PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=896}

Miś

7,8 340 168
ocen
7,8 10 1 340168
8,1 34
oceny krytyków
Miś
powrót do forum filmu Miś

...dzisiaj, w 2015, po raz drugi. Owszem, ładny motyw miś contra chochoł. Ale tylko ładny. Reszta zaś... no cóż... niczego nie urywa. Dla mnie jeden z najsłabszych filmów Barei. Będę wdzięczny za wyjaśnienie, czym należy się jarać.

ocenił(a) film na 10
Orgelbrant

Konopią indyjską :) Eee ee co ja miałem napisać? .A tak . Już . Zajarasz ,obejrzysz ,zrozumiesz :):):):)

ocenił(a) film na 3
kalifkol

To jest bardzo dobry pomysł :)

ocenił(a) film na 10
Orgelbrant

A tak na serio. Miś jest filmem gdzie humor głównie opiera się na absurdach PRL-u. Teksty są niesamowite ,dodając do tego sytuacje (także są mistrzowskie ),Bareja osiągnął to ,czego jeszcze długo nie zobaczymy w kinach.

ocenił(a) film na 3
kalifkol

No, to wiem. Pamiętam zresztą (niestety) PRL... Kultowe teksty z Misia też nie są mi obce. Po prostu bawię się lepiej na innych filmach Barei. Ten jakoś mi nie podchodzi. Nie wiem, czemu...

Orgelbrant

Chodzi o to, że obejrzałeś go dopiero drugi raz (i to po takiej przerwie). Inne filmy Barei pewnie widziałeś dziesiątki razy, stąd są dla ciebie kultowe. Ja od małego muszę Misia obejrzeć chociaż raz w roku :)

ocenił(a) film na 10
Orgelbrant

Jesteś po prostu za mało rozumny na ten genialny film, Rejsu pewnie też nie czaisz, za to np. Poranek Kojota w jednym paluszku? żenada.

ocenił(a) film na 10
reynewan79

Nie atakuj go,facet tylko napisał ze nie podchodzi mu Mis. Nie zmieszał filmu z szambem i pomyjami jak to robią etatowi idioci filmwebu..Może gdy obejrzy 3 raz to dostrzeże coś więcej.

ocenił(a) film na 10
kalifkol

Może i tak, lecz dla mnie Miś to więcej niż film i ocena "3" jest nie fair, i gdzieś mam czyjś gust (to tak jakby miłośnik disco polo powiedział że Pink Floyd to gówno, i co miałby rację?!) to obraza, ten film jest genialny! nie zmieniłbym żadnej sceny, czasem oglądając go po raz ...nasty, coś mnie jeszcze zaskakuje jak np. Minister siada na fotel na który Ryszard wcześniej rzucił stertę ubrań, ma tyle smaczków, a cytaty, sceny z zającem, pijanymi końmi, z policyjną obławą na drodze!!! Geniusz
i to że ktoś krzywdzi film tylko dlatego że go nie rozumie, to jet właśnie bezczelność, pewnie gdyby popatrzeć głębiej na jego profilu, takim crapom jak American Pie dawał ósemki !

ocenił(a) film na 3
reynewan79

Kolego, moje oceny na FW są subiektywne. Moje własne. I na mój użytek. Bardzo mi przykro, że Twój kultowy film nigdy mi się podobał, ale gusta są różne. Dla mnie ten film jest słaby, ale nie awanturuję się, jeśli ktoś uważa go za arcydzieło. Każdy ma prawo do własnej oceny. I nawet jeśli nie rozumiem "Misia" to też mam do tego prawo.
I tak! Miłośnik disco polo, który powie, że Pink Floyd to gówno subiektywnie ma rację. Bo co? Będzie ściemniał, że mu się podoba, jeśli mu się nie podoba? Chcesz, żeby po świecie łaziły same klony Twojej osoby czy żeby Twoje zdanie i twój gust był jedynie obowiązujący? :)
I wierz mi, nikt nie krzywdzi filmu wystawiając mu niską ocenę. Film to nie niesprawiedliwie przez nauczyciela potraktowane dziecko...
Poza tym zastanów się... może Ty z kolei nie rozumiesz głębi, smaczków i artyzmu takich filmów, jak "American Pie", czy innych, które uważasz za crapy?
PS. I czemu takiego bezczelnego typa, jak ja, zapraszasz do znajomych na FW? :)

ocenił(a) film na 10
Orgelbrant

Bo mi przeszła pierwsza złość, i chciałem sprawdzić nasze gusta. ;)
A co do "moich klonów" oczywiście że nie chciałbym, ale nie zgodzę się że fan disco polo ma w takiej sytuacji rację, bo diabli niech biorą subiektywność gdy mi ktoś powie że piosenka o majteczkach w kropeczki jest lepsza czy ważniejsza od np. Murów Kaczmarskiego.
Wiesz boli także to że masz swój wiek, mówisz że widziałeś Misia już w 81r. a mimo to zjechałeś go tylko dlatego że go nie rozumiesz, nasz "spór" przypomina mi moją wymianę zdań z kolegą który "zjechał" z błotem American Beuty, tylko dlatego że go ie zrozumiał, przyznał że Kevin Spacey był świetny ale to film nie dla niego itd... Po prostu to czego dobrze nie rozumiemy, nie znamy, jest podejrzane, więc ciągła asekuracja (niska ocena) na wszelki wypadek ;) peace
ps. chciałem zmienić mój pierwszy agresywny post, ale nie wiem jak sorry.

ocenił(a) film na 10
reynewan79

Zależy jak na wszystko patrzymy. Nie jestem fanem disco polo (nie trawie tego),lecz myślę ze na imprezie nawaleni ludzie raczej woleliby wysłuchać majteczek w kropeczki,a mury Kaczmarskiego pasują idealnie na kameralne party przy ziole.
Naprawdę mało mam ocenionych filmów poniżej 4,tylko wybitne szmiry.Jeśli mam do czynienia z filmem który jest na swój sposób bardzo dobry ,lecz mi nie podszedł , to odhaczam jako obejrzany lecz nie wystawiam mu oceny.Moim zdaniem takie podejście jest fair .

ocenił(a) film na 3
reynewan79

reynewan79 -- spoko... Nie musisz zmieniać postu. Też mi się zdarza reagować ostrzej, niż bym to zrobił na spokojnie. Nie obraziłem się :)
Zaznaczam jednak, że "Misia" nie zjechałem, a jedynie napisałem, że mi się nie podoba. To różnica i mam nadzieję, że to dostrzegasz? Tak jak wspominałem. Oceny na FW wystawiam dla siebie. Kiedyś bym prowadził dziennik i zapisywał. Dziś tę rolę pełni ten portal. Gdybym był recenzentem filmowym i wystawiał oceny zwracając uwagę na różne aspekty filmu, ocenę dałbym z pewnością wyższą... Ale gdyby starać się być obiektywnym to żaden film czysto rozrywkowy nie powinien mieć wyższej oceny, niż tzw. kino ambitne. Niemniej ocena na 3 to przecież nie jest najniższa nota w skali 10-punktowej. 30% wystarcza do zdania matury! Ja rozumiem, że jest tendencja typu: "film to gniot i gówno, więc nie mogę dać więcej niż pięć", ale dla mnie 5 to, jak wynika z arytmetyki, film po prostu średni, czyli większość filmów w ogóle (kalifkol -- to też do Ciebie :)
PS. A jak masz ochotę sprawdzać nasze gusta, reynewan79, to niech Ci będzie. Zaakceptuję Cię w znajomych. Tylko nie krzycz na mnie zanadto. Moje oceny bowiem często różnią się diametralnie od średniej :) a dychę potrafię dać zarówno kreskówce czy "Gwiezdnym Wrotom", jak i Greenawayowi czy "Złodziejom rowerów"...

ocenił(a) film na 10
Orgelbrant

Cóż , sądzę ze Mis jest majstersztykiem, poziom absurdu jest wysoki,w dużej dawce,takiego nie znajdziesz w żadnym polskim filmie.Moze dla ciebie jest tego za dużo.Ale tak sobie myślę ze 3 zdecydowanie krzywdzi ten film.Gra słów wymiata,(chciałbym znać komedie która stoi na tym samym poziomie tekstowym a nakręcona była po 90 roku.

ocenił(a) film na 10
kalifkol

Otóż to, nie ma!

ocenił(a) film na 10
Orgelbrant

No i oglądałem twoje oceny, niektóre bardzo podobne, kosmetyczne różnice, i tylko ten Miś! (no może jeszcze Życie jest Piękne, bardzo nisko) a poza tym to nic mnie nie zdziwiło, Josey Walles trochę słabo, bo u mnie ma 10 ;) Uwielbiam Clinta !

ocenił(a) film na 3
reynewan79

reynewan79 - Proponuję na razie poprzestać na tym. Może miałem zły dzień? Obiecuję, że za rok czy dwa pooglądam jeszcze raz "Misia" i, być może, zrewiduję ocenę :)
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
Orgelbrant

Jakim cudem obejrzałeś Misia tylko 2 razy na przestrzeni 35 lat? :D

ocenił(a) film na 3
rozkminator

Jakoś tak wyszło... Przepraszam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones