PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637019}
6,4 172 256
ocen
6,4 10 1 172256
6,2 30
ocen krytyków
Miasto 44
powrót do forum filmu Miasto 44

Dialogi

ocenił(a) film na 3

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego w polskich filmach dialogi są tak niezrozumiałe ? Miasto 44 jest kolejnym negatywnym przykładem. Aktorzy coś klepią pod nosem, kompletnie jest to niezrozumiałe. Doszło do tego, iż włączyłem w TV polskie napisy, żeby wiedzieć co aktorzy mówią. Doszło do tego, że ja będąc Polakiem lepiej rozumiem angielskie dialogi niż polskie. Więc problem leży gdzieś w montażu...

ociechoba

Nasz język widocznie jest taki... Brzydki, że sami go nie rozumiemy. W kolejnym filmie o wspaniale bohaterskiej Warszawie - 1920 - jest jeszcze gorzej. Glosne tratatata i murmurando ludzi.

picar

Nie, to kwestia fatalnej dykcji aktorow polskich i fatalnego udzwiekowienia

picar

"Brzydki, że sami go nie rozumiemy."

Pier_dolnij się w łeb baranie...

picar

Jakoś w filmach z lat 70, 80 czy 90 aktorzy nie mruczą pod nosem.

ociechoba

nie wiam jak wy ale chwilami mialem wrażenie że dialogi byly z wojny polsko - ruskiej masłowskiej ;) ogółem dziwny ten film był jakiś , ni z gruchy ni z pietruchy

ociechoba

Polska kinematografia ma w ostatnim czasie spore problemy z dobrym udźwiękowieniem. Przykładem choćby ostatni Pitbull. Reżyserów mamy, operatorów mamy problem, dźwiękowców niestety nie:(

ocenił(a) film na 7
sizher

Racja, ja z dialogów w ostatnim Pitbullu rozumiałem może połowę, na serio.

sizher

zawsze tak było. że dźwiękowców mielismy do doopy, weź np takie filmy czy seriale Barei, tam morda z dialogiem sie nie składa

ocenił(a) film na 7
ociechoba

Ale nagłośnienie dialogów w polskich filmach kinowych to tradycyjnie tragedia - jakoś w serialach tego problemu nie ma a w kinowych ci aktorzy tak mruczą do siebie pod nosem że się trzeba domyślać o co chodzi

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
ociechoba

Pod każdy polskim filmem musi się zdarzyć wpis narzekaczy na niezrozumiałe dialogi. Właśnie obejrzałem Miasto 44 a w ostatnich dniach również Piłsudskiego, Kler, Obławę, 7 Uczuć ....i nie mam najmniejszych problemów ze zrozumieniem dialogów
Nie wiem czy autorzy tych wpisów powinni iść do laryngologa czy po prostu lubią sobie ponarzekać
:)

Otas

To włącz film z lat 80 i porównaj ścieżkę dźwiękową z dzisiejszym bełkotem.

ocenił(a) film na 3
ociechoba

Ale to w wielu polskich filmach tak jest, w pitbullu to już w ogóle tragedia. Ale również to się zdarza w bajkach gdzie jest polski dubbing. Wczoraj oglądałem toy story 4 i tam też w połowę to trzeba się wsłuchiwać jak emeryt

ocenił(a) film na 4
danielegia18

W Toy Story 4 wszystko dobrze było słychać. ;)

ocenił(a) film na 6
ociechoba

Akurat w tym filmie nie było z dźwiękiem aż tak źle..

ociechoba

Xdddddd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones