PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38377}

Miasto Boga

Cidade de Deus
8,0 171 712
ocen
8,0 10 1 171712
7,8 24
oceny krytyków
Miasto Boga
powrót do forum filmu Miasto Boga

Znakomity film

ocenił(a) film na 10

Wspaniale ukazuje świat slumsów, gdzie nie liczą się żadne wartości, tylko pieniądze (co jest zrozumiałe, wiekszość ludzi żyje tam w strasznej biedzie). Bardzo podobał mi się sposób prowadzenia narracji, np. gdy główny boahter - Kapiszon przedstawia jakąś postać, ale zaznacza, że opowie o niej później.

Występują tu też świetne sceny, np. historia mieszkania, w którym odbywała się sprzedaż narkotyków, albo ostatnia scena z dzieciakami zastanawiających się kogo "sprzątnąć" (ledwo umieją nawet pisać i czytać(!)). Więcej nie wymienię, ale naprawdę, wspaniałych scen jest tu bardzo dużo, zapadają w pamięć i czasami dają do myślenia.

Wspomnę też o bohaterach, świetnie scharakteryzowanych - mały Ze to wprost mistrzostwo. Świetnie zagrana postać, kompletnie zdemoralizowana i pozbawiona wyrzutów sumienia.

Całość dopełnia znakomity montaż, który sprawia, że nie da się oderwać oczu od tego filmu. Bardzo, bardzo polecam. 10/10

ocenił(a) film na 9
Bonnie_filmweb

Daje do myślenia? Zapewne rzadko ci się to zdarza. I nie pisz że wspaniale ukazuje świat slamsów bo nie masz pojęcia o czym piszesz i gówno wiesz jak tam jest naprawdę. Film b.dobry

ocenił(a) film na 10
krx01

A ty od razu musisz się dowartościować i komuś coś wytknąć.

ocenił(a) film na 9
Bonnie_filmweb

Tak od razu mi lepiej.

ocenił(a) film na 9
Bonnie_filmweb

Zgadzam się w 100%. Film daje do myślenia. Długo zwlekałem z obejrzeniem go (pamiętam jak wchodził do kin i miałem sie na niego wybrac) ale widziałem go dopiero dziś i trzeba przyznać, że jest to jeden z najlepszych filmów jakie widziałem. Genialnie zmontowany świetna gra aktorów i niesamowity klimat towarzyszący oglądaniu go. 10/10 Pozdro !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones