PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=385852}

Miasto ślepców

Blindness
6,3 36 335
ocen
6,3 10 1 36335
5,2 13
ocen krytyków
Miasto ślepców
powrót do forum filmu Miasto ślepców

czyli co ona oślepła na końcu czy jak?
cz to była metafora z jej ślepnięciem?

ocenił(a) film na 8
annakrushnic

W książce oślepła na prawdę. Jeżeli dobrze pamiętam to jedyną ważną różnicą pomiędzy książką a filmem był podział ośrodka kwarantanny - w książce podzielony był na strefę dla niewidomych oraz dla widzących, którzy mieli styczność z nimi. Gdy zaczynali ślepnąć mieli przechodzić korytarzem do strefy dla niewidomych. Widać było że film miał być dokładnym odwzorowaniem książki (na tyle, ile to możliwe oczywiście). Pozdrawiam i polecam film jak i książkę.

ocenił(a) film na 10
kodzo1

od razu po obejrzeniu filmu poleciałam do księgarni.
ale w książce ona nie ślepnie.
'...po czym podniosła głowę i ujrzała nad sobą białe niebo. Teraz na mnie kolej, pomyślała i ze ściśniętym sercem opuściła wzrok. Miasto nadal tam było.'
co oznacza, że widziała miasto - nie straciła wzroku - widziała miasto (jak w filmie)

popraw mnie jeśli się mylę :)

ocenił(a) film na 8
annakrushnic

Oczywiście masz rację. Książkę czytałem dawno i w pamięci utkwiło mi jedynie to, że pomyślała że ślepnie. Poza tym, w filmie również "miasto nadal tam jest". Dziękuję za wyłapanie pomyłki, następnym razem wpierw zajrzę do źródła dla pewności :) Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones