PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637019}
6,4 172 131
ocen
6,4 10 1 172131
6,2 30
ocen krytyków
Miasto 44
powrót do forum filmu Miasto 44

Spodziewałem się dobrego kina ukazującego jak wyglądało Powstanie Warszawskie, otrzymałem jednak film z latającymi złotymi kulami które lecą i krążą koła. Dodatkowo dubstep jak w jakimś hardstyle party i bohaterowie nie grzeszący inteligencją. Ot co obrońmy szpital bez planu bez pomysłu, idźmy i ich rozwalmy.....

ocenił(a) film na 3
HorrorManiak

Bo reżyser chciał się podlizać młodej widowni, ale on ma nas chyba za kompletnych matołów, którym trzeba zapodać coś z gore i coś z telenoweli, koszmarek kompletny mu wyszedł, a nie film o tragedii zamkniętych w hitlerowsko-ruskim kotle Polaków.

ocenił(a) film na 4
olaf_ka

Najbardziej mi brakuje takich prawdziwych Powstańców, w tym filmie wszyscy byli sztuczni, czytałam, że Powstańcy, którzy konsultowali film przed ostatecznym kształtem są całkowicie oburzeni taką konstrukcją osobowości.

sprzataczkaaa

totalna bzdura. Powstańcy zachwyceni, pooglądaj internety: youtube.com/watch?v=fBAEoOFM1nw

ocenił(a) film na 4
sylviaplath0

No jasne, czy ja jestem pelikanem, żeby się nabrać na parę wypowiedzi typowo reklamowych? A nawet z nich przebija podtekst 'z braku laku i kit dobry', no i to wszechobecne stwierdzenie, że teraz to młodzi zrozumieją, po takiej łopatologii no przecież muszą, tym bardziej nie mogą nie być wdzięczni za teledyskowy bonus.
Może Ty poczytaj trochę artykułów http://natemat.pl/71069,miasto-44-powstancy-krytycznie-o-filmie-miasto44, no i ten http://splay.pl/2014/09/23/niejasnosci-filmu-miasto-44/ uzmysławiający rodowód deszczu krwi, fraszka Gajcego jest makabryczna, sam fakt jest makabryczny, a scena w filmie jest zrobiona w duchu taniego horroru.

ocenił(a) film na 9
HorrorManiak

Może chodziło o to by pokazać tych ludzi jako zwykłych uczni gimnazjum lub liceum tak żeby postacie były podobne do współczesnej młodzieży, a nie do do jakiś uber-ludzi typu kamienie na szaniec. Ze uważali to za dobra zabawę do czasu, żeby imponować dziewczyną itd. Że to było takie "trendy" pokazać Niemcom że oni to ich sami z jednym pistoletem pokonają. Dobrze pokazany brak realizmu w planach i działaniach młodych ludzi.

Mama wrażenie że sztucznie gloryfikujemy powstańców a to byli przecież zwykli ludzie, wiec Komasa wpadł na pomysł żeby trochę ich uwspółcześnić a nawet przesadzić tak, by ostatecznie odebrać "pomnikowość"

ocenił(a) film na 6
Bartek_36

Nie znam zamierzeń reżysera.. czy chciał im odebrać "pomnikowość" czy nie... mam mieszane uczucia co do tego filmu i nie wystawię mu żadnej oceny.. a średniej nie chcę wyciągać. Gdyby mi reżyser powiedział co chciał ukazać, to może bym się pokusił o ocenę.. a tak.. z jednej strony straszna szmira.. z drugiej jest coś głębszego co powoduje refleksję.. Oglądając ten film właśnie takie uczucia mną "targały"... może to był zamiar reżysera?

ocenił(a) film na 9
Labavi

No Prosze Cię Stawka większa niz Zycie na 5 i Miasto na 6 - załamałem się ;)

ocenił(a) film na 6
Bartek_36

Po pierwsze, to "Stawka większa niż śmierć".. bo serial "Stawka większa niż życie" akurat mi się podobał. A te filmy tak oceniłem, bo tak te filmy odbieram, ani to rewelacja żadna ani żadne dno, ot coś dobrego, coś kiczowatego.. i wyciągnąłem z tego średnią. Nie łam się, tutaj każdy ma prawo do własnego zdania i własnej oceny filmu.

ocenił(a) film na 7
Bartek_36

Może i pomysł dobry, ale mógł już sobie odpuścić śmieszne sceny rodem z matrixa - jak zobaczyłam scenę z nabojami to rykłam śmiechem. No a poza tym - gdyby kogoś zestrzelili z czołgu, to wątpię że by cokolwiek z niego zostało - a ta dziewczyna jeszcze rozmawiała z głównym bohaterem! Oprócz tego, fatalny dobór muzyki. I nie mówię tu o tak oczywistych rzeczach jak dubstep, ale o scenie ostrzału cmentarza, gdzie znikąd zaczyna śpiewać Niemen... ŚMIECHU-WARTE. Oczekiwania wielkie i chyba jeszcze większe rozczarowanie. Tylko Wichłacz jako tako wyszła z tego obronną ręką.

ocenił(a) film na 9
different_blond

Ciekawe na ile oceniłaś Romeo i Julię z DiCaprio?

ocenił(a) film na 7
Bartek_36

Nie oglądałam

ocenił(a) film na 5
different_blond

Dziura w brzuchu wielkości futbolówki, a główny bohater drze jape WSTAWAJ parę razy pod rząd! Kuuu.wa no nie. Po prostu no nie..

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
remiofthedead

Hahahaaa ,dobre,xD

kalifkol

Co cie smieszy? Chamówa? Od kiedy ludzie ublizaja sobie tylko dlatego ze maja rozne zdania na ten sam temat?

ocenił(a) film na 5
marta490

Nie wiem, ale takie szykanowanie już właściwie pamiętam od czasów podstawówki, czyli mniej- więcej od 11 lat.

ocenił(a) film na 8
marta490

Rozśmieszyło mnie ? Oczywiście ze tak, remiofthedead odpowiedział dosadnie typowi który nie ma dystansu do tego filmu. Jeśli doszukiwał się realizmu to zawiódł się srodze,i niechaj z tym śpi,a nie smutki wylewa.Zresztą wypowiedz horrormaniaka jest zerznięta od innych forumowiczów.
Zostało nakręconych trochę filmów o PW, może by lepiej w tamte filmy się zagłębić jeśli coś nie pasuje w tym obrazie, a nie płakać w rękaw.

użytkownik usunięty
HorrorManiak

Najgorsza jest amerykanizacja - cały czas miałem wrażenie, jakbym oglądał jakieś amerykańskie kino efekciarskie w stylu Michaela Baya, tylko że postacie mówią po polsku. Z produkcji o wojnie o wiele bardziej wolę Czterech Pancernych (w sumie aktorzy tam grający jeszcze pamiętali wojnę), tam po prostu czuć polskość, której w "Mieście 44" nie czuć ani odrobinę.

ocenił(a) film na 8
HorrorManiak

No ale tak właśnie wyglądało powstanie... Młodzi ludzie rzuceni na żer, bez broni, przeszkolenie, bez szans. Za to z głowami napchanymi patriotycznymi hasłami i jeszcze gorszymi hasłami o wyzwoleniu Warszawy... Niestety, nasi dowódcy się nie popisali, skazali tych ludzi na pewną śmierć. To byli młodzi ludzie, w większości maturzyści, gimnazjaliści i między 17 a 30 rokiem życia. Niewielu z nich miało pojęcie o wojnie, ale za to każdy z nich miał pojęcie o obowiązku wykonania rozkazu. No i oczywiście - trudno się dziwić, że chcieli się zemścić na Niemcach za okrucieństwa okupacji. Szkoda tylko, że ktoś im na to pozwolił, jeszcze ich do tego zachęcał. Poczytaj trochę o powstaniu, ale nie tylko podręczniki gloryfikujące. Pomyśl czasem samodzielnie. Co do muzyki - mnie osobiście nie przeszkadzały tam kawałki współczesne, nawet dobrze pasowały do momentów filmu. Muzyka nie zawsze musi pokrywać się z czasem, w jakim toczy się film. Zresztą, na ścieżce dźwiękowej nie ma tych kawałków, są tylko utwory napisane na potrzeby filmu.

KrecikJ23

To poczytaj Zośkę i Parasol bądź Kolumbowie rocznik 20.

ocenił(a) film na 8
exar_3

Sęk w tym, że czytałam i "Kolumbów" i "Kamienie..." i jeszcze całą górę książek historycznych (czyt. naukowych). Akurat mam niejakie pojęcie o tym, jak wyglądało powstanie warszawskie i dlaczego zostało w ogóle wywołane. Ale nie trzeba mieć Bóg wie jakiej wiedzy, żeby mieć świadomość, iż liczenie na pomoc Armii Czerwonej to szczytowa naiwność i głupota. A co do "Kolumbów" to akurat scena kiedy (w filmie) powstańcy idą kanałami mnie żywo przypominała tę z książki Bratnego...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones