PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637019}
6,4 172 256
ocen
6,4 10 1 172256
6,2 30
ocen krytyków
Miasto 44
powrót do forum filmu Miasto 44

Zakończenie fajnie pomyślane, porównanie Warszawy tej zburzonej przez powstanie i odbudowanej dzisiejszej .Podobało mi się :)
A film ogólnie niezły, efekty fajne i gra aktorska nie jest zła.
Wzruszający, ale nie jakiś wyciskający łzy.
Myślę że każdy co zastanawia się czy obejrzeć czy nie, powinien obejrzeć :)

ocenił(a) film na 7
Weronikaaa_fw

Mnie też się bardzo to podoba Warszawa z 1944 i 2014 ta wizja wyszła akurat kapitalnie,to niesamowite że tak zniszczone doszczętnie miasto jest teraz tętniącą życiem metropolią.

ocenił(a) film na 7
JOHN90

No właśnie :)
Ładnie powiedzianee

ocenił(a) film na 1
Weronikaaa_fw

To zrzynka z zakończenia "Gangów Nowego Jorku".

ocenił(a) film na 7
GhostFace

No niby tak , ale teraz mamy Warszawę :)
ooj mnie się podobała .

ocenił(a) film na 10
Weronikaaa_fw

dla mnie film nie był wzruszający,raczej wstrząsający.Po tym,jak film się skończył,ludzie na sali raczej nie płakali,tylko wychodzili oniemiali.Nikt się nie odzywał.Jak zwykle po filmach słyszę rozmowy,tak tutaj była całkowita Cisza (specjalnie pisana dużą literą).

ocenił(a) film na 7
bart13

Wzruszający momentami też trochę był :)
No ale zgadzam się z tobą. Ludzie oddali tak jakby "hołd" temu filmowi.

bart13

Miałem podobnie. Z licznych komentarzy tu na forum wnoszę, że Twórcom filmu udało się przybliżyć (w taki dość niestandardowy sposób) wielu współczesnym widzom tragedię tamtych dni, okropny los wielu powstańców i cywilów. Lekcja z filmu była jednoznaczna dla mnie: Nie pcha się ludzi do walki bez dobrego rozeznania sytuacji. Walczy się do ostatka, gdy nie ma innego wyjścia, a nie szermuje życiem narodu bez należytej wiedzy.

Weronikaaa_fw

Obawiam się, że scena z przemianą Warszawy 1944 w Warszawę 2014 to najmocniejszy moment tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones