PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631551}
7,1 20 572
oceny
7,1 10 1 20572
5,4 15
ocen krytyków
Miłość
powrót do forum filmu Miłość

Koszmar. Wieczorne oglądanie z pilotem w garści. Dialogi volume plus, muzyka i tło volume minus. Jak zresztą w każdym polskim filmie. Czy naprawdę nie ma dobrych dźwiękowców w tym kraju ?

Przy okazji apel. Jeśli czyta to jakiś reżyser, to proponuję za tą samą cenę dobry, profesjonalny, finalny mastering w domowych warunkach. Gwarantuję, że będzie jak ma być i trochę taniej, niż w tych "profi" studiach z pseudo dźwiękowcami.

ocenił(a) film na 10
perun_6

Zgadzam się.Jak oglądam polski film w tv to włączam napisy.Nie zawsze jest taka opcja dostępna bo to jest zależne od kanału,ale akurat ten film był na Canal+ więc było to możliwe.

ocenił(a) film na 5
Znawca kina

Nie przesadzałbym, tutaj faktycznie się zgodzę że źle zrobiony dźwięk ale oglądałem wiele Polskich filmów i nie mam żadnych problemów. Zdarzają się takie wpadki raz na jakiś czas i coraz ich mniej więc nie ma co marudzić :)

ocenił(a) film na 9
marcin2800

Bardzo częsty niestety przpadek
A w zasadzie przypadłość polskich filmów
dobrze powiedziane z tymi napisami

ocenił(a) film na 1
Maniek_74

Chodzi o to, że oglądanie wieczorem gdy domownicy śpią, nie jest możliwe i dotyczy to każdego polskiego filmu.
Siedzą przy stole i szeptanka.. no nic nie słychać. Podgłaśniasz, podgłaśniasz i usłyszysz pod warunkiem że przed blokiem nie przejedzie auto. Za chwilę scena z dyskoteki.... i jeb... Obudzeni wszyscy do siódmego piętra włącznie. Ściszasz na gwałt, ale za chwilę znów coś szeptają i znów podgłaśniasz.
Dlatego często idę do drugiego pokoju i staram się oglądać przy komputerze na słuchawkach. A przecież możńa by to jakoś stonować.
Jeśli w filmie pokazana jest dyskoteka, to nie znaczy że z mieszkania oglądającego też mają wydobywać się dżwięki jak z prawdziwej dyskoteki.
Czasem myślę że ambicją polskich dżwiękowców jest to, żeby było realnie. Jeśli w filmie jest koncert rockowy, to głośniki w TV mają obudzić połowę osiedla i wypluć membramy., W końcu koncert to koncert i nikt nie powinien mieć pretensji.

marcin2800

Każdym filmie Pasikowskiego, również w serialu Glina, słychać każde słowo. Podobnie jak stara szkoła filmowa, czy klasyki komediowe. Nie ma do czego się przyczepić.

Znawca kina

dzięki za podpowiedź :)

ocenił(a) film na 9
perun_6

Zgadzam się. Jak mam zamiar obejrzeć polski film, to zawsze liczę się z problemami z dźwiękiem. Taka specyfika. Mam nadzieję, że doczekamy czasów gdy się to zmieni...

perun_6

Również się zgadzam. Dodatkowo przez cały film odnosiłam wrażenie, że główna bohaterka miała kluski w gębie. Dorociński przy niej to mistrz mowy polskiej.

ocenił(a) film na 5
Gineska

dokładnie, nie wiem jakim cudem obsadzają ją w ciekawych rolach. Tragiczna wymowa, kluski, polipy, chroniczny ból gardła.

ocenił(a) film na 5
Gineska

a już wiem :-) Jest córką wiceprezesa Europejskiej Federacji Reżyserów Filmowych FERA - Janusza Kijowskiego.

ocenił(a) film na 1
joanbielsko

i wszystko jasne.

prowrocek

ona w ogóle jest beznadziejna , gra żle, zle operuje głosem modulacja głosu sztucznia, jest tyle fajnych młodych dziewczyn z super dykcją po wydziałach wokalno aktorskich np. spiewaja w Acantusie i nigdzie ich nie chcą, a taką po znajomosci zatrudniaja i dlatego ten kraj wyglada jak wyglada układy a nie talent sie licza , ona jest słaba i nie ma talentu, dodatkowo udziwiekowienie polskich filmow to totalna lipa od lat z malymi wyjątkami

Gineska

Dykcja Kijowskiej i sapanie Dorocińskiego powodują, że już w połowie filmu odechciewa mi się oglądać go dalej.

ocenił(a) film na 6
perun_6

Dokładnie. U mnie ten sam problem. Film fajny, ale dźwięk tak drażnił, że oceniam jak całość o punt mniej.

ocenił(a) film na 5
perun_6

Zgadza się. Koszmar! Z tym, że muzyki to tu praktycznie nie ma, film jest celowo jej pozbawiony, nawet przy napisach końcowych jest głucho. Odebrałem to jako takie silenie się na oryginalność za wszelką cenę.
PS. nie widziałem początku tego filmu.

perun_6

Problem dźwięku w filmie polskim nie jest nowy. Chyba tylko kino nieme sobie z nim radziło:).

ocenił(a) film na 7
perun_6

zgadzam się, dźwięk mnie zszokował,oglądałam w nocy i nie szło zrozumieć a w szczególności co mówi Maria Niedzielska , z jej ust tez nie mogłam wyczytać bo ma tzw "martwe"usta podczas mówienia

marcalina

zgadzam się

ocenił(a) film na 8
perun_6

Zgadzam sie. Dzwiek fatalny!

ocenił(a) film na 8
perun_6

Jednakże gdy doczekamy w Oscarowych wyścigach kategorii "najgorzej udźwiękowiony film" z pewnością będziemy bezkonkurencyjni :)

bejziczek

Trafione w samo sedno ;)

ocenił(a) film na 7
perun_6

Dokładnie... Mamy świetną łódzką filmówkę, świetnych operatorów, a co z dźwiękowcami? Sprzętu nie ma czy umiejętności brakuje? :/ Ile się trzeba nawysilać, żeby usłyszeć, a potem zrozumieć co gadają w polskich filmach....

użytkownik usunięty
perun_6

Dźwięk leży, ale głównie przy dialogach. To jest to co mnie najbardziej zawsze irytuje w polskich filmach. Dobrze słychać silnik, słychać kroki, skrzypienie podłogi, drzwi, ale nie słychać dialogów! Dodatkowo ta dykcja.... no tragedia, zwłaszcza głównej aktorki. Jak to jest możliwe żeby tak seplenić? Wypowiadać kwestie z lekko uchylonymi ustami? Czego ich uczą w tej szkole filmowej...

Często dobrzy, nawet znakomici teatralni aktorzy, w filmie mamroczą coś pod nosem. Nie wiem, czy to taka maniera reżysera czy co. Weźmy na ten przykład Grabowskiego i serial Pitbull. Po pierwszym obejrzeniu ledwo go rozumiałem. Do tej pory niektóre słowa są dla mnie zagadką.

perun_6

Dobre

perun_6

Zgadzam się. Fabularnie - bardzo dobry. Dźwiękowo - koszmar!

ocenił(a) film na 8
perun_6

Zgadzam się. Dźwięk w polskich filmach to totalna porażka. Od lat zresztą.

ocenił(a) film na 7
majkalipcowa

Byłem na tym filmie w kinie i również miałem problem z usłyszeniem coniektórych słów. Dźwiękowcy chyba spali na planie.

ocenił(a) film na 8
perun_6

Mnie się wydaje, że często jest to celowe!
A przynajmniej w przypadku tego filmu...Bohaterowie mówią często bardzo cicho i bardzo niewyraźnie i jak słyszę krytykę ludzi, że aktorzy mają problemy z dykcją to śmieje się mocno i trochę wkurzam, bo to właśnie O TO CHODZI! Po w prawdziwym życiu nikt-zwłaszcza w emocjonalnych sytuacjach- nie mówi perfekcyjnie, nie dba o dykcję! Byłoby śmieszne gdyby aktorzy odgrywając taka scenę mówili w ten sposób!

ocenił(a) film na 7
przemofan

Też prawda, było by to sztuczne, takie deklamowanie

ocenił(a) film na 8
przemofan

To znaczy, że widz nie musi wszystkiego słyszeć bo gadają sami do siebie pod nosem? Chyba jednak nie do końca masz rację.

ocenił(a) film na 7
przemofan

Przemofan: wreszcie jakaś rozsądna opinia! Poza tym, albo ja mam wyjątkowo dobry słuch, albo naprawdę nie od rzeczy są te wyniki badań mówiących o tym, że od głośnego słuchania muzyki (w słuchawkach, na imprezach i koncertach) ponad połowa ludzi po trzydziestce ma słuch staruszków. Nie przesadzajmy, sceny "mamroczące" to te intymne/emocjonalne -- nikt tam nie wchodzi na wyżyny krasomówstwa, więc czego się nie wysłyszy, tego można się domyślić. (Ja słyszę 99%, conajmniej).

przemofan

To w takim razie wytwórnia powinna dawać napisy, chyba, że twórcy uważają, że widzowie umieją czytać z ruchu warg.

ocenił(a) film na 3
Carlito78

No niestety seplenienie Kijowskiej niszczy skutecznie nieliczne walory tego filmu. :(

ocenił(a) film na 8
perun_6

Film w porządku, dźwięk momentami koszmarny.... no cóż...

ocenił(a) film na 6
perun_6

To fakt, strasznie stresująco ogląda się film kiedy trzeba wstrzymywać oddech gdy aktorzy coś mówią, szczególnie główna aktorka, dużej części jej kwestii nie dało się zrozumieć. Matko co za dykcja, powinna by dubbingowana. Można dostać zawału gdy po jej kwestii nagle pojawia się dźwięk z otoczenia który nagle jak nie huknie. Nawet ćwierkanie wróbli lepiej słychać.
Czy to kwestia oszczędności używa się dźwięku wyłącznie z planu bez obróbki dźwięku i osobnych nagrań.
To ciekawe że starsze filmy mają najczęściej świetne udźwiękowienie, nawet te niskobudżetowe.

ocenił(a) film na 4
perun_6

Ponadto fatalna dykcja Kijowskiej. To już nie uczą prawidłowej wymowy w szkołach filmowych? Większość dialogów z jej udziałem jest niezrozumiała.

perun_6

Faktycznie, tak jak piszesz, dźwięk kompletnie do bani

ocenił(a) film na 9
perun_6

Nie , nie , nie. Nie zgadzam się z opinią tu panującą w kwestii słabego dźwięku no niestety uważam ,że jest wręcz odwrotnie. Przykład : Amator , Trzy kolory niebieski , początkowa scena Bękarty Wojny gdzie nagłośnienie dźwięków tła jest mocniejsze. Uwielbiam właśnie taki efekt który wspaniale zgrywa się tworzeniem scen kręconych z kamerą w ręku.
Sposób wymowy Marii to jej osobowość w tym filmie tak jak gluty Adeli w Życiu Adeli.

perun_6

Jak w kraju nie ma dobrych, to niech sprowadzają ich z zagranicy

perun_6

Prawda.Cos wytm dzwieku jest w tych polskich filmach od LAT !!!

perun_6

Czy warto zobaczyć ten film?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones