PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38377}

Miasto Boga

Cidade de Deus
8,0 171 689
ocen
8,0 10 1 171689
7,8 24
oceny krytyków
Miasto Boga
powrót do forum filmu Miasto Boga

7/10

ocenił(a) film na 8

Fakt może i aktorstwo dobre no ale to że policja pozwala na takie strzelaniny i rabunki w dzielnicy
to fikcja jak ich mało.Ciekawe jak by wyglądał świat gdzie życiem rządziłby ten co ma broń w ręku i
większą bandę.Ocena jest zdecydowanie zawyżona jeśli ktoś odnalazł w tym filmie jakiś morał to
to że są kraje i miejsca gorsze od Polski;)Moje ocena 7 głownie dlatego że we filmie jest więcej
wad i fikcji niż zalet pozdro

użytkownik usunięty
Kareivis

Obejrzyj sobie jakikolwiek dokument o brazylijskich melinach, bo na razie się ośmieszasz.

ocenił(a) film na 9

Brawo, polać wódki.

użytkownik usunięty
hubiku

:D

ocenił(a) film na 9
Kareivis

Dokładnie "mondralo" policja w Brazylii to najgroźniejsza mafia która jest wręcz nie do zatrzymania. Myślą sobie ,żeby sami się wybili a czasami dla rozrywki sobie zabijają ludzi ze slumsów

użytkownik usunięty
kryszti

aż tak to nie ale zdecydowanie można powiedzieć, że swoje obowiązki ostro zaniedbywują.

ocenił(a) film na 9

Raczej sami często handlują a już nagminnie zbierają haracze i zabijają cywili bez odpowiedzialności

użytkownik usunięty
kryszti

no po części masz rację ale nie wszyscy :/

ocenił(a) film na 9

no toć wiadomo że nie wszyscy, tak samo nie wszyscy naziści byli źli i nie wszyscy muzułmanie są źli

użytkownik usunięty
kryszti


mamy podzielne zdania

ocenił(a) film na 9

A czym jest zdanie podzielne?

użytkownik usunięty
kryszti

tym że Ty masz inne a ja inne :)
wiem że nie o to ci chodzi ale odpowiadam bezpośrednio

ocenił(a) film na 9

Więc co? Uważasz każdy brazylijski policjant , nazista i muzułmanin jest zły?

użytkownik usunięty
kryszti

ja myślałem :P że Ty tak uważasz ale nie zdecydowanie nie (może poza nazistami, nie znam żadnego dobrego nazisty)

ocenił(a) film na 9

ja zaś nie znam jakiegokolwiek nazisty osobiście

użytkownik usunięty

ja też nie znam żadnego nazisty ani dobrego ani złego

Kareivis

Istnieją takie kraje, gdzie rządzi "ten co ma broń w ręku i większą bandę", ale też i przede wszystkim pieniądze. Bo to nie tylko Brazylia. To też np. Meksyk - obejrzyj sobie np. "Człowieka w ogniu" albo "Miasto śmierci".

ocenił(a) film na 10
Kareivis

I tu się kolego mylisz, przyłączam się do głosu poprzedników... są miejsca na ziemi gdzie trafiasz do piekła nie wraz ze śmiercią, a z narodzinami... i te piekła stworzyli ludzie. Życie ludzkie ma tam cenę jedynie kuli, która to życie może odebrać.

ocenił(a) film na 8
PabloTheDragon

Bo dokładnym zastanowieniu się przyznaje wam racje;)Faktycznie nie oglądam filmów dokumentalnych o takich miejscach i może dlatego odebrałem pewne rzeczy nie tak jak potrzeba;)pozdro

ocenił(a) film na 8
Kareivis

z doświadczenia, nie to nie fikcja, chociaż w tej chwili w Rio jest dużo spokojniej

ocenił(a) film na 10
Kareivis

"we filmie" hue hue hue
Po pierwsze to nie bajka, żeby "odnaleźć" jakiś morał -.-
Po drugie pójdź może do szkoły, albo poczytaj trochę książek, niekoniecznie bajek, a dopiero potem bierz się za takie filmy, bo widać mało wiesz o tym co się dzieje na świecie. I tu nasuwają mi się na myśl filmy Kasi Rosłaniec (trochę odpłynęłam ;p) nie twierdzę, że podoba mi się Jej twórczość, ale przy ostatnim, raziło mnie strasznie to, że ludzie dawali strasznie niskie oceny, a ich argumentem było to, że film jest "przerysowany", "takie rzeczy się nie zdarzają". To, że ktoś nie ma styczności z patologią itp, nie znaczy, że to nie istnieje! Że takie rzeczy się nie zdarzają. Bo zdarzają się. I to często. Bardzo. Więc idź razem ze swoją nieświadomością gdzie indziej. Najlepiej do biblioteki. Pozdro.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 10
Kareivis

wypowiadasz sie a sie nie znasz .....;p

ocenił(a) film na 8
Kareivis

Wygląda na to, że w ogóle nie wiesz co się dzieje w Ameryce Łacińskiej. W Brazylii goście zabijają się na środku miasta. W Kolumbii w 200 tysiecznym mieście jest rocznie więcej morderstw niż w całej Polsce, a w Meksyku kartele codziennie się wyrzynają dosłownie. Jak ktoś jest zainteresowany to polecam wpisać w google np. Los Zetas executions i pooglądać jakie rzeczy się tam dzieją - ostrzegam, że filmy brutalne, bo prawdziwe.

Kareivis

hmmm, nie wiem w jakiej jaskini spedziles ostatnie paredziesiat lat ale nie masz jasnego pojecia co sie dzieje w favelach

ocenił(a) film na 8
Mr_Krytyk

Fakt napisałem kiedyś ten temat zupełnie nie interesując się tymi rzeczami teraz już wiem że się myliłem ;)

ocenił(a) film na 8
Kareivis

Po co jechać do Brazylii- w Krakowie niby jest pełno policji, a kolejną osobę posiekali machetami. Handel prochami już jest, jakby broń była bardziej dostępna, dzielnice spłynęły by krwią dużo obficiej

ronin29

A po to że Można by było jechać na mundial gdyby Robert strzelił ;) Brazylia to piękny kraj a Bope to elitarna jednostka specjalna która likwiduje ludzi w podobny sposób jak żołnierze na wojnie, zero tolerancji często nie ponosząc żadnych konsekwencji, również za swoje pomyłki, używając do tego floty wozów bojowych Caveirão z arsenałem który zwalczy każdego naćpanego tonnego montane czy wreszcie chuligana z maczetą w centrum miasta. U nas w Polsce ciężko sobie wyobrazić żeby na krakowskiej nowej hucie np. grom czy cba skutecznie likwidowały dilerów strzelając do nich jak popadnie...wciąż multiogarniająca cenzura wyklucza słowo Korupcja,wpajanie ludziom ciemnoty, ułatwia działania Skurumpowanym Instytucjom. Sądy czy Prokuratury aż po organy ścigania to u nas przecież niezły syf...Panowie w garniturach za 25tyś na to nie pozwolą. Więc równie dobrze po co nam Karnawał, Samba, czy piłka na Copacabanie przecież jest tak zajebiście w Krakowie;)

ocenił(a) film na 8
zeeland

Nie o to mi chodziło. Sam bym pojechał zobaczyć Amazonię i karnawał w Rio. Pisałem tylko o tym, że przemoc na ulicach i rządy gangów już mamy- na razie przynajmniej to jest margines. Ale jeśli dalej będzie neoliberalizm powiększał rozwarstwienie społeczne i niszczył solidaryzm, powstanie więcej slumsów. I żeby nad tym zapanować, jakiś rząd powoła specjalną jednostkę w rodzaju BOPE... Tyle, że w Brazylii już zmądrzeli, i obok policyjnej walki z gangami inwestuje się w zmniejszanie obszarów nędzy. Bo na miejsce jednego zabitego dilera przyjdzie drugi, bez zmiany systemu tak będzie ciągle. Tylko ludzie z perspektywami na lepsze życie nie wstępują do gangów

Kareivis

W filmie jest więcej wad niż zalet i dajesz mu 7 ? Gdzie jest twoja logika ?

ocenił(a) film na 8
FastSmith7

Na początku dałem o wiele niższą ocenę a potem ją zmieniłem aż o 3 oczka gdy lepiej zrozumiałem temat itd;)

użytkownik usunięty
Kareivis

to miło :)

ocenił(a) film na 10
Kareivis

Kareivis e o caralho, porra!

ocenił(a) film na 8
Kareivis

chłopcze czy tam dziewczynko... wpisz w google hasło "favele" i poczytaj

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones