Te oceny na filmwebie są hmm powiedzmy osobiste , oddają to jak nam się jakiś film spodobał . I każdy z nas ma prawo do swojej oceny .

Ty próbujesz coś przeforsować , bo Tobie się nie podobało to już wszyscy musimy zweryfikować swoje (osobiste) oceny bo przecież istnieje tyko twoja racja a jeśli ktoś się nie zgodzi i nawet nie odpisuje prosto do Ciebie tylko podaje swoją opinię to już zaraz

cytat: " Czyli chciałeś być leniwym nic nie robiącym pozerem i frajerem ? Zaiste piękny przykład. Żal ściska moją dupę niesamowicie"

nawet nie postarałeś się przeczytać jego postu z zrozumieniem tylko ktoś ma inne zdanie to zaraz mieszamy z błotem .

Ja go oceniłem na 10 , dlaczego .... bo tak go zapamiętałem , takie mam wspomnienia z tym filmem związane ,z muzyką z niego .

I twoje "żale" tego nie zmienią sorry stary ale jedynie wspomnień nie można człowiekowi odebrać . A to że większość z nas ma wspomnienia z tym filmem pozytywne to stąd taka a nie inna ocena .


Polecam troche wyluzować , mniej hejtu wiecej zrozumienia dla innych .
Jeden lubi piwo a drugi jak mu nogi śmierdzą . I każdy ma rację i jest fajnie dopóki któryś z nich nie próbuje przekonać drugiego do swojego punktu widzenia . Bo wtedy przestaje być fajnie .
A po co nam to ............. nie lepiej być szczęśliwym .............. z piwem albo śmierdzącymi nogami .......... jak kto woli .

bird230678

Ręce opadają. Oszczędzę sobie dalszego komentarza.

crazy_race

To po jaką cholerę to napisałeś? Musisz mieć ostanie słowo? Jesteś taki zajebisty i alternatywny znawca filmowy - można dotknąć? Weź swoje wykwintne grabki i idź się bawić gdzie indziej bo tutaj cię dzieci nie lubią.

maddox84

To moja piaskownica. Jak Ci się nie podoba zabieraj grabki i łopatkę idź się bawić gdzie indziej.

ocenił(a) film na 7
bird230678

dobrze powiedziane :)

bird230678

Nie no, najlepiej w ogóle zamknąć wszystkie fora dyskusyjne, bo po co dyskutować?

ocenił(a) film na 10
John_Melendez

Dyskutować, gadać czy rozmawiać? ;)

użytkownik usunięty
crazy_race

"IMDB 2, a filmweb 7" - kolejna rzecz, za którą MY Polacy możemy się wstydzić! :(

ocenił(a) film na 3
crazy_race

to jest guilty pleasure(grzeszna przyjemność)

crazy_race

Ja nie musze az tak sie wytezac, przeciez po 2 sekundach Ajsa na ekranie wiadomo ze dalej czeka 1,5 h gowna :D

ocenił(a) film na 1
crazy_race

To pewnie jacyś podstawieni ludzie wstawiają 10-tki lub 9-tki oraz piszą jaki to wspaniały film, a jedyny rzeczywisty fan im za to płaci :D

ocenił(a) film na 10
TraczJanusz

Ja dałem 10, bo mi się podobał jak byłem młody. Nie uważam, że jestem podstawiony. Prędzej Ciebie bym o to posądzał, bo oceniasz innych, a sam zaledwie dałeś 73 oceny. Jak dla mnie to jesteś niedzielny kinoman. Sorry gościu, ale tak to wygląda.
Dałeś 1. Wiadomo, nie każdemu musi się podobać, ale 1? Celowo zaniżyłeś, bo ten film nie zasługuje na 1. Na ok 3,5tys ocen jakie dałem mało filmów zasłużyło na 1. Ta ocena należy się naprawdę totalnemu gniotowi.

crazy_race

crazy race rozpaliłeś mnie do białości ,a moze jesteś bezżowy mużiinku.widać taka moda wszystko co czarne jest super a co białe jest be yyy bójde i się zaczne biczować bo jestem bialy oj taka moda teraz żeby wygłaskać zagłaskać mużinka

crazy_race

Horrory wolę!

crazy_race

Dlaczego tak bardzo nienawidzisz białych? Czasami żałujesz, że nie urodziłeś się czarny?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones