PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637019}
6,4 172 220
ocen
6,4 10 1 172220
6,2 30
ocen krytyków
Miasto 44
powrót do forum filmu Miasto 44

Sam film zasługuje max na 3-4/10.
Standardowo jak w 95% polskich produkcji jeden punkt odjęty za dialogi, które są niezrozumiałe, wypowiadane jakby z pełnymi ustami.
Kolejny minus za spadający deszcze ludzkich fragmentów ciał, muzykę techno (którą się datuje na lata '90) i wiele innych absurdów pokazanych w tej produkcji.
Łącznie 1/10

ocenił(a) film na 1
jack78

Zapomniałem jeszcze dodać.
Scena w kanałach jak z japońskiego horroru niskobudżetowego.

jack78

Wiesz że ten deszcz ludzkich kończyn miał miejsce naprawdę ?

ocenił(a) film na 7
DR16

Ktoś jest zły że film ma tak dobre opinie i dostał wczoraj kilka nagród, i musi się wyładować :))

ocenił(a) film na 3
DR16

Prawdą jest to co piszesz , natomiast nie jest prawdą to JAK przedstawiono to w filmie i o to się tu wszystkim rozchodzi (z nieba nie leci nic innego jak deszcz krwi i ludzkich resztek) Natomiast sam fragment z upadającą dłonią na dach samochodu jest obliczona tylko i wylącznie na tanią chęc wywołania emocjonalnego efektu - jest nachalny i dziecinny. Całe zajscie razi to sztucznością sytuacji.

Czytałem kiedyś relacje kombatanckie z tego zdarzenia (to chyba było na kilińskiego) i można było naprawdę zrobić to w szokujący ale nie w tak sztuczny sposób jaki nam zaserwowano.



jack78

Zgadzam się. To się nie da obejrzeć. Zamiast prawdziwego powstania zobaczyłem film gore klasy B. 3/10

ocenił(a) film na 8
Franio

dający 1/10 to zwykli idioci, tyle w tym temacie. Dziękuje, dobranoc!

basy1906

A ty kochasz Komorowskiego dając dając 9

ocenił(a) film na 7
jack78

To techno w trakcie seksu bez sensu, podobnie jak wcześniej podczas pocałunku. Nie wiem po co te sceny. Motyw w kanałach też.
Ktoś widać chciał być "na czasie".Mimo to film jest naprawdę fajnie zrobiony. Wstydu nie ma oprócz właśnie tych momentów.
A co do dialogów, to czas żebyś zaopatrzył się w aparat słuchowy skoro nie zrozumiałeś choć jednego dialogu. Nigdy nie miałem problemów z dialogami w polskiej produkcji, coś ci się ubzdurało.

ocenił(a) film na 8
jack78

Qrwa ze tak powiem!! Jak by byl 'amerykanski' to bylby zajebisty? Film o polakach, nie o zydach, pokazujacy prawde a 'slabo rozumiane dialogi' i inne bzdety zeby tylko sie dop.. do polskiego filmu to juz sprawa dziesiecio rzedowa i problem danego odbiorcy.

ocenił(a) film na 8
oZeta

Poza tym jest świetnie zrobiony.

ocenił(a) film na 7
oZeta

Dobrze napisane, czepialstwo na siłę niektórych ludzi, to kabaret. Techno lata '90! Ja pier.. na pewno reżyser nie wiedział że w czasie II wojny nie było techno, i stąd taki błąd chochlik się wkradł...

ocenił(a) film na 8
Guru_Wyrocznia

Ja uwazam ze to byl celowy zabieg to techno. Rezyser mial w tym swoj cel, moze zeby unowoczesnic ten film, przyciagnac mlodych ? Moze tez mial 100 innych zamiarôw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones