PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=385852}

Miasto ślepców

Blindness
6,3 36 322
oceny
6,3 10 1 36322
4,9 9
ocen krytyków
Miasto ślepców
powrót do forum filmu Miasto ślepców

Mam tą przewagę nad innymi filmwebowiczami że nie czytałem książki niejakiego
portugalskiego komunisty!! Jeśli chodzi o sam film to choć komunistą nie jestem to nie
wciągająć się w politykę dobrze zostały ujęte zjawiska między ludźmi.Przede wszystkim gdy jest
epidemia ślepoty to kroki o powstaniu "ślepego Aushwitz" bądź "Quantanamo" zostałyby na
pewno podjęte jedynie politycy karmiliby chrzanem że to humanitarne bo osadzeni dostaliby
pożywienie czego brakowało w Oświęcimiu itp.Gdy ślepa jest jedna,dwie osoby to 99% z dobrego
serca albo żeby nie wyjść na sukinsyna tej osobie pomaga jeśli zachodzi taka
konieczność.Jeśli jest kolonia ślepoty, nie widzi także hołota o mentalności blokersa,kibola czy
jak tam zwał, w pobliżu żadnego patrolu to taki król 3 sektora i jego ferajna na pewno zachowali
by się tak samo.Film pokzuje że wszyscy jesteśmi dobrzy,źli coś pomiędzy dobrem i złem, bez względu czy
jesteśmy sprawni czy kalecy.W moim przekonaniu ten film ukazał to nie żle!

ocenił(a) film na 6
dzonydep

Jestem właśnie po przeczytaniu dzieła Jose Saramago-kontrowersyjnego ale na prawdę dobrego dzieła.Po przeczytaniu na DVD obejrzałem film i postnowiłem obniżyć notę z 10 na 6.Wg ksiązki film się dobrze zaczynał,jednak gdy "ślepe Aushwitz",było w rozkwicie,a zwłaszcza po opuszczeniu szpitala,akcję można nazwać ODEGRANE WG POWIEŚCI,postaci starca z opaską,kobiety w ciemnych okularach,sześciolatka nawet okulisty były symboliczne,jedynie Julia Moore grała za wszystkich.Wiadomo,że zaden film nie bedzie lepszy od ksiązki,ale tu zbytnio poszli na skróty.Film obecnie w mojej ocenie nie jest ch..y ale przecietny1

ocenił(a) film na 5
dzonydep

jesteś chory. i po co czytasz książki "komunistów"? tylko ci to szkodzi

dzonydep

Faktycznie, jeśli chodzi o samą fabułę, to obraz pełen niedorzeczności, absurdów i niezrozumiałych zachowań. Jednak ma dość mocne przesłanie socjo-psychologiczne. Pokazuje zasadę zachowań stadnych w rozmaitych sytuacjach - walki o życie, chęci przetrwania, chęci zachowania godności, itd. Jak ktoś zauważył, każdemu społeczeństwu, każdej grupie przydałaby się od czasu do czasu taka okresowa epidemia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones