miasto świrów

użytkownik usunięty

brak mi słów... 2/10 W sposób jaki jest ukazana przemoc w tym filmie jest
odrażająca.Zabjanie dla człowieka dla tych ludzi jest poprostu splunięciem.Jednym słowem
ten film dla mnie to jedno wielkie zgorszenie!

• Tyle że to jest oparte na faktach... a jak już masz na tyle słabe nerwy, by oglądać takie kino, to polecam Ratatuj.

• Zgorszenie ?? Dlatego, że pokazuje iż na świecie dzieje się też źle? Człowieku ściągnij te różowe okulary i się otrząśnij, żyjemy na świecie - mamy tu dobro i zło ! Damn !

• ty idioto nie w taki sposób sie ocenia głupia prostacka lamo

• Dziwne, koleś dał 10 Życie Carlita i nie raziła go brutalność, a miasto boga zbyt drastyczne.Bardzo dziwne.

• użytkownik usunięty

W Życiu Carlita brutalność jest przedstawiona stosunkowo do celu jaki zamierzają osiągnąć bohaterzy którzy mieli trochę więcej oleju w głowie niż Ci w Mieśćie Boga. W 'ŻC" zabijanie nie sprawiało osobą przyjemnośći oraz ich zamiary co do tego nie były aż w tak pozytywnym stopniu jak w Mieśćie Boga. Jeżeli kogoś rajcuje widok zabijania bezbronnego dziecka jak kaczki na obiad bez przedstawienia jakiejkolwiek reakcji sumienia, to proponuje film dla ludzi zboczonych na punkcie zabijania pt; HOSTEL czy PIŁA

• Będę polemizował, ale wydaje mi się ,że w Rio ,a dokładnie w Fawelach jest inna mentalność. Gdzieś czytałem ,że w samym Rio mieszka ok. 11 tys. członków różnych karteli. Toczy się walka o wpływy między sobą, do tego dochodzi bezwzględność, a raczej skrajna brutalność policji. Te dzieci dojrzewają znacznie szybciej niż u nas, życie i ulica daje im różne doświadczenia.Według mnie tego filmu nie można w żaden sposób porównać do hostel,czy piła bo tu mamy do czynienia z opowieścią, której pewną częścią jest brutalność otoczenia. Natomiast w pile czy hostelu brutalność jest na pierwszym miejscu, a fabuła schodzi na dalszy tor.

• użytkownik usunięty

Tak, czysta racja tylko ja tutaj podchodzę do tego filmu z innej strony.Oglądając piłe czy hostel widz nastawiony jest na obdzieranie ze skóry, a tutaj jest przedstawione życie ludzkie i zabieganie o własne względy i chciałem napisać,ze w niby w takim filmie o standardowej fabule zabijanie jest przedstawione w inny sposób niż zwykle jak się to robią fachowcy z "holyłud" , bardzo realistycznie. I tutaj Ci przyznaje rację co do twojej wypowiedzi;)

• Przemoc za każdym razem wstrząsa... Ja oglądając filmy w którym w rubryczce od gatunku napisane jest: dramat, thriller spodziewam się sporo przemocy i realizmu. Trzeba pamiętać, że Brazylia w latach 90. była państwem policyjnym. Policja podlegała pod prawo wojskowe. Przedstawiciele władz strzelali do ludzi na ulicy, oszczędzało to sporo biurokracji (postępowanie sądowe) i pomagało w rozwiązaniu problemu przepełnionych więzień. Tam atrybutem oblicza sprawiedliwości nie była waga, a broń palna... Przemoc wkomponowana w codzienność na nikim nie wywierała wrażenia. Rozszerzająca się bieda zmuszała ludzi do szukania innych dróg uzyskania zarobku. Kwitł czarny rynek, kwitło bezprawie i samosądy. Nastały rządy strachu i ołowianej kuli. Mawiano, że jeżeli w Rio nie masz przy sobie broni to oznacza, że nie szanujesz własnego życia.

W Europie życie wygląda zupełnie inaczej, mamy inne bardziej wrażliwe spojrzenie na świat, inne podejście do śmierci i sprawiedliwości Film ma z pewnością zupełnie inny odbiór w Afryce, na bliskim wschodzie czy innych częściach Azji. Nie wiem jak inni, ale ja też w tym filmie dostrzegam smutne oblicze procesu globalizacji, której dwojakie oblicze niesie ze sobą wielkie możliwości dla ogółu jednocześnie nie dbając o dobro jednostki pchając je w oblicze skrajnych zachowań. Po prostu tamto społeczeństwo nie było gotowe na to, by rzucić je w wir życia z końca XX w.

• Życie carlita jest zajebiste tak samo jak miasto boga i gra autorów tez jest dobra wielu jedyne doswiadczenei jakie ma to telenowele nie pytajcie dlugo mieszkalem u babci :d oki wracajac do mojej wypowiediz nei ma po co sie spinac skoro niepodobal mu sie film luz skoro dał 2 coz jego problem (dośc duzy) ale jedno jest pewne film ma to coś co jednych urzeka innych odpycha . daje 10 i ulubione bo ten fil czesto ogładam i mnie nie nudzi sposób w jaki jest krecony nie jest nowatorski ale swiezy i bardz oapetyczny ze tak powiem polecam kazdemu kto nei widizał i tyle z mojej analfabetycznej wypowiedzi:D

• przecież to najbardziej chory trol na filmwebie, a ma takie kompleksy że pewnie nie podaruje mojego komentarza, nie odpisujcie na jego wypowiedzi, wystarczy że sam poświęciłem mu 5 minut

• Oceniasz film źle, bo jest zbyt prawdziwy?

• taka motywacja słabej oceny filmu do mnie nie trafia, niestety,

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: